Koskaan ei ole ollut pienintäkään tarvetta lähteä ns. etelänlomalle jonnekkin.
En ole koskaan kokenut mitään viettiä edes Tukholmaan lähteä laivalla!
En pidä laivaristeilyistä, ne on niin nopeasti nähtyjä kelluvia myymälöitä ja diskoja, sekä epämukavia hyttejä täynnä. Turusta ahvenanmaallekkin on jäätävän pitä matka jossa turhautuu 99%.
Suomessa kesämökillä viihtyy erittäin hyvin ja itselle on pohjoismaan lappialueet (Suomi, Ruotsi, Norja) ollut The paikka, jonne useimmiten haluan mennä rentoutumaan pois tungoksista. Maisemaa katsellessa koko sisin elää yöttömässä yössä nuotion loimussa.
Ei kiinnosta etelän lomailut joka tuntuu tarpeettomalta nyhräämiseltä ja loman tuhlaamiselta.
Loman vietto.
Anonyymi
1
145
Vastaukset
- Anonyymi
Onko järkeä omaa tyhmyyttään ja impivaaralaisuuttaan julistaa mediassa. Toki voit elää tavallasi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1791766
- 108987
- 94874
Koillis motor
Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa19693- 52674
ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla
Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann42578Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?
Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m166531Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..45518Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä25497Rydman sivuutti mutupohjalta asiantuntija-arviot tutkimusrahoitusta myönnettäessä
Onko Rydman sopiva tai kykenevä toimimaan ministerinä? Ei ole. Ministerit ovat joutuneet puhuteltaviksi vähemmästäkin;193466