Vanhoja kuvia Porista

Satakunnan kansassa oli kuva jossa jo edesmenneet ystäväni Riku ja Kalle syövät puuroa Tullipubissa. Kuva herätti minussa monta hienoa muistoa näistä ystävistäni.
1206
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Eittämäti hienoja muistikuvia sinulla mutta minullakin on todella hieno muistikuva kun söin olosuhteiden pakosta sannaliisassa puoliviileän hernekeiton eräänä talviaamuna,lämmitti niin kivasti kulkijan vatsaa kun ottaa huomioon että juuri sitä ennen tulin jalkaisen kevyessä lumipyryssä toukarilta friiuureissusta eikä ollut edes hääppöinen hoito kun lähemmin tarkastelin siinä aamukohmelossa.Ai jai noita kauniita muistoja.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Satakunnan kansassa oli kuva jossa jo edesmenneet ystäväni Riku ja Kalle syövät puuroa Tullipubissa. Kuva herätti minussa monta hienoa muistoa näistä ystävistäni.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu