Haluaisin hankkia meidän perheeseen papillon/phalene, kääpiövillakoiran tai mäyräkoiran pennun. Pitkään olen harkinnut asiaa. Olen laittanut sähköpostia eri kasvattajille,mutta en ole saanut mitään vastausta heiltä. Olen kertonut millaisen hyvänja eläinrakkaan kodin olisin tarjoamassa, mutta en ole saanut vastausta. Asun perheeni kanssa paritalossa ja meillä on iso aidattu piha, joten kerrostaloon koira ei edes tulisi. Olen katsellut tori.fi -koiria, mutta rekisteröimätön yli 2000 euron koira ei houkuttele! Minulla on kaksi rotukissaa, jotka tulevat hyvin koirien kanssa toimeen. Heidän hankkiminen ennen korona-aikaa oli helppoa ja kasvattajat vastasit viesteihini. Suomessa näköjään hyvin vähän koiria myytävänä.
Netissä paljon myös ulkomaalaisia huijareita, jotka pyytävät ennakkomaksua koiran kuljetuksesta tai koirasta, vaikka et edes pääse näkemään koiraa!
Koiranpennun löytäminen vaikeaa!
Anonyymi
0
86
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kalajoen hukkuneet pojat olivat tummaihoisia
Jälleen kerran, hukkuneet tai heikon uimataidon vuoksi vaaraan joutuneet olivat muita kuin suomalaisia. Turha viisastell2064235- 1862229
- 611410
Minkä asian haluaisit muuttaa kaivatussasi?
Mikä kaivattusi luonteessa tai ulkonäössä ärsyttää sua?961151- 1221039
- 70985
Jos kaivattusi on perääntynyt lähestyessäsi
jossain tilanteessa, ymmärrätkö miksi hän saattoi tehdä sen?94960Ahneus iski Fazeriin, suklaalevy kutistuu 180 grammaan
Kun mikään ei riitä. Shrinkflaatio. Mitä isot (Marabou) edellä, sitä pienet (Fazer) perässä. Pienikin voi siis olla a127931- 102897
Kuvaile kaivattuasi
kolmella adjektiivilla ja kolmella emojilla. Pidetään ketju asiallisena kiitos. 😁54845