Jos Raution nenä kasvaisi pituutta yhdellä sentillä, aina kun hän jossain mediassa kertoo koulutuksensa epärehellisesti, niin kuinka pitkäksi Sari nenä olisi ehtinyt venähtää?
20 senttiseksi, 40 senttiseksi vai menisikö peräti puoli metriä rikki?
Jostain syystä Hämeenlinnan kh:n entiselle puheenjohtajalle tuntuu olevan kovin, kovin vaikeaa kertoa avoimesti ja rehellisesti oma taustansa koulutuksen osalta.
Misstä mediasta muuten löytyy nyt Sarin tuorein vale?
20 senttiseksi, 40 senttiseksi vai menisikö peräti puoli metriä rikki?
Jostain syystä Hämeenlinnan kh:n entiselle puheenjohtajalle tuntuu olevan kovin, kovin vaikeaa kertoa avoimesti ja rehellisesti oma taustansa koulutuksen osalta.
Misstä mediasta muuten löytyy nyt Sarin tuorein vale?
Vastaukset 18
Vanhimmat
Aloittajalla on pieni ja ryppyinen.
Pieni, ryppyinen ja punainen. Minä olen nähnyt.
Sari valehtelee aidosti ja avoimesti myöskin HML Facebook ryhmässä ja jopa häsan mielipide palstalla sujuvasti, mutta mairea hymy ei hyydy milloinkaan
valehtelun erittäin suuri määrä huomioon ottaen Sarin nenässä pitäisi olla jo tukireevatkin
Avaaja miksi kysyt minulta kun en voi tietää? Kysy Pinocciolta se tietää.
Todennäköisesti henkilö ei ol tyytyväinen koulutukseensa tai jopa häpeää sitä, ellei pysty sitä avoimesti ja vilpittömästi kertomaan.
Varmasti näin, mutta Sari valehtelee sujuvasti myöskin muista asioista, mm. Häsan mielipidesivulla valehteli, että Rimpelägaten Ilta Sanomien juttu oli virheellinen, mutta ei suostunut millään vastaamaan, mikä siinä oli virheellistä tietoa. Facen puolella taas joku kyselee Raution valheellisen kommentoinnin perään Miemalan lastenkodin asiassa, mutta Rautio pysyy sielläkin hipi hiljaa. Kun joku paljasti puolestaan KH:n salatuksi kirjatun lausunnon poliisille, jossa ei vaadita Rimpelälle rangaistusta saati vahingonkorvausta, Rautio ehätti äkkiä valehtelemaan, että kyse olikin valmistelusta.
Kokoomuspiireissä on kyllä varmaan hieman noloa olla kouluttamaton? Mutta Sarihan on jääkiekkovaimo. Se ei ole helppo nakki. Nyt onneksi järjestynyt aikaa opiskeluun. Fiksuhan se on onko jopa kuuden ällän yo?
Yllättävän huonoa englantia Sari puhuu. Ei ole kuuden ällän ylioppilas. Yksi Hämeenlinnan poliitikoista puhuu erittäin hyvin sekä englantia, ruotsia että ranskaa. Sama poliitikko on kuuden ällän ylioppilas. Ja hänellä korkea koulutus, ihan oikeasti.
Nyt järjestynyt aikaa.? Sari on muutaman vuoden yli viidenkympin. Olisi siis kuusikymppisenä jonkinlainen koulutus. Ja järjestynyt aikaa. Ei siltä vaikuta, koko ajan juoksee tärkeänä paikasta toiseen kuin päätön kana.
Todennäköisesti aloittajalla on ongelmia oman nenänsä koosta, koska ongelma täytyy projisoida muihin ihmisiin.
Juuri näin Sari aina toimii,aina kun tulee tiukka paikka,kääntää huomion muualle,ja kieltää koko asian
Tulikos Markku ostamaan enemmistön HPK OY stä vai turhaanko kentälle mentiin vastaan?
Sarin luonteenpiirteisiin liittyy olennaisesti valhe, kaksinaamaisuus ja kieroilu
No sitten tuttusi on tyypillinen Persu. Kierrä kaukaa
Persuihin ei voi luottaa, se on niin moneen kertaan nähty.
Jos persuilta pyydät, niin niiltä et saa mitään puolueetonta ja rehellistä.
Nenä on niin pitkä, että kannattasi hommata siihen apupyörät.