Miksi on näin salaista touhua ja eivät enää liiku yhdessä .Mediassa myös jo ihmettelyä,et mitä Sofiakin laittoi vanhan kuvan instaan ja sanoo et on ikävä teitä.Jos on eroneet, niin kertoisivat sen vaan rohkeasti ja rehellisesti myös.
Stefan ja Sofia oletteko eroneet, monet asiat viittaavat nyt siihen suuntaan. ?
Anonyymi
2617497
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 24 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 261
Vanhimmat
Samaa mieltä hölmöä on salata jos on kerta mennyt sukset heillä taas ristiin, heille kyllä nää pienet erot on olleet vakio tapauksia ja luettu niitä mediasta sydämen kyllyydestä asti.
Ne pienet erot ovat olleet vain teidän päänupissanne, ei Sofian ja Stefun välillä.
Jos toinen menee vaikka Hangossa käymään tyttären kanssa, niin heti on ero tai toinen syö kavereiden kanssa jossain, heti on ero jne.
Tuskin ovat koskaan 24/7 yhdessä, eli "pikku eroja" on päivittäin.
Onhan oikeasti Sofia asunut hotelleissa, vai mikä syy on mennä asuu hotelliin vaikka kuinka on oma koti olemassa. Asui myös Haukilahdessa monta kuukautta,et on kyllä mielestäni he erossa olleet.
Silloin oli ero, kun Kivenlahdesta Sofia lähti joksikin aikaa Isabellan luo, muuten on erot teidän nupeissanne.
Thermanin edellisessä suhteessa oli sama " vika " kymmenet kerrat oltiin erossa tai erottu , joten ei kai tämä ihan outoa ole.
Älä nyt viitsi. Puolustele nyt taas vaan omaksi iloksesi. Kyllähän tuon jo tietää, ettei tuosta mitään tule. Kummallakin tuomio tulossa ja velkaa on sitäkin heillä molemmilla. Onko juhannushäät vielä tulossa, kuten fani kirjoitti?
Missä helvetin Haukilahdessa Sofia asui?
On asunut Westendissä, joka ei ole Haukilahti.
Mitä sä esität täällä. Oletko puolestapuhuja että, kaikki muka on hyvin.
Sefu kyllä heitti Sofian ulos.
Miten se liikuttaa sun elämääsi ovatko Stefu ja Sofia eronneet vai eivät? Kerro miten?
Mistä sinä tiedät kenenkään toisen elämästä ja yhdessä olon kestosta mitään. Silloinhan on hyvin, kun molemmilla on velkaa ja tuomiot, ei tule riitaa siitä ja toinen voi toistaan haukkua asiasta. Toivpttavasti olisi häät tulossa, näkisimme kerrankin upeita hääkuvia.
Ja sinä yrität väittää, että kaikki on huonosti, vai? En ole missään nähnyt, että heillä olisi jokin asia huonosti nyt tälläkään hetkellä.
Pahanilman linnut vaan raakkuvat omiaan, harhojaan levittelevät, kun eivät tiedä mistään mitään sen enempää.
Hirveä hätä ollut nytkin, kun Sofia ei somettele heille jatkuvasti.
Joutuvat koko Sofian elämän taas "luomaan" uudestaan omista luuloistaan :D
Stefu on mies, häntä ei niinkään vainota, mutta Stefun kaunis avovaimo saa tuntea senkin edestä katkeruuden piikkejä niskassaan.
Eipä heittänyt, on hiukan eri asia heittää Sofian tavaroita ulos, kuin itse Sofia. Sofia lähti aivan itse ensin. et ehkä ymmärrä tavaroiden ja ihmisen eroa, mutta se taas on oma häpeäsi.
Onkohan tuokin rakastunut Stefuun ja toivoo mahdottomia?
Sultako pitää kysyä lupa saako mennä hotelliin yöksi tai pitemmäksi aikaa? Mikä syy sulle kelpaisi, jos joku (!) haluaa mennä hotelliin? Monenako kappaleena pitää toimittaa sulle anomus? Riittääkö pelkästään suomeksi?
Ei muuten heittänyt. Heitti tavaroita pihalle, ei henkilöä. Sofia poistuu ihan itse paikalta, kun Stefu riehuu.
Täytyyhän von Ruusilan nyt asua Westendissä. Samaa on kyllä aluetta ja sama ostari.
Sitä ollaan ihmetelty. Tää on se Soffin kiihkofani. Kyllä sillä on nyt paha mieli.
No ei ole. Viereiset asuinalueet. Mutta totta, että itseasiassa Haukilahdessa on tällä hetkellä korkeampi neliöhinta kuin Wessussa.. Westend toki kuulostaa rikkaammalta 😅😅. Mut Wessussa oli siis oma ostari, nyt toki purettu uuden ostarin alta.. Ja Haukilahdessa on oma ostari
Ei Sofia asu Westendissä, on asunut siellä toissa vuonna. Sofian sukunimi ei ole ollut Ruusila enää moneen vuoteen, otti alkuperäisen sukunimensä käyttöön.
Westend ja Haukilahti ei ole sama asia, ovat kaksi eri kaupunginosaa Espoossa.
Onhan alueilla eri postinumerokin, eikä se jo kerro sinulle, että ovat kaksi eri aluetta?
Vähän sama kuin väittäisit Katajanokkaa ja Kruunuhakaa samaksi alueeksi.
Tutkipa vaikka karttaa aikasi kuluksi.
Ai sinä ainakin olet, kun kysyt onko tuokin. :D Vai tarkoititko, että MartinaKIN on edelleen rakastunut Stefuun? Sen todellakin uskon.
Aika harvinaisen lapsellista settiä taas pukkaa Aitolehden tiimiltä/lähipiiriltä. Tiedossa toki on, että kun Stefu jätti Martinan ja vaihtoi Sofiaan, Martina & Co. ottivat sen todella raskaasti eikä kaiho, ikävä, katkeruus, kauna, viha, mustasukkaisuus, kostonhimo Sofiaa kohtaan ole suinkaan laantunut, vaikka Martina on vaihtanut miestä vajaan parin vuoden sisään ainakin 3 x (pari kertaa jätetty, kerran jätti itse). Voisi kuvitella, että nuo tunteet edes vähän helpottaisivat, kun aikaa on erosta kulunut ja Martinallekin joku mies ainakin tähän asti käyttöön löytynyt, mutta eipä näytä viha ja kostonhimo laimenevan yhtään. Ei helpota ennen kuin Martina on löytänyt rikkaan miehen, mutta sellaista tuskin löytyy, eli Sofia saa siitä syystä paskaa niskaansa jatkossakin runsain määrin. :(
Ovatko he koskaan oikeesti yhdessä edes olleet.
Eikös se surullisen kuuluisa kämppä ollut Kivenlahdessa,josta ne laukut lensi ja Sofia muutti Isabellan (Sevelius)luo.
Lensihän se sieltäkin ulos.
No voi v-ttu kyllä sitä nyt puututaan joka asiaan. Eihän noi fiksu ja rikas ihminen voi kai sitten asua Haukilahdessa.
Ei kuule yhtään. Kaksi ihmistä joiden elämä ei ollutkaan sitä mitä esittivät.
Kuka maksaa häät? Soffin täytyy alkaa tehdä töitä.
Eipä tuo elämä ole ihan hyvällä tasolla. Tuomiot tulossa.
Aivan sama homma,.heittikö sitten tavarat tai muijan.
Ei voi olla totta, on siinä puolustaja. Saako nauraa. 😂😂
Häpee jo juttujasi. Olet jo naurettava.
Älä tule tänne selittelemään. Olet väärillä urilla. Westendissä ei ole ollut omaa ostoskeskusta. Tavallinen kauppa ollut.
Seli, seli on sulla jutut.
Anteeksi vaan, mutta asiasta saa. Itse puhunut paskaa ja haukkunut kaikki.
Ei todellakaan ole sama homma, mutta turha nyt luullakaan että sinun älykapasiteetilla sen ymmärtää.
Mitä häpeämistä totuudessa on? tai voihan teillä ollakin häpeämisen aihetta, mistäpä minä sen tietäisin. Nauraa voit katkeraa nauruasi ihan vapaasti.
Omaa tyhmyyttänne vaan näytätte vääntelemällä noita asioita mieleiseksenne.
Sofia lähti itse pois, kun Stefu kävi riehumaan, saman teki Levillä.
Hän ei sitä hommaa jäänyt katselemaan.
Selitystä vailla? Näyttää monikin olevan Stefuun rakastunut, pitäisi saada Sofia mustamaalattua täysin ja ero heidän välilleen aikaiseksi.
Kaikki Stefun mokailut on niitten mielestä Sofian syytä jne.jne.
Kyllä tuo jonkinlaista rakkautta on, kun miestä ei paljon moitita, mutta nainen haukutaan maanrakoon.
Ja kun tuossakin parissa nainen on se kiltimpi ja fiksumpikäytöksinen osapuoli.
Mitä tulet tänne iltasatuja kertomaan. Aivan turhaa. Sun juttuja ei usko kukaan.
Kuinka viitsit täällä tuollaista tyhmääni esittää. Olet todella naurettava.
Haukilahden ostaria ei ole purettu. Sitä on vaan laajennettu. Mitä nää neliövuokrat muka kuuluu koko tähän juttuun.
Älä selitä!
Sama jatkuu.
Haukilahdessa asuu asuu lukeneita ja rikkaita ihmisiä. Ei siellä Sofialle ole tilaa. Kivenlahti ehkä sopisi. Siellä on jo vuokra-asuntoja.
Täähän alkaa tuntua show viihteeltä. Sillä tätä seurataan. Hyvää viihdettä.
Soffilla on erikoinen fanittaja. Tietääköhän Soffi mitä se täällä kirjoittaa.
"Kaunis" avovaimo nyt sattuu vaan jostakin syystä olemaan ehdonalaisessa ja tuomittu. Mutta valittanut. Kuinka muka voi olla kaikki asiat hyvin. Kuinka voit kirjoittaa tuollaista paskaa.
Ja show jatkuu.
Ei voi olla enään mitään järkeä tuon fanin kirjoituksissa. Huh, huh. . . . ?
Ei, täytyy olla kaikilla kielillä ja mielellään kummankin iltapäivälehden lööpeissä ja Seiskassa.
Siellä oli vaan tavallinen kauppa.
Samaa Helsinkiä on.
Lisää pukkaa puppua.
Valitettavasti lensi muija ja tavarat. Ei mikään pikkutiira.
Kerro nyt jo vihdoin? miksi Soffi ei lähde kokonaan omilleen.
Mitä sä ajat takaa tuolla kirjoittelulla? Sofiassa on kanssa omat vikansa. Et voi yksin syyttää Sefua.
Haukilahdessa asuu lukeneita, fiksuja ja omillaan toimeen tulevia ihmisiä ja omissa maksamissaan asunnoissa. Soffi voi muuttaa itä Helsinkiin.
Kuinka voi olla asiat hyvin jos, tuomiot tulossa ja velkaa helvetisti, jos lasketaan kaikki yhteen. Sakkojen takia vielä velka kasvaa. Kuka hullu kehtaa vielä kertoa että, kaikki on hyvin.
Höpö, jopa juttua. Eihän tuota kukaan usko. Turhaan kirjoittelet.
Älä anna väärää tietoa.
Ovatko koskaan edes oikeasti seurustelleet.
Ihan turhanpäiväisiä ihmisiä,ketä kiinnostaa .
Joo lueskelin ton jutun iltalehdestä ja siinä ihmeteltiin myös Sofian käytöstä ja vanhan kuvan laittamista instaansa.
Kuka kaipaa ja kyselee tätäkin turhempaa kaksikkoa ja mikä heissä muuten kiinostaa ehkä rikokset ja ei se voi olla mitään muuta.
Näkyy sinuakin kiinnostavan oikein kommentointiin saakka.
Kaikkihan nämä julkisuudesta elantonsa hankkivat ovat täysin mitätöntä joukkoa, ei kukaan selväjärkinen ihminen ole heistä kiinnostunut. Therman taitaa olla ainoa, joka tekee työkseen ihan muuta. Muut kaikki kouluttamattomia turhakkeita.
Tuomiot tässä vaan kiinnostaa. Ei ole mitään pieniä rikoksia kummallakaan.
Vaikka kuinka kehut, näitä et saa tekemättömäksi.
Elä, elä, elä ja myös, myös, myös. Ketä kiinostaa? Ootko koskaan kuullut välimerkeistä? ET. :D
Miksi toisten tuomiot kiinnostaa? Vaikuttaako ne sinun elämääsi jotenkin?
Kyllähän ne ihmisetkin väkisin kiinnostaa, jos heidän tuomionsakin kiinnostaa vai vertaisitko vaan omiin tuomioihisi?
Hirveää, tuosta on vähintään rikosilmoitus tehtävä.
No kyllä Pikkaraisen tuomioita on kyllä vatkattu senverran, että pitää jo muittenkin tuomioita värkätä. Pikkarainenhan ei ole edes julkisuuden henkilö. Sohvi ja the Thermos ovat🙄
Joo, ihme ja kumma. Kyllä siinä nyt ihmettelmistä riittää, sus siunakkoon. Miten se Sofia nyt tollee käyttäytyy? Vanhan kuvan laittoi instaan!!!! Kauheeta! Hirveetä! Noloa! Törkeetä!
:D))))))))))))))))))))))))))
Pikkarainen on suunnilleen kerran viikossa Seiskan kuvissa. Kyllä siitä tuli julkkis sillä hetkellä, kun Martinan kanssa alkoi olla. Nauttikoon nyt siitä kuuluisuudestaan ja niinhän tuo näkyy tekevänkin.
Stefustakin tuli julkkis, kun Martinaan sekosi.
Se oli KATISKA, joka teki Thermannista julkkiksen, ei mikään muu.
Juuri sen takia koska eläneet aivan valheellista elämää. Nyt sitten on maksun aika ja tuomiot.
Eipä kuule ole rikoksia ja verot maksettu. Ja luottotiedot kunnossa.
Pidä sinä vaan omat tuomiosi ja sakkosi.
Sehän erehdytti fanejaan. Tyhmänä luuli ettei kukaan muka huomaa.
Ja vielä Sofian ansiosta. Kyllä pisti Sefu kätensä paskaan. Nyt täytyisi Sofialla olla rahaa maksella Sefun velkoja.
Kyllä se kuule on suuri uutinen maassamme, jos oikein iltalehdessäkin kirjoitetaan asiasta :D
Sinua mukamas kiinnostaa vain tuomiot, mutta olet seurannut heidän elämää koko ajan ja olet tulkinnut sen valheelliseksi, eli kiinnostanut on.
Itse epäilen, että heidän elämä jatkuu samanlaisena sitten näiden kuuluisien tuomioiden jälkeenkin. Sehän on heidän elämäänsä, mihin se muuttuisi.
Hitsi, mistä niitä saa, kun olen niin köyhä ettei mulla niitä ole?
Kiinnostaa heilahtaako häkki kummallakin. Ei muuta.
Kiero on kuin korkkiruuvi. Mutta joutu heti kiinni.
Sefusta tuli juppo ja Sofiaan sekosi.
Älä ole varma, katso nyt sitten ettet pety.
Stefan on kirjoilla Hangossa ja käy vain välillä Helsingissä töitten takia ja tyttärensä takia myös. Ei niiden tarvitse erota koska eivät asu edes virallisesti vielä yhdessä Sofian kanssa.
Höpö, höpön juttuja.
Ei enää järkevän ihmisen juttuja.
No onpa mysteeri. Kai ne joille viesti on tarkoitettu, myös ymmärtävät sen, ei se teille nähtävästi ole.
Milloin ässät ovat teatteria pitäneet suhteessaan kahden vuoden aikana, eivät puistoon mene pussailemaan, että katsokaa, miten onnellisia olemme :D
Antakaa heidän elää rauhassa edes sen hetken, kun haluavat elää elämäänsä ilman sometusta.
Eikä heidän yhdessäolo tai ero kuulu mitenkään teille.
No, no kyllä se Sofia yritti aikansa näitä romanttisia kuvia laittaa, mutta tämä kumppani ei ilmeisesti ollut kovin innokas.
Sofia on saanut kumppanilta niin monta kertaa "siipeensä", että ei Sofia varmaan uskalla riskeerata näillä romantisilla ostoksilla, jonka hyvin ymmärrän. Pitää olla lehmän hermot, jos ottaa kuherruskuvaa julkisuuteen ja seuraavana päivänä joutuu hotelli majoitukseen, ei anna kovin seesteistä kuvaa suhteesta.
Kukaan ei voi olla noin tyhmä kuin Soffin fani.
Kuinka kauan jaksaa puhua paskaa täällä.
Kuinka kauan tuo akka jaksaa kirjoitella, iltasatuja.
Ihan sama ovatko nuo ääliö turhakkeet eronneet vai eivät. Ihmettelen, että lehdet enää edes noista kirjoittavat.
Erikseen asuvat niin luulen kyllä että yhdessä sinnittelevät vieläkin jatkossakin.
On ne eronneet - Martina ja Pikkuruinen. Martina kiivasti metsästää jo uutta, rikkaampaa miestä.
Olet aika pipi, miksi taas sotket Martinan S ja S viestiketjuun.Kaikki tietää et Martina jätti Hannun ja erosi, joten on jo vanha asia.
Ei ole niinkään vanha asia, kun tapahtui joulun jälkeen. Sofian ja Stefun suhde on paljon vanhempi, mutta silti sä jaksat jauhaa siitä ja vedät sen joka paikkaan ja teet naurettavia aloituksia. Itse sotket Sofian joka ketjuun, vaikka olisi kyse huomisen säästä tai Suomen liittymisestä Natoon ym. ym. Hanki itsellesi ihan oma elämä, jos mahdollista!
Älä tule tänne omias kertoilee. Eikä sulla ole edes miestä. Kuka nyt tuollaista juoruakkaa katselisi.
Eihän Soffikaan ole vielä omaa elämää hakenut. Olis jo kyllä aika.
Koko ajanhan Sofia elää omaa elämäänsä ja te kyttäätte sitä yötäpäivää, elätte aputyttöinä ja kuvittelette "näkyjenne" mukaan milloin mitäkin asioita Sofian ja Stefun elämästä.
Olisiko teidän jo aika irrottautua Sofian vahtimiselta ja keskittyä omiin elämiinne.
Soffille jäi vain muruset kultakimpaleesta.
No nyt menee jo yli hilseen. 😂😂😂😂
Sinähän sitä täällä ylistät kuinka hyvin sillä menee. Mutta kun ei mene.
Onko Stefu lempannut "suloisen" Sofian? 🤣 Emmekö saakaan rakkaudentäyteisiä kesähäitä? Mitäs Soffa nyt sitten aikoo? Kenen nurkkiin menee majoittumaan?
Suloiset rakastavaiset kyyhkyläiset ♥️ mikä heidät erottaisi.♥️
😂👏😂👏😎👁️👁️. ?
Ei Sofia ainakaan eroa halua, tulot on epävarmalla pohjalla ja vuokrat on kalliita yksin jokainen sen tiedämme. Nykyaikana suhteet ei kestä ja aina saamme lukea kun vain vähänkin aikaa olleet pistävät pillit pussiin ja ilmoittavat eronneensa.
Oletko nyt ihan varma, epäilen.
Koska sä lopetat. Petyt vielä pahasti. Se sulle suotakoon.
Ja aloittaja tietää etteivät liiku yhdessä, voi voi 🙂
On varmasti ässillä hauskaa, jos huomaavat näitä juttuja elämästään.
Vaikka tietysti, kun vuosia jotkut hourii omiaan, niin varmasti kyllästyttääkin ja eivät edes vilkaise tällaisille sivustoille.
Heillä on elämässä parempaakin tekemistä.
Kerro mitä sitten tapahtui JOS häkki heilahtaa kyyhkyläisille?
Se on varma ettei Sofialla heilahda häkki, Stefun kaikkia juttuja en tiedä. Jos häkki heilahtaa, tuomio tuskin on pitkä, hän joskus istuu sen ja sillä selvä.
Sitten kun tilaa on kärsiä tuomionsa, on näes muitakin niissä paikoissa.
Jatkavat sitten eloaan kuten tähänkin asti.
Siis yhtä riitelyä ja yli varojen elämistä. Oletko siitä samaa mieltä?
Toivottavasti Sefu on jo jättänyt tuon von Ruusilan.
Ja miten vaikuttaisi sinun elämään, yrittäisitkö Stefua, vai? Liian isot saappaat teikäläiselle Sofian jälkeen.
Kylläpä vitsin kerroit. Sofia on jo menneen talven lumia. Kuka sitä enää huolisi.
Aika moni huolisi, jos saisi. Ei ole vielä Sofian kaltaista kaunotarta julkkistaivaalle ilmestynyt. Kovin ovat mitättömän näköisiä nuo uudet tulokkaat.
Kuka sitä nyt enää Soffin jäljiltä huolii. Imenyt jo kuiviin.
Tässä olet täysin väärässä. Valitettavasti. Miksei sitten pärjää elämässä yhtä hyvin kuin muut.
Ennen oli kaunotar mutta pilannut kasvonsa noilla täyteaineilla.
Pilannut pahasti mahdollisuutensa. Voi, voi kyllä varmaan v*****aa. Ei auennut ura ulkomaille. Töppäs Lontoossa.
.
Voi raukkaa 😂😂😂😂😂😂
Onpa noita vanhoja kuvia nähty monen muunkin instoissa. Esim. nyt korona aikana, kun monella on matkailut jääneet vähemmälle, on noita reissukuvia menneisyydestä ollut monen julkkiksen instassa.
Niin, mutta kun Sofia on nätin kuvan laittanut ja viestinkin siihen, eihän se käy pirtaan alkuunkaan. Nyyyh...
Herkimmät ovat jo ihan sairastuneet, kun eivät TIEDÄ asiasta mitään.
Ei muita ole maailmassa kuin Sofia, etkö ole huomannut?
Jos hän ei tee mitään julkisesti ja roiku somessa, niin partio kyllä keksii asiat ja tekemiset sillekin ajalle.
Olivat kaksi päivää sitten ihan tyytyväisen näköisinä yhdessä keskustan ravintolassa. Miksi ne söisivät raflassa yhdessä jos olisivat eronneet?
Vai olivat ravintolassa ja olit paikanpäällä niinkö, ? Yleensä heti on juorupalstalla tieto jos joku oikeastikin näkee heidät yhdessä. Eilen joku kirjoitti et Stefan katseli naisten timanttisormuksia ja on täytynyt seisoa aivan vieressä jos näki asian.Kiva kun pidätte ja ihailette heitä, höpö puheet vaan kannattaa pitää omassa mielessään kuitenkin.♥️
Juu saman olen huomannut, Hangon kylässä hevosetkin näki käyskentelevän ulkona normaalisti, kun joku Stefanoksen taloudellista tilaa epäili. Juorujen mukaan asia vähän eri mallilla. Miksi pitää yrittää noin toisten kilpeä kiillottaa?
Taasko se JOKU on ollut näkemässä ja kuulemassa ja sitten tulee oitis tänne kommentoimaan. JOKU höpö sitten siitä hermostuu ja sitten se JOKU tulee tänne purkamaan kiukkuaan kuvitellen, että S&S täällä notkuvat, kuten JOKU itse.
JONKUN täytyy nyt muistaa ottaa lääkkeet!
Älä nyt laita hernukkaa nenukkaan, ei tämä nyt noin vakavaa ole. 😄
Ottakaa huomioon voi olla tarkoituskin olla pois medioissa, kun kummallakin on oikeus jutut edessään ja varmastikin mieltä ahdistaa mitä oikeudelta on heille molemmille tulossa. Olisivat vaan kokonaan pois ja pitäisivät hiljaiseloa, ovat sitten yhdessä tai ei .
Voi reppana! Etkö nyt millään muuta keksinyt? Missään mitään ihmettelyä ole muuta kuin sinun tyhjyyttä kumisevassa päässäsi. Olet varmaan se pielaveteläinen vai kenties pielavetinen? :D Hoida sä vaan omat asiasi ja sillee. VAMOS! Vai onko Pielavedeltä kotoisin?
Voi voi tätä teinien tuskaa.. 😉
Korjaus: Vai onko Anne Pielavedeltä kotoisin? -LOL-
Miksi joku sotkee kaikki viestien kirjoittajan et oletko ANNE ? Pakko mielle tai päästään on pahasti vinksahtanut todellakin.
Ihan samanlainen pakkomielle (huom! yhdyssana) on niillä/sillä, joka sotkee joka ketjuun Sofian. Todellakin! Myös myös myös ja elä elä.
No ne on näitä teinitason juttuja, sen kyllä huomaa sisällöstä, eli näitä Sofian teini-sotureita. 😄
-Anne
-Martinan tiimi
-kirjoitus- tai yhdyssana virheistä ilkkuminen
-koulutustason vähättely (apukoulu tms.)
Näitä samoja juttuja nämä pikku soturit jaksaa jankuttaa, etenkin, kun ovat vähän heikoilla..
Sinä täällä itse sotket jopa kuolleen henkilön. Anna olla jo. Anna jo levätä rauhassa. Täällä kehtaat vielä haukkua.
Miksi aina suuria logotakkeja lähteekö ne miehelle on niin isoja.
Aivan karrrrrrrrrrrrrmee se Martinan Superdry-toppatakki. En mistään hinnasta sellaista huolisi. Korkeintaan pyyhkisin lattiaa sillä. Martina mainostaa kaikkea sontaa, kunhan siitä maksetaan.
Musta oli näyttävä takki, minä pidin kovasti.
Nyt on viimeistä huutoa muotia juuri isot väljät takit, ottaisit ensin selville mikä on muotia ja mikä ei. Myös pitkälahkeiset housut ja leveälahkeiset on nyt viimeistä huutoa.
Kamala ja nolo takki. Ihan kuin olisi makuupussiin pukeutunut.
Ei ole totta. Taas on kateellisen panettelua.
Kade on aina kade.
Hirveä se on, eihän tuollainen päällä edes metsämökin ulkohuussiin ilkeäisi mennä.
Mitä se muoti siihen kuuluu, jos vaate on karmea. Eikös pitäisi järki olla päässä, ettei vedä tuollaista niskaansa, pelkää kylän koiratkin.
Muoti on vain sana, millä hulluja höynäytetään ja viedään rahat.
Ei ollut sentään turkisreuhka toppasaappaat ja pieruverkkarit jekaterinalook
Siitä ei voi alemmaksi rimaa laskea
Kade!
Soffin keltainen se vasta kauhee on. On liian suurikin. Hehtaarihartijat rumat.
Ehkä Lontoon keikat oli liikaa Stefulle?
Miksi Stefua liikuttaisi Martinan Lontoon keikka?
Siltä tuntuu. Kaikki tietää. On noloa.
Martinalla ei ole miestä, joten Sofian ja Stefunkin pitää näiden mielestä erota.
Media ihmettelee heidän ainakin Sofian käytöstä, miksi syytät palstalaisia et he haluaisivat heidän eroa. Martina otti itse eron ja se oli paras ainoa ratkaisu asialle.
Kuinka monta kertaa sulle pitää sanoa, että opettele kirjoittamaan, jos haluat että joku (!) ymmärtää kirjoituksesi. Tosin eipä siinä mitään jää vaille, jos sinun kirjoituksesi jääkin ymmärtämättä. Mene vaikka johonkin suomen kielen kurssille, kun et kerran koulussa mitään oppinut näköjään.
Hullu ihminen kirjoittaa. Naurettavaa!
Mene muualle päteen. Et ole mikään fiksu ihminen kun täällä kirjoittelet.
Hyvä, että pitävät teitä pimennossa. Siinähän sitä riittää viikoksi taas aihetta.
Sinähän täällä aiheita aloitteet.
Ihmeen isot oli Martiinan siskon pupillit Martiinan ja Eskon häissä. Käyttikö jo silloin huumeita surullista niin nuori vielä.
Sofian äidillä on lapsia kahden eri miehen kanssa. Sofia on käyttänyt huumeita.
Sofian äiti sanoikin Sofian salaisuuksissa että "tehtyä ei saa tekemättömäksi" kun puhuivat puhelimessa tuosta Sofian saamasta tuomiosta.
Tehtyä ei saa tekemättömäksi, mutta aina on mahdollista lopettaa ja näin Sofia on tehnyt.👍
Martinalla on lapsia kahden eri miehen kanssa. Martinan äidillä myös lapsia ainakin kahden eri miehen kanssa. Martinalla saattaisi olla useampi lapsi useamman miehen kanssa, mutta hän on lehdissä kertonut nuoruusiän aborteista (huom. monikko).
------------
Viidakon tähtösissä (mistä ohjelmasta Martina heitettiin pihalle!). Maisa (Torppa) kertoi Subin haastattelussa, että hän sanoi Martinalle pahimman asian, mitä hänestä tietää.
Maisa ei suostu paljastamaan, mitä hän Martinalle sanoi. (Huumeistako kyse?)
- Se on sellainen asia, että ette sitä voisi kirjoittaa, vaikka sen paljastaisinkin, Maisa suostuu toteamaan.
Subin Viidakon tähtöset -sarja on muuttunut jakso jaksolta hurjemmaksi. Torstaisessa jaksossa tapahtumat menivät jo käsittämättömän rajuiksi. Martina Aitolehti ja Maisa Torppa riitelivät niin rajusti, että se muuttui käsirysyksi.
Taistelu alkoi, kun Martina tuli Maisan luokse selvittämään, onko Maisa ennen ohjelmaa levittänyt Facebookissa perättömiä tietoja Martinasta. Martina alkoi haukkua Maisaa ja jonkin ajan kuluttua Maisa suuttui niin paljon, että haukkui Martinaa takaisin. Siitä Martina raivostui niin paljon, että ilmoitti katkovansa Maisalta pään. Martina yritti käydä Maisan kimppuun ja olisi onnistunutkin, ellei juontaja Ali Jahangiri olisi reagoinut nopeasti ja pitänyt Martinasta kaikin voimin kiinni.
Näin Maisan joukkuekaverit arvostelivat Martinaa:
- Sieltä nousee aina se yksi ja sama henkilö. Se on aina Martina. Sieltä nousee jotenkin niin suurta vihaa ja katkeruutta, Henna Kalinainen kuvaili.
--
Martina esitti Maisalle eilen anteeksipyynnön blogissaan.
------------
Että tällainen "leijonaemo"!
Sofian äidillä on lapsia ainakin kahden miehen kanssa, hu hu sentään 👏 eiks ookkin kauhea tapaus.????😂
Ja Martinan äidillä on lapsia KOLMEN eri miehen kanssa
Niin on Martinakin nuoruudessaan käyttänyt tai ainakin kokeillut ja niin on moni moni muukin
Henna Kalinainen oli myös silloisen Hunks-tanssija miehensä kanssa vaatimassa Eskolle yksinhuoltajuutta. Hymyssä näkyy vieläkin. Täytyy muistaa että Martina ja Maisa eivät edes tunteneet toisiaan mutta kuka se Maisan kaveri oli joka tuollaisia juttuja on levitellyt. Joku kertoi että Martina ja hengenpelastajat sarjassa olisi ollut joku joka haukkuu Martinaa. Siellä oli ainakin yksi joka oli siihen aikaan Maisa kaveri mutta ei ole enää. Maisa vielä valehteli tuolla kun joukkueensa hävisi että Martina pudotti avaimen. Asia tarkistettiin ja todettiin että Maisa valehteli. Martinan kimpussa on ollut ainakin Tukiainen, Anne-Mari Berg, Maisa ja joku joka on ollut Martina ja hengenpelastajat ohjelmassa. Onko siellä sitten ollut joka joka on ollut Maisan kaveri?
Siellä oli myös niitä jotka puolustivat Martinaa, mm. eräs joka oli tehnyt Maisan kanssa töitä aikanaan. Maisa ja kaverinsa aikanaan etsivät urheilusivuilta uhreja ja sitten lyöttäytyvät heidän seuraansa. Maisa itse kertoi. Seiskassa on juttua että olisivat kiristäneet jotain jääkiekkoilijoita?
Ja kyllä Maisa vihjaili samaa mistä Anne-Mari Berg oli jo saanut kunnianloukkaustuomion Martinaa kohtaan. Maisa myös siellä sanoi kun jotkut tavarat oli kadoneet että "en tiennyt että täällä viidakossa on mannejakin". Myöhemmin kertoi että oli saanut tappouhkauksia tuon sanomisen takia. Anne-Mari Berg julkisesti alkoi puolustamaan romaneja, koska hänellä ilmeisesti oli jotain yhteyksiä heihin kun sanoi että "ei ainakaan ne romanit jotka minä tunnen".
Mistä tiedät?
Jollekin on ollut kauhistus kymmenen vuoden ajan kun Martinalla on lapsia kahden miehen kanssa.
Hölöhölö! Miksi Martina pyysi Maisalta anteeksi, jos Maisa oli syyllinen? :)
Maisan hyvä kaveri on tanssinut Tukiaisen tanssirymässä ja Martinan tanssiryhmässä ja ollut myös yhteistyössä Anne-Mari Bergin kanssa. Martinaa kohtaan tällä tuntui olevan jotain ja vaati jotain 800 euron saatavaa. Myös eräs vanhempi romanimies vaati jossain ostoskeskuksessa että maksakaa palkka. Joku ihme yhtälö jossa aina tulee vastaan Anne-Mari Berg ja myös romanit.
Martinalla on selvästi ollut jo vuosikaudet (-kymmenet?) vihanhallintaongelmia. Erikoista että nainen käy toisen naisen päälle - selvin päin jopa! Ainahan viinan syyksi laitetaan kaikki, mutta tuossa tv-ohjelmassa tuskin viinaa käytettiin. Festareilla saatettiin käyttääkin...
Martinahan ei päästänyt siskoaan katsomaan edes Isbe-vauvaa, kun sisko tuolloin käytti huumeita. Onhan tuo Aitolehden porukka aikamoista sakkia ollut jo kauan... Sisko ei kai olisi ollut Martinan mielestä tarpeeksi edustuskelpoinen vauvan isän suvulle... No eipä ollut Martina itsekään, ja erohan siitä tuli.
Samaa katsoin isot on pupillit häissä👁👁
No mutta Martinalla on ollut aina kimpussaan samanlaisia naisia kun täällä tänä päivänä kirjoittelee. Ennen ne vain kirjoittivat omalla nimellä ja jopa suoraan päin naamaa huutelivat kunnianloukkauksen kriteerit täyttäviä törkeyksiään. Mutta nyt sama jatkuu anonyymina keskustelupalstoilla.
Mielestäni nyt pitäisi tutkia kirjoitteleeko täällä joku tai jotkut, jotka olivat siinä talossa kun tuo sisko tapettiin.
Maisa teki nuo kaikki. Oli Martinan nimissä lähettänyt viestejä, väitti törkeyksiä kaman käytöstä, valehteli että Martina pudotti avaimen. Maisa myös siellä vihjaili "manneista" kun tavaraa oli kadonnut. Jos Martina on pyytänyt anteeksi niin omaa kielenkäyttöään mutta ei ole mikään ihme että on raivostunut tuollaisesta. Ja nythän olemme saaneet tietää että ei Maisa mikään pulmunen ole ollut jos on jopa jonkun todistuksen kaveri väärentänyt ja kiristetty miehiltä rahaa.
Ei ole todisteita eli väitteesi täyttää kunnianloukkauksen kriteerit. Eikö yksi kunnianloukkaustuomio samasta vihjailusta ole riittävä?
Vielä viimeisen vuoden aikana joku väitti vauvalla että Martina hakkasi Maisan. Tuohan on silkka vale. Eli täällä kirjoittelee joku joka liittyy hyvin vahvasti Maisaan?
Nyt heittää taas jo yli rajan.Sairas on ihmisen mieli. Kuinka kehtaat täällä jo elämästä poistunutta ihmistä panetella. Anna hänen levätä jo haukkumisiltasi. Kyllä hävytön olet ja törkee.
Ilmoitus tehty.
Ja sekös noita harmittaa. Sofia säilyy vaan kauniina noitten harmiksi vuosikymmeniä.
Miksi kiersit kommentin? Haukut täällä toisia. Nyt tiedät että, Sofian mutsillakin on lapsia kahden eri miehen kanssa. Joten voit jättää muut rauhaan.
Vannotko?
Anna rauha poisnukkuneille.
Tehty ilmoitus.
Sofia käyttää henkistä väkivaltaa.
Ei se tee vielä ihmisestä narkkaria, jos on joskus käyttänyt. Niinhän on moni muukin joskus käyttänyt kuten Samu Haber ja moni muu.
Hyvä, jos ovat lopettaneet bilekäytön.👍
Eivät eroa Stefan on lähes riippuvainen ja Sofia on rahasta riippuvainen, ainoastaan eroavat jos Stefan löytää toisen .
Hyvin sanottu 👍👍
Sofialla on hyvät tulot ei tarvitse Stefun rahoja.
Sofia tienasi reilut 65 000 e viime verotuksessa. 🌹❤
Se on hyvä asia jos nainen pärjää omilla tuloillaan, niin ei joudu pulaan jos joskus joutuu eroon kumppanista.🌹
Tai Sofia tapaa toisen, joka haluaa myös perheen. 💝
Sofian on pakko riippua Stefussa ,koska akka ei saa mistään kämppää, kun luottotiedot ei ole kunnossa.
Kaikki rahat tulevaisuudessa menee velkoihin ja sakkoihin. Eikä ole tuota tienannut, verot sun muut maksut on maksa.atta. Ulosotto kasvaa muijalla sakkojen jälkeen.
Ei juttu on kun, Soffi pyöri porukoissa jossa sitä.myytiin.
Kyllä pitää tiedostilaisuus pitää tästä asiasta! Toiset ei saa nukuttua kun eivät tiedä miten tämän asian laita on.
Aloittaja ulisee kun ei pysty seuraamaan Sofian ja Stefanin yhteiselämää 😂 Mitähän heidän elämänsä aloittajalle kuuluu, jestas mitä pellejä tää maa päällänsä kantaa 🙈
Ja siinä yksi pelle juttunes. Montako valitusta susta on tehty. Poliisi kohta ovella. Sofian kanssa samaan selliin.
Stefu on yksi maan eturivin liikemiehistä, ja samalla erittäin sydämellinen ja rakastettava ihminen.
Miten viiltävän totuudenmukainen analyysi. Onnittelut.
Älä pilkkaa stefua. Sillä on ollut viimeaikoina puurot ja vellit sekaisin. On ehkä olemassa pieni mahdollisuus, et se aikuistuu jossain vaiheessa
Sofia on aivan väärä ihminen hänelle. No onhan Sefu sen jo haukkunut monet kerrat.
Ei+se+ole+mikään+vahti+vaan+ISÄ.
+Ja+asiallisesti+isäpuolen+roolissa+myös+lapsensa+sisarukselle.+Sisarukset+kuitenkin+pitävät+toisiaan+100%+perheenään+ja+on+heille+erittäin+hyödyllistä,+että+sisaruksen+isä+toimii+isän+roolissa+molemmille.+Kun+omalla+tyttärellä+on+koira,+on+luonnollista,+että+koira+hoidetaan,+kutsui+koiran+"omistajaksi"+itseään+kuka+tahansa+perheestä,+sillä+yleisesti+koirat+ovat+koko+perheen+perheenjäseniä+—+myös+tytärten.
Naista+ei+samaan+tapaan+väitettäisikään+"lapsenvahdiksi"+hoitaessaan+omaa+lastaan+sisaruksineen+ja+lapsen+perheenjäseneksi+kuuluvaa+koiraa.+Kyseessä+nimittäin+on+äitiyden+normaali+arki.+
Jos+joku+ei+siedä+oman+lapsensa+sisarusta+eikä+suostu+äidin+tai+isän+roolissa+lasta+kohtaan+toimimaan,+on+silloin+omankin+lapsen+arki+sen+kautta+ongelmallisempaa.+(Esim.+joku+vastaanväittäjä+siellä?)
Toiset toimii isän roolissa lapsilleen ja näiden sisaruksille.
Toiset eivät sitä tee.
Lasten, omien ja heidän sisarustensa, kannalta olisi hyödyllisintä toimia isän roolissa eikä lajitella oman lapsensa sisaruksia välteltäviksi ja kartettaviksi lapsiksi.
Ihmiset vain jaksavat välittää kaikista mahdollisista trivialisuuksista.
Voi Martina ei ne ole eronnut. Sofia tekee sarjaansa. Joten vaikka sulla itsellä on nyt eroja pukannut ihan solkenaan ei se tarkota että toisten avoliitto olisi päätynyt eroon, vaikka olet toki kaikkesi yrittänyt heidät erottaaksesi. Vaan et onnistu. Niele tappiosi ja mene eteenpäin, ei kukaan jaksa näitä sun alotuksia. Eikä sillon jos on raskaus pahoinvointia, niin kauheesti halua olla esillä.
Siis mitä et Martina olisi täälläkin jotain kirjoittamassa,sairasta helvetin sairasta.Kerro ihmeessä miten Martina roikkuu vielä Stefanissa,jos isä haluaa nähdä lastaan onhan se oikein vai pitäisikö se kieltää Martinan.Mikä pelko ja viha täällä alkoi kun Martina jätti Hannun, lopettakaa ja hakekaa luulotautiinne mitä kuitenkin apoua ja heti.
Martina jätti Stefanin ja täälläkin vaan huudetaan et Martina on katkera ja kiusaa Sofiaa.Ei voi muuta sanoa kuin että tyhjät tynnyrit kolisee ja kunnolla taas täällä. Iltalehti aloitti et Sofia käyttäytyy omituisesti omas instas. Nyt jumalauta sekin laitettiin jo Martinan syyksi. Menis tää S ja S niin kauas et, ettei heistä koskaan enää kuule eikä nähtäisi.Martinan syyttely loppuisi siihen.
Jos Sofia on raskaana,niin viinasta maha kasvaa ja ei lapsesta koskaan.😂👍
Sinä voit itse niellä tappiosi. Kukaan ei sun juttujas lue edes totena. Täyttä paskaa kehtaat kirjoittaa. Ei kukaa normaali ihminen voi kirjoittaa noin epätoivoisen alhaisia juttuja. Luovuta jo. Sofia on hävinnyt jo tämän erän.
17:30 Juurikin näin 👍
Joo kommentoija oli ihan oikeessa. Martinan katkeruus ja viha on jotain ihan sairasta. Se roikkuu vaan vieläkin Stefussa kuin satiainen. Ei toivoakaan et olisi päässyt yli. Katkera ihminen ei voi koskaan olla onnellinen. Ja kun Martina on niin kateellinen Sofian iästä, kauneudesta, mitä se ei ikinä saa vaikka mitä mesolankoja vetäis kolmeen kertaan. Sillä ei ole elämässä mitään muuta kuin pakonomainen treenaus. Yksinäisenä ja TODELLA katkerana Martina vanhuutensa viettää. Mä toivon et Stefun lapsi muuttaa isänsä luo kun saa ite päättää missä asuu.
Kerroit juuri oman henkisen tasosi.
Kateus nakertaa pahasti vieläkin!
Toivottavasti et vaikuta lapsen lähellä, sillä lapsi ansaitsee jotain paljon parempaa.
👍👍👍
Vankilaan molemat S ja S olisi kaikkein parasta,niin Martinan syyttely loppuisi ja kaiken aiheuttaja on tää Sofia B. Martina jätti miehen ja oli helpottunut kun pääsi eroon alkoholisti miehestä ja nyt sitten kuvittelevat tyhjäpäät,et Martina ottaisi miehen takaisin.
No sinä et ainakaan ole nykynainen ja katkera näyt olevan. Piriä käyttäväksi bimboksi nimittelet Sofiaakin. Taidat kirjoitella itsestäsi, vähän vaikuttaa siltä. (Mitä piri on, en tunne sanastoa, sulle on tuttu?)
Olen kuulut ettei tytär halua olla isänsä kanssa jos Sofia on mukana ja onhan se nähtykin,ei Hangossa eikä missään edes syömässä tytär ole Sofian seurassa.Lapsi vaistosi, ettei nainen hänestä välitä yhtään niin hyvä asia kun näin kylmät on välit.
Olet kyllä aivan sekopäinen ihminen.
Sinä täällä katkerana kirjoittelet. Sinulle halutaan vaan toivottaa v-maista vanhuutta. Kyllä olet raadollinen vihan levittäjä.
Mitä nää asiat muka sulle kuuluu. Täällä kehtaat tuoda omia sairaita juttujasi esille.
Vihaasi jaksat täällä katkerana purkaa.
Ei voi kuin ihmetellä minkälainen ihminen olet.
No onneksi isät on aidosti läsnä tytöille, kun äidiltä se kyky puuttuu kokonaan ja vanhemmuus. Ja mistähän sen puute kumpuaa?
" S&S kannattaa antaa anteeksi toinen toiselle" näinhän siinä lukee. Ei Sofialle (eikä Stefullekaan) kukaan voi olla kateellinen, vaikka niin haluaisitkin, jokainen normaali ihminen säälii lähinnä Sofiaa.
Höpöhöpö.
Koita jo päästä yli katkeruudestasi siihen ei ole mitään perusteita.
Sairauteenkin on haettavissa lääkkeet.
Voi harmi kun Stefan ei löytynyt kunnon naista joka olisi lapsirakas ja Stefanin tytär viihtyisi heidän seurassaan ja Hangossa ja myös ulkomailla matkustellen tietenkin.
Niinpä Martinan kanssa oli pelkkää riitelyä.
Sofia on liian hyvä Stefulle. Stefu saisi jättää päihteet kokonaan, niin kuin moni muukin on tehnyt ja onnistunut siinä.
Ja Sofia saisi pitää omat elämäntapansa?
On todella vain v-mainen paha akka.
Niinkuin sanoin Rakkaat !! Kaikki tarvitsee Jeesusta .
Ja Sofia ja Stefu kannattaa antaa anteeksi toinen toiselle Jumalan Rakkaudesta ja Voimasta !!!!
Tukiainenkin kovasti puolusti Sofiaa ja Stefua ja että heidän pitäisi muuttaa ulkomaille, koska Sofia on maailmannainen. Tuli vain mieleen koska Tukiainenkin on uskonnollinen.
Joidenkin vaan on vaikea hyväksyä Sofiaa vaikkei edes ole mitään perusteita.
Sofia on kiva ihminen ja lapsirakas. Tykkään hänestä.❤
Oletko joku sukulainen kenties?
En ole lähipiiriä, mutta olen tavannut Sofian monta kertaa ja on kyllä hyvä kuva hänestä.❤🌹
Sinut tiedetään ja tunnetaan myös,et tunne Stefania ja Sofia kumpaistakaan ja et ole nähnyt heitä muutakin juorulehtien mainoksissa ja lööpeissä.Olet valinut vaan henkilöt päässäsi et ketä kehut ja myös ketä haukut täälläkin palstalla. Sattuuko yhtään kun tiedän sinusta kaiken. ?
Jos on lapsirakas Sofia, miksi sitä ei huomaa kun on joskus ollut Stefanin tyttären seurassa?
Tai se mummu joka haukkuu Martinaa.
Sofialle läheettelee sydämiä
Kuulemma, omien sanojensa mukaan lähipiiriä.
Taisi se mummu olla jo aikoinaan ihastunut Satu Tuomistoonkin eli siitä selviää mummun tarkoitusperät. Kuka tahansa Stefulle mutta ei Martina. Oli siis aivan hirveä kirjoitus siellä Seiskan kommenteissa. Kehui Sofiaa ja haukkui Martinaa ja Hannua törkeästi.
Ei ole lähipiiri ja se on totuus on sairas ja yksinäinen liikuntakyvytön henkilö vaan.
Eihän Martina edes halua olla Stefun kanssa.😂
Juu se oli törkeä kirjoitus ja vieläpä omalla nimellä esiintyi.
Ei ole yhtään ihme, että on paljon muitakin, jotka tykkää Sofiasta. Viehättävä ihminen 🌹
Kertoisitko miten hänen tämän Sofian viehättävä olemus näkyy ja kuuluu. ?
Eikä se ole keneltäkään pois, jos Sofiasta tykkää.
Kuka tykkää kenestäkin.
Stefusta vasta tykätäänkin. Niin herkkä, luonnollinen, komea ja fiksu mies.
Komea oli näky kun haulikon kanssa juoksi Reino tohvelit jalassa poliisia karkuun.En nähnyt kyllä sillä hetkellä hänessä herkkyyttä ja myöskään et oli komea viksu ja luonnollinen.👮
😂 Voi ei,kaatuiko monta kertaa lumessa reinot jalassa kun pötki karkuun.?😂
😂😂😂😂😂👍👍👍👍👍
Molemmista tykätään Sofiasta ja Stefusta.👍😂👍
Ihanaa että molemmista tykätään, ovat ihania molemmat.❤❤❤💋💋💋👍👍👍👌👌👌
Aloitukseen semmoinen kysymys et, mitä väliä? Mitä väliä sillä meille muille on, onko tuommoiset loppujen lopuksi aivan turhat ihmiset (meidän muiden näkökulmasta) yhdessä vai ei?
Rakkautta maailmaan mahtuu, jos vain antaa tilaa sille.❤
Ketä kiinnostaa kahden bimbon touhut?
Emme ole eronneet.
Stefu on alkanut taas kuntoileen. Hyvä Poika! Nyt tekemiseen säännöllisyyttä ja sisua, terve elämä terve mies. Tupakka pois ja viinan tilalle kivennäisvesi. Täytyy miehellä olla itsekuria pidä se mielessä.
Ei onnistu koska Sofian mielestä on tylsää kun ollaan kavereiden kanssa juhlimassa ja Stefu ei voi juoda.
Sofia Katiska-dokumentissa: "oli tylsää kun oltiin kavereiden kanssa juhlimassa ja Niko ei voinut juoda".
Nikohan käytti vain huumeita mutta ei alkoholia. Sitten kun Sofian kanssa alkoi seurustelemaan niin uutena vuotena alkoi käyttämään myös alkoholia. Tämän Sofia kertoi kuulusteluissa, joista on kirjoitettu mediassa.
Martina Stefun menetys sisuksissa kalvaa päivin ja öin ja aina, mut Martina parka vihdoin tämä kaaliis paina. Et mennyttä takaisin saa, ei auta sua siinä kukaaan ja vaikka saisitkin taas uuden hoidon sun mukaan. Kostoa, vihaa, kaunaa kannat ja esimerkilläsi jatkuvilla eroilla tyttärille karmean elämäntavan mallin annat. On nuoruutesi mennyt ja olet 40 vee, joten vihdoin kaikille palvelus tee. Mee eteenpäin ja muuta kauas pois, tää Suomi sillon paljon parempi paikka ois. Exäsi saisi vihdoin elää onnelisena ilman häirintää ja vainoo, hänellä kun on vaan yksi nainen elämässä, se oikea ja ainoo. Ketään mies ei pysy sulla pitkää aikaa, vaikka yrität kurkotella mitä tahansa tähtien taikaa. Kaikki ne sut jättää, joten Martina kato peiliin, ja kysy mikä sussa mättää...