Miksi se lähti edes tuonne kun oli just sairastellut ja on todella surkeassa ja huonossa kunnossa.. Nolo kisaturisti änkesi vaan mukaan. Pilasi viestihiidon täysin. Häpeällistä toimintaa hakolalta.
Hakola Petti Suomen kansan !!
Anonyymi
16730
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 16
Vanhimmat
Huonohan se on niin kuin aina. Suomessa joskus pärjää, Maailmalla EI ikinä..
Jep. Isot kisat aina ihan päin vit###!
Kotimaan kisoissa taas rehvakkaana, Isoja puheita. Floppi on tämä mies tosipaikan tullen isoissa kisoissa.
Hakola saa jäädä sinne Kiinaan !
Kova se on puhuun, Mut tulosta ei tuu.
Ei suomi voi odottaakaan saavansa kultaa kymmenesti ja siinä sivussa muitakin mitaleita saman verran.Suomi on aina toistuvasti lilliputti,jos vertaa norjan saamiin mitaleihin.Norja saa myös kultamitaleita juksulajeissa suurkisoissa.
Suomen kansa lohduttautuu näyttämättä toteen,että norjassa kaikki urheilijat ovat doupattuja.
Suomi tosin voi saada kultaa jääkiekossa,kisojen arvostetuimmassa lajissa.
Täällähän kommentoivat oikein todelliset urheilu ihmiset.buhahaa..
Kommentoijilla täällä ei ole suksista kokemusta muutako lauseesta ”suksikaa vithuun”.
Ja sekö tekee hakolasta hyvän hiihtäjän ? ? Hän on todella Huono hiihtäjä. Ammattiurheilija, Ammattimies piti olla ja tässä on hänen Tulos ! Surkea.
Suomi sai nyt hopeaa parsprintissä.hakolan ollessa mukana ei oltaisi saatu mitään koska olisi todennäköisesti kaatanut ittensä lumeen.
Kyllä tosiaan petti,,miksi meni olympialaisiiin,olis saanut jäädä pois, hävettää oikein kankaanpääläisten puolesta,,,,aivan perseestä se Hakola 🐒🧐
Kyllä Iivo on paras,,,
Tee itse perässä, raukka! Montako mitalia olet itse voittanut, hä?
Kateelliset pullamössö urpot olkaa ihmisiksi.Pimeenä on nimeltä toista helppo arvostella. Kuitenkin kasvotusten olette hiljaa kuin sukassa.Hävetkää luuserit.
Kovia puhujia näkyy olevan täälläkin.
HOHHOIJAA...URHEILUN TUKIEUROT KIINNOSTAA..EI NÄYTTÖJÄ!
Olen harjoitellut kaksi kertaa päivässä, syönyt ja nukkunut, hän kertoi ja vahvisti pysyneensä terveenä sekä ehjänä kotimaahan paluunsa jälkeen.