Metsäteollisuus ry.

Anonyymi

Hauska seurata kuka seuraa T.j;tä toimitusjohtajana. Kuka parhaiten osaa ruskean kielen salat on vahvoilla.
Tuo toimitusjohtajan tehtävä on samanlainen sivuunsiirto joka päiväisestä toiminnasta kuin siirtyminen EU;hun. Hautautuu sinne byrokratian rattaisiin ettei saa enempää vahinkoa aikaan.
Miksi ylipäätään ry tarvitsee toimitusjohtajan? Ry:hän on voittoa tavoittelematon organisaatio ja veroja välttelevä toimija.

11

1125

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      kannattaa palkata seinäjoelta joku puun ostaja, baby face persoona

    • Anonyymi

      Vladimir Vladimirovitš Putin vois olla jämäkkä valinta.

    • Anonyymi

      Itse metsänomistajana en ole koskaan kuullutkaan edellisestä "toimitusjohtajasta".
      Ilmeisesti taas joku palkkiovirka kun olet kiltti poju, sinut palkitaan jollain vakanssilla.
      Turhanpäiväinen toimi. Aloitetaan metsäteollisuuden tervehdyttäminen poistamalla nämä siluetti virat.

    • Anonyymi

      Metsää omistavana olet vastapuoli.

      Toimitusjohtaja on Nallen juoksupoika. Ei kukaan irtisanoudu vapaaehtoisesti, ellei ole täysin loppuun ajettu tai työnantaja tarjoa rahaa poistumisesta vauhdilla.

      Yhdistyksen toimitusjohtaja on työsopimuslain turvaama. Osakeyhtiö onlisieri asia. Kysyntää vaikka kauppakamarin tietäjiltä.

      • Anonyymi

        Myynkin yksityisille pienille saha toimijoille . Maksavat paremmin raaka-aineesta ja palkitsevat
        myös jouluna.


    • Anonyymi

      Tuo "veroja välttelevä toimija." voisi olla se syy sen toimitusjohtajan tarpeeseen.

      • Anonyymi

        Toiminnanjohtajan ymmärrän, niitähän on jokaisessa vähän isommassa toimijassa, mutta toimitusjohtajaa en ollenkaan!!


    • Anonyymi

      Näin. Ajatellaan vaikka Tommi Mäkistä? Mies siirrettiin pois jokapäiväisestä rallitoiminnasta tietyllä autonvalmistajalla. Miehestä ei ole kuulunut sen jälkeen mitään. Ei niin mitään. No tais naimisiin mennä kun ex.häipyi. Tommista kertova kirjakin on ollut jäähyllä kohta viisi vuotta. Että semmonen ylennys!

    • Anonyymi

      Tämä nykyinen tj ajoi hollmingin konepajat aikanaan konkurssiin, ei muuta kuin suuri suu, olematon äijä, kova selitteleen

    • Anonyymi

      Miksi valitat? Onko hän torpannut sinua kuonoon vai käynyt vaimollasi?
      Joku syy moiseen kitkeryyteen on.

      • Anonyymi

        Ei ole. Jos näin tekisi olisi syytteessä. Sehän on osa Metsä Groupin yrityskulttuuria. Hiljentää kaikki jotka ei toimi yritysten arvon mukaan. Mennään lähelle Venäjän politbyroa.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikävöin sinua kokoyön!

      En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun
      Ikävä
      58
      3991
    2. KALAJOEN UIMAVALVONTA

      https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar
      Kalajoki
      93
      2358
    3. Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin

      Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo
      Tunteet
      45
      2022
    4. Älä mahdollisesti ota itseesi

      En voinut tietää. Sitäpaitsi.. niin
      Ikävä
      22
      1783
    5. Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?

      Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?
      Kalajoki
      26
      1561
    6. Ota nainen yhteyttä ja tee Tikusta asiaa?

      Niin sitten minä teen Takusta asiaa.
      Ikävä
      28
      1526
    7. Joku hukkui Hyrynsalmella?

      Oliko mökkiläinen taas?
      Hyrynsalmi
      15
      1182
    8. Metsästysmökki

      Metsästyskortti saapui. Lisäksi metsästysmökki varata!
      Kuhmo
      31
      1128
    9. Mitä sinä mietit

      Mies?
      Ikävä
      109
      1084
    10. Emme voi elää velaksi, sanoi Riikka

      Valtionvelan odotetaan nousevan 86,3 prosenttiin bruttokansantuotteesta vielä kuluvan vuoden aikana. https://www.iltale
      Perussuomalaiset
      79
      1052
    Aihe