Mielipiteitä.Posiitivisia taikka niitä negatiivisia.
Possun baari.
Anonyymi
947942
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 94
Vanhimmat
ainakin siellä saa parkkeerata autot miten sattuu kun torille vievä tienlaita aina autoja täynnä! montakohan vaaratilannetta jo siinä kohin syntynyt missä on valotolppa ja auto jätetty toisinsanoen keskelle ajokaistaa!
Ajeletko usein torille ostoksille?
Tämä kertoikin paljon possun baarista
Mukava paikka jämsän paras!
Kerran käynnyt, ja viimeisen. Ne puliukot saa olla ihan keskenään siellä. Joo, ei kaivata, enkä kyllä varmasti tulekkaan.
Voi sua reppanaa vain kerran käynyt ,ei sua kukaan kaipaa.
Siisti paikka. Hyvää kotiruokaa edullisesti. Jopa joskus pöytään tarjoiltuna.
Laaja valikoima juomia. Miellyttävä henkilökunta.
Ravintoloitsia itse oikea positiivisyys. 💐
Putte possu pitää itäisiä nimmareita
Kuinka kauan?
Taitaa olla menestynein yrittäjä kyseisessä lajissa ja sehän muita yrittäjiä ottaa pattiin itse käyn kuppiloissa noin kerran vuoteen niin kyllä koulutoverin baariin menen silloin ottamaan lonkeroa ja nauttimaan hyvän tuulisesta palvelusta ja uteliaista koskelaisista!!
Jos johonkin baariin menen, menen possulaan. Ihan paras paikka, kaikin puolin. Koskella jos oon töissä, käyn siellä lounaalla. Herkullista sapuskaa.
Hyvin sanottu :-)
Monipuolinen paikka. Mukavia tempauksia järjestetään. Ei tuollaisia kovin monessa paikassa ole. Muut paikat on mielestäni pelkkiä juottoloita, Gene miettii laatikon ulkopuolelle.
Uteliaisuutan kyselen kun ei ole tullu käytyä missään nyt, vielläkö se monttu baari on toiminnassa.
onhan toki ei se mihinkään ole kadonnut.
Ei muuta kuin possua poskeen.
Ja kukkoa huuleen.
Ei mitään negatiivista sanomista, ainoastaan positiivista. Enemmän tällaisia elämän iloisia ihmisiä tarvittaisiin! Kateellisten on turha marista.
possun baari,paras baari . Ei o mikkää räkälä.
Halvin ja paras!
Seuratkaapas baarin sivuja, mikäli on Facebook käytössä. Siellä ilmoitetaan uusimmista tempauksista, sekä voi tilata vaikka kakkuja ym herkkuja juhlapäiviin. Suosittelen lämpimästi. Tänäänkin oli hodari/burger buffa, sai tehdä monipuolisesta valikoimasta omanlaisensa mätön. Tuli taas vatsa täyteen herkuista. Kiitos Genen porukka!
Fiksua ja siistiä porukkaa käy omistaja tosi mukava!
Possula o Kantapaikka <3 Enkä vaihtais kuin pakosta.
Monttuun ku menee, niin siellä vilkaistaan et Aha::: Toi tuli ja se saa odotella palvelua, eli pärstävärkki ratkaisee.
Montussa tarjoillaan pilkun aikaan ja samantien aletaan huutaa et juomat naamaan ja ulos..
Että tekee mieli karjua takaisin, - mutta kun ei mene sinne niin säästyy mielipahalta. Säästää rahojen tiskialtaaseen heittämisen.
Säästää huutamisesta johtuen äänihuulet omansa..
Puhumattakaan korvista, koska kehoitus, käsky jne...
Tosin Montussa on parasta A ryhmää oleva terde.
Genessä toimii yllämainittu täysin eritapaan, joten sain tästä hitusen erilaisen kritisoinnin aikaan, mutten suinkaan turhaan.
Gene on vaan hurjan pieni, että sen soisi olla isompi, mutta tätä nyt ei voi miinukseksi laskea ja hyvin noilla tiloilla on pärjännyt yli 10 vuotta.
Vanhaa Tonaa o ikävä... Sitä aikaa kun Kunnarit oli puikoissa. Silloinkin oli timmojen kanssa kilpailua, mutta aika kultaa muistot nää. :D
Ja tonan terassi esiintyjä illat, ai että kyllä oli mahtavaa.🤘
possu on mun serkku,ei oo nähty pitkään aikaan.mukava nainen,ja uskoisin ett on hyvä baari.t:juhani seppälä p.s. olen turkulainen,ett nää baarit tääl tutumpia.
Tona baaria piti ennen Paula oli miellyttävä henkilö ja rentoa aikaa!Mutta mitä baaria Riksa ja Saara piti kenraalintiellä?hulvatonta aikaa!🤩
Siis Paula ennen Kunnaria!
Joo meni ohi keskustelun.Possu edelleen best hyvänä kakkosena monttu kulmabaaria unohtamatta kaikki hyviä!Mahtavia persoonia!
Onkos tos porsaan baaris jotakii ohjelmaa. bändei. popedaa tjm ?
Löytyy myös Popeda 😂
En oo muuten "popedaa" nähnyt genessä hetkeen, ja ihan hyvä. Ne puheenaiheet kun jaksa kerta toisensa jälkeen kiinnostella ketään niin vaahdotkoon muualla.
Käyhän bobeda s ja on hyvä!
Perustaako possu elokuva teatterin? semmoiselle olis tarvetta ja kulttuuri säätiöt, rahastot. ministeriöt ja kuntakin saattas tukeakkin?
Toihan olis hyvä idea, onhan possulla buffetti tarjokkeet joita elokuva porukka vois ostaa ja napostella. hyvä idea kannatetaan.
Paitsi että kukaan ei kay enään elokuvateattereissa kun leffan saa kuukauden päästä dvd;nä.
Jokos possula on maksanut työntekijöille kertyneet lomarahat? Ja verokortin kautta ei käteisellä pöydän alta.
joo onhan siellä buffetti, mutta päivästä ja viikosta toiseen näyttää olevan perunaa, perunaa ja perunaa! eikö nyt muuta ole?
Jelpin jäbät pärjää sillä ei kait ole muille tarkoitettukaan!
Miten aina jelppi ja possun baari liitetään täällä toisiinsa, onko joku katkera molemmille?
Siellä tarjotaan semmoista ruokaa mitä ihmiset haluu syödä. Työmiehet ainaki haluaa kunnon ruokaa, perunaa ja kastia että jaksaa.
olisikohan siellä tänään perunoita tarjolla? ei jaksais näin yksinäisenä keittää.
Saisikohan sieltä pari raaka perunaa? Sujauttaisin ne kypsymään aromipesääni.
Varo ettei kärähdä perna
ruoka loistavaa, henkilökunta mahtava, ainut miinus radio novan jollotukset ja hilpeässä skutsissa olevien asiakkaiden pääsääntöisesti paskat biisivalinnat jukeboxista.
Hilpeässä skutsissa??? Mitähän mahdat tarkoittaa?
Elikkä baarissa soi paskat biisit, joita asiakkaan ilmeisesti tilaavat soimaan jostain iloisesta metsästä? Tämä onkin eksoottinen palvelu, ei ole monessa baarissa. Hienoa että tämmöinenkin onnistuu.👍
Kyllä ne on asiakkaiden soittamia biisejä.
Eli ovatko asiakkaat siellä hilpeässä metsässä ja tulevat sitten soittopelien kanssa baariin soittamaan paskoja biisejä. Eli onko siis asiakkailla joku bändi vai soittavatko he jokainen erikseen omia paskoja biisejä?
Onkos sil yläosattomia toples meininkiä retro hengen mukaan ?
Kyllä on! Heti kun kelit lämpenevät niin karjut ovat ilman yläolsaa pelti paljaana.
Loppuuko?
Jep, valomerkki on tullut. Aamulla uudestaan👍
Hirvee räkälä, ihme kun on vielä pystyssä.
Myytävänä tuo paikka!
Hinta?
5 oravan nahkaa.
Ei siitä montaa tonnia kehtaa edes pyytää saati maksaa.
Löytyisipä siihen mukava uusi yrittäjä.
Minä tulen enkä myy sitten kun viinaa vaan ruokailijat yms tarjoilut loppuu,sekä laululuritukset yms teemat!ps jukeboksi jää!
Nimeksi tulee sorrettujen ääni!
Aika hiljainen baari nykyään, mistähän johtuu?
Keskellä viikoakin ihan täynnä
Se ei paljoa vaadi että on täynnä paikka
Kyllä on melkoisesti hiljentynyt. Muutama vanhempi jyyrä Jaksaa ryystää päivä kaljansa, kun ei osaa muuallekkaan mennä.
On elämä mallilaan kun pittää kadehtia jotakuta joka laitanut itsensä likoon ja ryhtynyt yrittäjäksi, vieläpä vaatimaon kansan ihminen, seuraavaksi jämsän ämmäksi tulee hänet äänestää.
Missä kohtaa olet huomannut keskustelussa kateutta? Eiköhän tuo räkälä ole kohta konkassa.
Ei oo konkurssi tulossa
Mielestäni hyvin siisti paikka outoa tuo räkälän maine!Asiakkaat käyttäytyy hyvin,ja omistaja sympaattinen!
Mut silti räkälä🤷
Oot saman koulukunnan sakkia kuin eräs syyttäjä, joka aikoinaan syytti innokkaasti henkilöä keski-suomessa sattuneesta asiasta. syytetty kertoi oleensa teko aijankohtna ruotsissa joka varmennttiin. no syyttäjä otesi, " siltikin " ja siitä huolimatta.
Eli se järki kulta linee nyt joiltakin kadoksissa?
Ettei olisi sinulla👆🤔
Ruoka todella hyvää ja tuoretta, tykkäsin kovasti heidän leipomuksistakin mm. Kakut. Siisti paikka.
Kokki oksentanut suoraa lautaselle
Varmaan
Ei perkele tuoretta
Ostan sen ja laitan nimeksi räkälä
Olipa hauska. Osta vain, en olekaan vielä räkälässä koskella asioinut.
Myös puliukkola voisi olla hyvä nimi.
Harvoin olen käynyt. Joka kerrasta kuitenkin jäänyt hyvä mieli niin henkilökunnan kuin asiakkaidenkin taholta. Kiitos.
Jämsän Äijä.
Mikä se vanha ukko joka istuu joka päivä siellä?vastenmielisen oloinen tyyppi!juo silmät kiinni!
Ilmeisesti istut sinäkin kun noin hyvin tiedät, kannattaa kysyä siltä itseltään kuka on.
Samat densot aamusta iltaan, ei paljon houkuta mennä..
Eikös joka baarissa ole ne kanta-asiakkaat? Minusta se on hyvä juttu. Mene vaan reippaasti käymään, sustakin voi tulla sellainen.
Karsee läävä. Räkälä jos pitää nimetä niin tässä semmonen on. Veronkiertoautomaatti kuulemma.
No,kenen veroja se kiertää??omiaanko??taidat idiootti kateellisena vain kuvitella.
Paikkakunnan tenukepit ja pilleriveikot vievät sinne viimeset euronsa. No se kai sen tarkoitus onkin!
Itseään vähänkään kunnioittava ihminen ei kyllä jalallaankaan sinne astu.
Kauhee mesta niin kuin moni on tääl sanonu
Toivotaan että sen joku lunastaa pois kulkemasta, joku järkevä omistaja. Nykyinen kun on ilmiselvä entinen koulukiusattu.
Ja turriharrastaja. Aikuistuisi jo.
Mukava paikka, ihana omistaja ja henkilökunta, hyvät ruoat ja juomat. Viihdettäkin löytyy ympäri vuoden, sisällä ja ulkona. Ei voi moittia, ei ollenkaan.
Olipahan taas iltama, joka päättyi kesken leikin. Toki tässä on se hyvä puoli ettei kankkulan kaivoon tarvitse rahojaan tunkea, kun muut hoitaa asian puolesta - ja vähän vastaankin. Enihau hau hau.
Olipa taas yhden kerran pikku naamavärkki systeemit kohdallaan. Jos lärvi ei miellytä niin skipataan toi. Odotin sitä yhtä keissiä reilu 10 minuuttia, ja Olga ihan itse sanoi et odota ihan kohta. Odotin REILU 10 minuuttia sitä "kohtaa" ja katselin sujuvasti kun jengiä lappaa tiskille - niin kappas. Skipataan tilaaja yli niin että Näytetään nätisti henkilökohtaiset mielipiteet kohdistuen meikäläiseen. Hieno homma kaiken kaikkiaan ja syystä että? Ei ne teidänkään turvat aina miellytä, mutta niillä turvilla joutuu tässä jokainen taaplaa elämässään. Et ihan samaa karmaa sinne suuntaan. Ei mitään fiiliksiä - kaik on nyt sanottu. Nolo mesta ja sen luo pikkumaiset ihmiset. ❤
Pienet palautteet on yleensä kivoja, mutta tässä kohtaa tämä on Varmasti riemuVoitto. Ei tarvitse paljookaan montussa naamariaan näytellä. Säästyy pikku patukka bingotkin. Sinällään harmitus kun niin likellä on, mutta Baari valitsee asiakkaansa, ja asiakas voi valita baarinsa.
Mukavoo syksyä :)
LM
Ja Korjaus kohtaan: MONTTUUN menee tämä palaute. LM
Juu saman olen kokenut itsekin. Ite oon toispuol suomee ja täytyy kyllä ihmetellä jämsäläisten palvelukykyä tai tässä tapauksessa kyvyttömyyttä.
Yritykset tässä L.M. tapauksessa ja muidenkin tuntuu että väkisin halutaan ettei asiakas tule toiste, jos ei muu vittuilu henkilökunnan taholta onnistu niin annetaan porttikielto, oon kuullu että jopa elinikäisiä porttikieltoja on jaeltu. Tuntuu uskomattomalta tämmönen käytös ylipäätään, ovatko kyseiset henkilöt siviiliminänäkin yhtä vittumaisia, pakko olla, kun ei siviiliminä napsauttamalla vaihda töitä vapaa-aikaan.
Huomaa että henkilökunnaksi otetaan juurikin se kaveri tai joku muu tuttu jo valmiiksi vittumainen henkilö. Valiteta kyllä osataan kun ei asiakkaita käy ja raha ei vaihda omistajaa ja kaikenmaailman tuet haetaan mistä vain saadaan.
Kaikesta huolimatta hyvvöö syksyy L.M ja muutkin paitsi ne työhönsä tympääntyneet.
Onneksi asiakas saa valita missä sen juomansa juo.
Tota meininkiähän siellä on, enkä sen vuoksi siellä enää käy.
No juu. Vähän hektinen veto pikku pieruissaan vetää hernarit nenään ja lähteä vollottaan omaa kohtelemattomuuttaan palstalle ehkä.... Jos kyseessä olisi ensimmäisen kerran tapahtuneesta Asiakaskohtelusta. Voin katsoa hyvällä omalla tunnolla peiliin, enkä koe tarvetta selittää MIKSI VIELÄ SIIHEN AIKAAN tahdoin tilata yhden lonkeron, ja suihkia tanssista tyytyväisenä kotia mammimaan.
Mutta: Tämä ei tosiaan ollut ensimmäinen kerta.
Viimeiseksi jää tässä kohtaan, koska selitys on vaan ontuva.
Optikolla käynti ja tilanne taju kohdalleen niin avot.
Monesti tiskille tulojärjestys ei ole prioriteetti asiakkaan palvelussa. Olin ensimmäistä tilaamassa kun jo baarissa olleet tupsahti samaan tiskiin ja sain odottaa heidän tarpeiden täyttämistä vaikka olin siinä hollilla "ekana".
Jämsäläisyys. On tosiaan ihan oma kuplansa.
Olen itse sen verran putkikatseinen ja epäsosiaalinen ihminen - Sisäänpäin kääntyvä ihminen ambivertti, ettei sinällään ole ollut ongelmia suikkaroida kahden kaupungin väliä. Mutta huomannut tässä ihan viime aikoina kuinka laumasielut vastaan ulkopaikkakuntalainen tuottaa valtavasti ongelmia tälle "vieraslajille".
Kyllä, ja kriittisyys on mun heikkouteni, tämä asia olisi tapetilla ihan vaikka jos joku muu olisi ollut kohdallani mun, mutta olisin Olluna Kärpyläisenä kattoliinissa.
LM
Ei se mitään. Hetki tässä kaupungissa vielä joutuu syystä olemaan mutta kun kello, kalenteri rasahtaa tiettyyn sykliin, niin sit nostan kytkintä ja painan kaasua. Jääköön nämä miettimään ketä kohdella Näkymättömästi seuraavaksi, tai puhua paskaa niin että kura suu pielistä valuu.
Mustalaiset olisivat jo nostaneet moisesta syrjinnästä rikosilmoituksen.
Luna ei taida olla mustalainen.
Nliiton kuu