Ystävänpäivä.

Anonyymi

Se on nyt ystävänpäivä tänään.Yksinäinen.Onko sinulla edes yhtä ystävää?

15

292

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Onpa kurja juttu, että susta tuntuu yksinäiseltä. Hyvää ystävänpäivää just sulle! :)

    • Anonyymi

      🎈Psalmit: 35:14🎀

      • Anonyymi

        En vietä 'ystävänpäivää'. Kerron miksi. Kyseessä on Saatanan juhlapäivä jolloin siitetty lapsi on tämän palvelija. Siis ne jotka syntyvät marraskuun puolivälissä.
        Tänä päivänä siis ympäri Maailmaa Saatanaa palvovat keräytyvät rituaaliin jossa nuori nainen on sidottu kivialttariin ja kaapupäiset ukot käyvät häntä nussimassa vuoron perään.


    • Anonyymi

      Kyllä minäkin on yksinäinen ja masentunut! Olen omaishoitaja ja mieheni on muistisairaus ja istu pyörätuoli. Olen kotoisin naapuri maasta, en ole pystynyt synnyttää lapsia (sairaus). Miesten sukulaista ei ole mitään apua. Luulisin me omaishoitajat saavat hyvää apu kun sairastu. Väärin! Minulla on paha kipu joka askele tuntu kipeä, nivelrikko ja joku muu tuntemus kireä jalkoja. Elämä on Helvetti! Väsynyt!

      • Anonyymi

        Totta on, että elämä Maan päällä on helvettiä. Lue kirja "Roswellin avaruusolennon haastattelu". Siinä kerrotaan mm se, että jos tämän maailmakaikkeuden Helvetti pitäisi määritellä, niin se oli Maapallo. Ja että tänne inkarnoituvat kaikkien muitten planeettojen rikolliset. Ja inkarnoituvat yhä uudelleen pääsemättä muualle syystä, jota he silloin 1947 eivät tienneet.
        On siinä paljon muutakin, mikä todistettavasti on totta.


    • Anonyymi

      Ei enää aitoja ystäviä. 2020-2021 välillä kuolet, sydis,syöpä.ei korona, 22 vuotta kestänyt suhdekin sai sydän kohtaus. Lisäksi 14.3 ,on veljeni Matti kuolin päivä. Olen eläkellä työstäni. Joten ikä lisä ihmisiä väistämättä kuolee. Valitetavasti yksin naisena uusia eläkeläisenä ystäviä ei saa.Jos menen joku kerho.Siellä eroneita naisia, Tykäisi kajalle,vinille menä tulla.MUN PAHEENI EN JUO EN KAPAKOI EN TUPAKOI, jOTEN EN SAA NITÄ UUSIA YSTÄVIÄ.Järkytyin kuinka paljon todella myös eläkellä olevat naiset juovat kun yksin.Luulin vain miehet. Ei.kaikile vaan hyvä päivää 14. 2.22. Itä_Helsinki jostain lähiöstä.Halit myös.

    • Anonyymi

      Minulla ei ole yhtään ystävää enkä sukulaisille mitään ystävänpäivätoivotuksia kyllä lähettele

    • Anonyymi

      Ei ole montaa. Tuli kuitenkin hyvä mieli kun sain yhden ystäväpäivä viestin ilman että laitoin itse ensin . Toki muutama muukin vastasi kun ensin laitoin, mutta en jaksais olla aina se joka laittaa ensin... Niin kuin muutenkin jos en pidä yhteyttä niin yhteyttä ei pidetä.

    • Anonyymi

      Ystävänpäivä on kaupallinen juhla, ei sillä päivällä mitata ystävien määrää. Ystävät pitävät yhteyttä muinakin päivinä eikä ns. pakosta ystävänpäivänä.

      • Anonyymi

        Mulla on joka päivä ystävänpäivä eikä vain 14.2.


      • Anonyymi

        Kaupallinen bisneshän se on. Niinkuin nykyään Joulukin. Ja Vappu on kommunistien ja sellaisiksi lukevien kermaperseteinien juhlapäivä.
        En muuten liene koskaan saanut ystävänpäiväkorttia. Johtunee siitä, ettei minulla ole koskaan ollut muita ystäviä kuin kaksi kissaa kauan sitten. Ja kissat harvemmin kortteja lähettävät.
        Joulukorti sain. Yhden. Pariskunnalta, jonka olen tuntenut kauan ja jotka yhä lähettelevät joulukortteja, vaikka olen vähän kiellellyt. Itse lähetin kolme joulukorttia. Ilman lähettäjän nimeä. Kaksi Alzheimersairaille, jotka minut jo unohtivat joten nimeni ei sanoisi heille mitään. Yhden henkilölle, joka lainasi väkisin minulta kirjan ja kun sitä 3 kk:n päästä varovasti pyysin takasin, niin suuttui ihan hirveästi! Sanoi heittäneensä sen roskiin. Piti ostaa netistä uusi, mutta sain jonkin roskakoritulosteen. Ja sitä "ystävän" reaktiota en vieläkään ymmärrä. En ole häntä koskaan loukannut vaan auttanut tarvittaessa, esim. muutoissa.
        Minussa lienee joku vika, kun aina käy näin. Sanottiinhan minulle jo noin 100 v sitten mm, etten akkaa saa. Siis juuri ennen kuin piti taas inkarnoitua tänne Maan päälle. Syykin näytettiin ja itse sen tunnustin, että vaikuttaa asialliselta. Sitten sen asian muistaminen otettiin minulta pois. Ja läksin alaspäin vievään pimeään portaikkoon syntymään tähän inkarnaatiooni.


    • Hyvää ystävänpäivää! :)

    • Anonyymi

      Mä etsin netistä seuraa ja heti löyyyi, omalla naamakuvalla etsin... löytyi ihana nuori mies... mä olen paljon vanhempi mut hän halusi heti olla mun kanssa.. hän sanoo mua ihanaksi rakkaakseen.. meillä on ihana sexi... hän tulee tänään ja on luonani koko hiintoloman..

    • Anonyymi

      Olin masennuksen partaalla kumppanini kuoleman ja siitä seuranneen tyhjyyden jälkeen... tein valtavan remontin kotona... siihen kului vuosi... sitten tuli vielä tyhjempi olo... menin nettiin, etsin seuraa omalla naamakuvalla ja, löytyi ihana mua 29 v nuorempi mut tosi ihana mies, hän täyttää tyhjiön jossa olin... rakastan tätä suloista ihmistä...

    • Anonyymi

      Kiva tytsi ois ok....

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Heh, Riikka runnoi Suomen BKT:n miinukselle

      Suomi on Riikan irvistysten ansiosta ainoa negatiivisen talouskasvun maa EU:ssa. Ei tästä ainakaan EU:ta voi syyttää, ku
      Maailman menoa
      77
      5481
    2. Erään T miehen viimeinen aloitus tänne

      Moi Olen kirjoittanut täällä säännöllisesti yli 5 vuotta. Kaivannut kuten kuuluukiin, mutta myös unohdellut ja selvitel
      Ikävä
      35
      3285
    3. Sanna vaihteeksi Australian "60 minuuttia" ohjelmassa

      Kansanvälinen superstaramme esiintyi tällä kertaa toisella puolen maapalloa esitettävässä ohjelmassa. Kiinnostus on kova
      Maailman menoa
      123
      2393
    4. HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta

      Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a
      Maailman menoa
      121
      1992
    5. Yritykset verolle ja yritystuet 10 mrd. eur/v pois

      Kiristämistapauksissa yrityksille sanotaan hei hei. Suomi ei tarvitse yhteiskunnan rahoilla "yrittämistä". Yhteiskunta v
      Maailman menoa
      24
      1917
    6. Minkä lempinimen olet

      antanut kaivatullesi?
      Ikävä
      111
      1840
    7. Sanna Antikainen (ps) : Vornasen pyssy suututti demarit

      https://www.suomenuutiset.fi/sanna-antikaisen-kolumni-vornasen-pyssy-suututti-demarit-mutta-kuka-puhuu-totta/ Vornasen
      Maailman menoa
      6
      1509
    8. Yritän saada sinut pois mielestäni ja ajatuksistani nainen

      Turhaan. Mitä enemmän yritän, sitä enemmän haluan sinut ja sinua. Miten voitkaan olla niin ihana ja tuntua niin hyvältä.
      Ikävä
      71
      1482
    9. Björn Wahlroos ykkösaamussa nautittavaa kuunneltavaa

      Ehdottomasti viisaimpia ja tietävämpiä ihmisiä mitä Suomesta koskaan tullut. Naureskeli viherpiipertäjille jotka ihan p
      Maailman menoa
      297
      1445
    10. Nyt meni maku vas.liittoon, kun vaativat minimituntipalkkaa lakiin

      Sehän tarkoittaa samalla myös maksimituntipalkkaa, koska kun laki on kerran laadittu, niin sitä on vaikea muuttaa. Työma
      Maailman menoa
      54
      1300
    Aihe