Radio nova

Kanava tuli tutuksi aikoinaan 90 luvulla kun matkustin päivittäin 55 km kouluun ja bussissa kuului kyseinen kanava. Olen aina pitänyt Novan lähetyksistä. En tiedä mikä tuon naisen nimi on, joka juontaa iltapäivää tämän Hunksin tyypin kanssa, mutta pidän hänen naurustaan. Se tarttuu ja pakosta itsekin tulee hymyiltyä sen naurun kuultua.
Pidän siitä, että kuulijat aktivoidaan osallistumaan lähetyksiin viestien, soittamalla ja ääniviestein.

Mitä tulee musiikkiin niin tuttuja nuo biisit on, mutta soittolistalla on hyviä biisejä ja onhan siellä uutuuksiakin soitossa. Ei varmaan tyydytä des FM kuuntelijoita joiden mielestä radiossa pitää soida pääasiassa uutuuksia eikä puhetta ollenkaan. Minulle on tärkeämpää että musiikki on laadukasta ja studiossa on ihmisiä.

Se, että Novan omistus on ulkomailla ei minun takamustani kutita. Minulle on yksi hailee kuka kanavan omistaa. En näe siinä mitään lisäarvoa vaikka sekin on yksi syy miksi jotkut novaa arvostelee.

Joku kirjoitti että kanava on tuttu ja turvallinen. Minusta se kuvaa hyvin radio novaa. Ei suuria yllätyksiä ja muutoksia tehdään maltilla niin soittolistan kuin muuhun toimintaan. On hienoa, että kun radion avaa niin tietää mitä voi odottaa. Kun elämä myllertåä tarvitaan elämään ja arkipäiviin jotain pysyvää ja turvallista ja sellainen on mielestäni radio Nova.

Arvostelijat arvostelkoot mutta minä tykkään ja niin tykkää aika hemmetin moni muukin :)

16

565

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Oikein hieno kirjoitus Bauerin trollitehtaalta. Melkein uskottava. Melkein liikutuin. Mutta en kuitenkaan.

    • Anonyymi

      Novan paskaa käytetään ihmisten ryöstöön ja mielenterveyttä alentamaan. Nä luulee olevansa jotain parempia ihmisiä kun muut.
      Aivovammasia nää on ei minkään näköstä inhimillisyyttä ihmisiä kohtaan. Leikkii jotain armeejan väkee😂😂😂😂😂🍺

    • Anonyymi

      Musiikki älytäntä roskaa ja kamalaa vinkumista, juontajat jotain kaupunki idiootteja jotka kuvittelee, että kaikki työ tehdään "toimistossa"
      "Noniin nyt voitte tehdä tämän aamujumpan ja nousta hetkeksi tietokoneelta, mites teillä siellä konttorissa" yms jälkeen jäänyttä idiotismia.

    • Anonyymi

      Kuitenkin Suomen kuunnelluin kaupallinen kanava eli siis paras.

      • Anonyymi

        Ei, ainoastaan kuuluu kattavasti, joten tulee pakkokuuntelusta. Ei silti lähelläkään parasta. Siedettävä monessa paikkaa pakosta.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ei, ainoastaan kuuluu kattavasti, joten tulee pakkokuuntelusta. Ei silti lähelläkään parasta. Siedettävä monessa paikkaa pakosta.

        Totta. Itse reissaan ympäriinsä töissäni ja kuuntelen radiota päivittäin. Monilla alueilla kuuluu ainoastaan yle ja nova. Siltikin valitsen sen minkä tahansa muun kaupallisen kanavan joka kuuluisi edes kohtuukohinalla, sillä novaa ja ylen kanavia ei kukaan normaali kestä järjissään.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Totta. Itse reissaan ympäriinsä töissäni ja kuuntelen radiota päivittäin. Monilla alueilla kuuluu ainoastaan yle ja nova. Siltikin valitsen sen minkä tahansa muun kaupallisen kanavan joka kuuluisi edes kohtuukohinalla, sillä novaa ja ylen kanavia ei kukaan normaali kestä järjissään.

        Minä valitsen mieluummin omat musiikit kuin kuuntelen novaa tai yleä. No yle ykköstä joskus.


      • Anonyymi

        Olisi aika paska saavutus, jos Nova ei olisi kuunnelluin. Oletko tietoinen kuinka laaja kuuluvuus peitto on Novalla? Melkein yhtä kattava kuin Yleradiosuomella.

        Vaikka Nova ei ole kummoinen kanava, ei lähimmät kilpailijat kuulijapeitolla ole sen kummempiakaan. Nova kuuluu Inarin perukoillakin, eikä yksikään muu kaupallinen asema siellä soi "kotimaisista".


    • Anonyymi

      Samaa mieltä aloittajan kanssa. Itsehän kuuntelen novaa radioplayn kautta eikä kuulu mainokset

      • Anonyymi

        Eri mieltä aloittajan kanssa. Itsehän en kuuntele Novaa radioplayn kautta, enkä muutenkaan. Ei kuulu mainokset eikä huono musiikki.


      • Anonyymi

        Minäpä lopetan mainostamasta kun menee hukkaan, kun kuunnellaan mainoksetonta versiota.


    • Anonyymi

      On se nova vaan hyvä. On duomen kuunnelluin radio. Eikä syyttä

      • Anonyymi

        Pakkokuunnelluin verkosta johtuen. Ei toimi Bauerin markkinointiviestintä tätä kautta. Saahan sitä tietenkin yrittää. Tavalliselle kuuntelijalle ei ole mitään merkitystä paljonko mitäkin kuunnellaan. Tuosta tietää, että oma porukka kirjoittelee.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Pakkokuunnelluin verkosta johtuen. Ei toimi Bauerin markkinointiviestintä tätä kautta. Saahan sitä tietenkin yrittää. Tavalliselle kuuntelijalle ei ole mitään merkitystä paljonko mitäkin kuunnellaan. Tuosta tietää, että oma porukka kirjoittelee.

        Sinä voisit vihdoinkin ottaa itseäsi niskasta kiinni ja hakea apua noihin ajatuksiisi kunnan mirlenterveys poliklinikalta 👍🏻


    • Anonyymi

      "On hienoa, että kun radion avaa niin tietää mitä voi odottaa. "

      Jokainen saa rauhassa arvostaa radiokanavassa yllätyksettömyyttä ja tylsästi ja varmasti rimanalta vain samoja hittejä ja uutuksista varmistuneita hittejä, Novankin tapauksessa liian harvoin makuuni.

      Onneksi muuta haluavillekin on kanava/kanavia. Vieläpä täysin kotimaisista.

      • Anonyymi

        Niin ja yli miljoonalle viikkokuulijalle nova on ykkönen!


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Alahan tulla paikkaamaan tekojas

      Ja lopeta se piilossa oleminen. Olet vastuussa mun haavoista. Vien asian eteenpäin jos ei ala kuulumaan.
      Suhteet
      31
      4947
    2. Ei tunnu, että välität yhtään

      Tuntuu, että et edes muista minua koko ihmistä. 😢
      Ikävä
      34
      3436
    3. Onko kenellekään muulle käynyt niin

      Että menetti tilaisuutensa? Kaivattu oli kuin tarjottimella, osoitti kiinnostusta vahvasti, silmät ja olemus täynnä rakk
      Ikävä
      183
      3194
    4. Ketä tietää

      Missä ammuttiin pyssyllä.
      Kotka
      11
      2267
    5. Veikeä Satu

      Tuu jutteleen, kaipaan sua. Oot kuuma nainen.
      Ikävä
      28
      1867
    6. Näytitpä taas niin hyvältä!

      Nautit tilanteesta täysin rinnoin. Sinä olet kuin
      Tunteet
      12
      1828
    7. Tietääkö kaivattusi että

      olet häneen ihastunut? 🤠
      Ikävä
      161
      1793
    8. Terveiset kaivatullesi

      kesän aluksi tähän ketjuun.
      Ikävä
      105
      1310
    9. Nainen, vaikka olen ja asun yksin

      Saan silti seksiä aina kun tahdon. :/
      Ikävä
      137
      1117
    10. Onko kaipaamallasi

      Naisella silikonit 🤔
      Ikävä
      14
      1109
    Aihe