Perussuomalaisten Convoy-mielenosoitus keräsi paikalle "15 ihmistä ja joulupukin".
Aika apaattinen on Convoy-mielenosoitus.
Ei ainuttakaan rekkaa, vaikka piti sulkea koko Helsinki.
ttps://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/72b634cd-a5fd-4f09-97c1-00266aae4420
Aika apaattinen on Convoy-mielenosoitus.
Ei ainuttakaan rekkaa, vaikka piti sulkea koko Helsinki.
ttps://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/72b634cd-a5fd-4f09-97c1-00266aae4420
Vastaukset 26
Vanhimmat
Odotappa iltaa.
Ammutteko taas raketeilla poliisihevosia?
Lasten leikeissä on joskus kesälläkin joulupukki kuvioissa mukana, miksei sitten helmikuussakin.
Sinun tai siis kaverisi pitäisi sanoa pakkasukko 🤣
Mistähän minä kirjoittaisin jos kirjoittaisin , en ainakaan näin ?
Meni kyllä Convoy-mielenosoitus täysin penkin alle.
Poliisit estivät välittömästi autojen pysähtymisen ajoradalle, joten letka joutui ajamaan läpi hehheh :)
Odinin porukka naureskeli, että poliisit ovat tyhmiä kun bloggaavat kaikki, vaikka oikeasti blokkasivat ainoastaan Convoy-väen pääsyn ajorajalle.
Convoy-ryhmän striimissä jotkut vielä kehtasivat ääneen unelmoida eduskuntatalon valtauksesta.
onks nää niitä jotka poliiseja uhkailee?
Oli oppi mennyt perille. Siellä toteltiin kiltisti poliisia kuten kuuluukin. Hyvä että nyt onnistuu mielenosoittaminen lainpykälien mukaan.
Jep... Siistissä possujunassa ajoivat. Uhkasivat pistää manskun kiinni kunnes vaatimukset on saavutettu. Noh... Olihan se kiinni sentään muutamia tunteja.
Ei Mansku ollut suljettuna lainkaan.
Yhdellä kaistalla yrittivät hidastella ja yksi auto jopa pysähtyi, kunnes poliisit siirsivät sen pois.
Videon striimaajat huomasivat epäonnistuneensa, eikä tallennetta löydy enää.
Totesin vaan asian niin kuin se on. Älä nyt käsitä väärin... Minusta tuo possujuna homma on paljon kivempi tapa osoittaa mieltä kuin riehuminen.
jokos se pensanhinta on alentunnu, entäs hallitus eronnu?
Kyllä juu, tuo Convoy-possujuna on parempi tapa osoittaa mieltä.
Toivottavasti elokapinan kettu-tytöt ottavat nyt mallia Convoyn kettu-pojilta.
Jep... Convoy vei kaikkien aikojen pohjat noloudessa elokapinalta. Edes poliisi ei viitsinyt sumuttaa kun tajusivat että nämä eivät käy ihan täysillä. Sen jälkeen possujunassa ajelua ja tööttäilyä kuin mitkäkin keharit.
Convoy-possujunailijat Joulupukin avustamana ajelivat siis pillurallia Manskulla etsiskellen Elokapinan kettutyttöjä??
Ei tainnut olla saunaa mukana tällä kertaa???
Perussuomalaisille ei ole mitään tekemistä noiden vajaaälyisten kanssa.
Mun+mielestä+ne+oli+juurikin+persuja+jotka+sotealuevaaleissa+(persut+11,1%)+huuteli+pensanhinta+alas+perkele?
Lunta+perkele+8.0+%.
Suurin osa rekkakuskeista ja omistajista ei kakaramaisiin persuconvoy miekkareihin lähe, se on satavarmaa.
Ei lähde rekkakuskit ei.
Vonvoyssä on vain töihin kelpaamattomia väliinputoajia.
Melkein kaikki viikon takaiset osallistujat joutuivat jäämään äitiensä helmoihin roikkumaan, kun kaikki rahat jo meni.
Kustannus tollaseen pusäytykseen osallistumiseen on vähintään tuhat euroa nahkapäätä kohti, josta summasta osa peritään jälkikäteen.
Se on selvää että nyt ei päässyt enää moni mukaan.
Nyt siellä esiintyy joku Milan Jaff... Googletin häneen liittyviä uutisia, niin enpä kyllä veisi lapsia tuollaiseen tapahtumaan...
Alla lainausta Wikipediasta.
Irakilaistaustainen Jaff kelpaa kyllä persuille ja Soldiers of odinille esiintyjäksi.
"video, jossa hän pahoinpitelee yhdysvaltalaiseksi rap-artisti Lil Moseyksi luulemansa miehen Helsingissä, mistä hänet tuomittiin ehdolliseen vankeusrangaistukseen. Jaffia epäillään törkeästä pahoinpitelyn yrityksestä, pahoinpitelyistä, törkeästä pahoinpitelystä, ampuma-aserikoksesta, törkeästä henkeen tai terveyteen kohdistuvan rikoksen valmistelusta, törkeästä ryöstöstä, raiskauksesta ja törkeästä lapsenraiskauksesta.
Jaff on saanut tuomiot pahoinpitelystä, ryöstöstä, kotirauhan rikkomisesta, varkaudesta, vahingonteosta ja vaarallisen esineen hallussapidosta"
VIHERPUNIKKI! huudettu.
Joulupukki ja liuta tonttuja karussa Korvatuntureilta. Porot tosin puuttuivat miekkarista. Tai eivät sentään - virolaiset sanovat suomalaisia poroiksi.
Ne ei ikinä opi sitä yksinkertaista asiaa, että mielenilmaisuihin ei voi saada väkeä kun osalla porukasta on päällään natsitunnuksia ja Soldiers of odin-liivejä.
Mutta tuolla mainitulla osalla oli omasta mielestään "niin mahtava olo, kun saatiin pensanhinta alas ja hallitus eroamaan"?
Huusivatko taas "silakat uuniin"?
Ja eduskuntatalonkin saivat vallattua?