Suunnitelma

Anonyymi

Alkuun tämä perinteinen: itsemurhasta pois kannustavat voivat jättää kommentoimatta.

Olen siis tuntenut itseni yli vuoden ajan hyvin tyhjäksi ja voimattomaksi. Olen kerran yrittänyt itsemurhaa säälittävästi viillellen (viime kesänä). Asiasta on nyt tullut minulle pakkomielle ja olen kehittänyt Plan Ultimatumin.

Homma menisi siten, että ajaisin ensi kesänä aamuyöstä kauas toiselle paikkakunnalle, jossa pysäköisin johonkin parkkipaikalle. Joisin pullon vodkaa ja vetäisin paketillisen Xanor 2mg (ei depot vaan se perus). Luulisi sillä hengityksen lähtevän? Kyytipojaksi ataraxia, vanhan polven antihistat estävän koktailin ulos oksentamisen.

Jollakin julkisella parkkipaikalla auton takapenkillä kuolleena maaten on mielestäni hyvä idea, koska tällöin minut todennäköisesti löydetään aamupäivään mennessä ja saan tällöin kaikki tarvittavat hautausmenot.

3

202

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ok. Semmonen suunnitelma siellä

    • Anonyymi

      Sori jos sanon ettei kannata tehdä sitä. Jos et ajattele itseäsi niin ajattele muita. Kaverini meni pois yliannostuksen takia, en koskaan ehtinyt jättää hyvästejä. Kumpa olisin silloin tiennyt miten vaikeaa hänellä oli, ei koskaan kertonut siitä mitä sisimmässään kantaa. Kun ei kerro, ei kukaan myöskään voi auttaa. Elämää ei kuitenkaan kannata heittää hukkaan. Itsekin olen kärsinyt masennuksesta yli puolet elämästäni mutta päätin taistella niitä pahoja tuntemuksia vastaan. Oma mieli voi olla ihmisen pahin vihollinen mutta se mitä voi tehdä on se että pysyy vahvana ja taistelee. Hakee apua ja ottaa vastaan sen mitä muilla on annettavana. Voimia kaikille!

    • Anonyymi

      Toivoit, että sinua ei kannustettaisi olla tekemättä itsemurhaa. Kunnioitan toivettasi, ja toivon sinulle ainoastaan näkökulman vaihtamisen taitoa. Laitan siis tämän muita varten, jotka saattavat eksyä tänne sivulle lukemaan tekstisi miettiessään eri vaihtoehtoja raskaasta elämäntilanteesta selvitäkseen.
      Nyt on mahdollisuus edulliseen terapeuttiseen ohjaukseen, psykososiaaliseen tukeen ilman jonoa, lähetettä tai että tietojasi kirjataan mihinkään. Vastaanotto tapahtuu etänä, eikä sinun tarvitse välttämättä kertoa edes nimeäsi.

      Terapeuttisessa ohjauksessa kohdataan asiakas psykoterapeuttisen viitekehyksen kautta, työskentelyssä kognitiivisia ja ratkaisukeskeisiä menetelmiä hyödyntäen. Terapeuttinen ohjaus on eteenpäin vievää vuorovaikutusta, tavoitteena lisätä asiakkaan itsetuntemusta, on­gel­man­rat­kai­su­kykyä, voimavaroja sekä hyvinvointia.

      Terapeuttinen ohjaus sopii elämänsä solmukohdissa oleville henkilöille; nuorille ja aikuisille. Terapeuttisesta ohjauksesta saa apua mm. lievien/ varhaisten masennus- ja ahdistusoireiden helpottamiseen, itsetunto- ja ihmissuhdepulmiin, tunne-elämän haasteisiin sekä erilaisten elämänkriisien kohtaamiseen ja käsittelyyn.
      Hinta: 40€ /tunti

      Usein jo muutama kerta auttaa selkiyttämään omaa tilannetta, ajatuksia ja löytämään uusia ratkaisuja oman hyvinvoinnin parantamiseksi.
      Erityisosaaminen nuoret ja nuoret aikuiset!
      "On parempi ratkoa ongelmia tunti viikossa kirkkaasti, kuin kaiken aikaa sumeasti!"

      Lue lisää
      www.yhteinenonni.fi
      Löydät minut myös Instagramista ja Facebookista.
      Ota rohkeasti yhteyttä!

      Hyvinvointitervisin, Johanna / Yhteinen Onni

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nyt se on selvitetty: Sanna Marinin hallitus lisäsi menoja 41 miljardilla

      ”vasemmistohallitus oli katastrofaalisen huono”, sanoo kokoomus. Sanna Marinin (sd.) hallituksen tekemät menolisäykset
      Maailman menoa
      252
      17407
    2. Purra sössi kaiken 2 vuodessa, itkee nyt Marinin perään

      Nyt on taas sama vanha itkuvirsi, kun ei omat taidot riittänee. Kaikki on taas muiden syytä. No miten sen "Tunnin juna"
      Maailman menoa
      180
      12368
    3. Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään

      "Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El
      Maailman menoa
      70
      6150
    4. MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!

      Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny
      Henkirikokset
      21
      4985
    5. Orpon hallitus runnoi Tunnin junan ilman tarvetta

      Näinkö valtiontaloutta hoidetaan? Siis asiantuntijoidenkin aikoja sitten kannattamattomaksi laskema Tunnin juna tehdään
      Maailman menoa
      69
      4965
    6. Orpon hallitus paskoi kaikki hommat

      ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.
      Maailman menoa
      44
      4101
    7. Lindtman ylivoimainen suosikki pääministeriksi

      Lindtmania kannattaa pääministeriksi peräti 50 prosenttia useampi kuin toiseksi suosituinta Kaikkosta. https://www.ilta
      Maailman menoa
      100
      3662
    8. Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois

      Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja
      Maailman menoa
      35
      3659
    9. NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu

      narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun
      Maailman menoa
      41
      3151
    10. Sanna Marin - Maailman paras talousasiantuntija?

      PersKeKoa pukkaa? https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011636623.html
      Maailman menoa
      146
      3119
    Aihe