Toriparkki

Olen todella onnellinen, että toriparkin rakentaminen vihdoinkin alkaa.

Valmistuttuaan se takaa parkkipaikan myös meille maalaisille.

Loistavaa Lindelöf !!

Vielä kun saat merimuseon ja satamaterminaalin uudistettua !!
8643
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Ehdotan, että kaupungintalon toiminnot siirretään kyseisiin maanalaisiin tiloihin. Kun alkaa muutenkin olla jo niin syvältä sen talon touhut.

Vanhasta kaupungintalosta saadaan sitten Suomen korkein parkkihalli, joka varmasti saa turisteja virtaamaan saarelle katkeamattomina noroina!

Äänestä
  • Nyt sitten menneellä viikolla katukuva muuttui. Keskustaan tuli uusia parkkipaikkoja Keskuskadulle ja Halosen eteen Kirkkokdulle. Huom: paikat ovat ilmaisia!! Myös kaupungintalon laitaan ilmestyi muutam malattu parkkiruutu - kenelleköhän nämä ruudut ovat tarkoitettu? Kaupungintalon työntekijöillekö? Joku puhui, että kaupungintalon takana oleva puistoalue muutetaan pysäköintitilaksi - kas kummaa - eikö kaupungintalon ihmiset jaksa kävellä! Moni heistä tosiaan liikuntaa tarvisi, luulisi kaupunginjohtajankin sen tajuavat - ovathan nykyiset sihteeritkin aika pyöreitä. lähtekööt Henryn kanssa aamulenkille.

    Äänestä

  • Maanalaiset tilat on varattu kummitusjunaradalle.Meripäivillä-06 ovat ilmeisesti toimintakunnossa.

    Äänestä

  • varattu kirjoitti:

    Maanalaiset tilat on varattu kummitusjunaradalle.Meripäivillä-06 ovat ilmeisesti toimintakunnossa.

    Kerrankin Lindelöfiltä valtuustoineen hyvä ratkaisu. Kummitusjuna ehdottomasti parempi kuin merimuseo. Merimuseoon voi perhe tulla käymään yhden kerran. Kyseisen matkan aikana lapset ei ainakaan viihdy ja äitikin nikottelee. Liput ostetaan kerran ja muistot huonot. kummitusjunaan mennään koko perhe mielellään ja jos on hyvä, mennään toistekkin, jos vaan liput kohtuuhintaiset. Kummitusjunaan voi työllistää kaupungintalon hemmoja viihdyttämään vieraita.

    Äänestä

Pyhtääläisten tulisi myös maksaa osansa parkkihallista. Sen lisäksi voisitte ottaa kunnanjohtajaksi tämän Lintulooffin...

Äänestä
  • Hyvä, että rakentaminen on viimeinkin saatu käyntiin.

    Äänestä

  • mersu parkkiin kirjoitti:

    Hyvä, että rakentaminen on viimeinkin saatu käyntiin.

    Koska se toriparkki oikeen avataan?

    Äänestä

  • niin koska kirjoitti:

    Koska se toriparkki oikeen avataan?

    Samaan aikaan kun Puistolan kenttä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Pyhtääläinen kirjoitti:

Olen todella onnellinen, että toriparkin rakentaminen vihdoinkin alkaa.

Valmistuttuaan se takaa parkkipaikan myös meille maalaisille.

Loistavaa Lindelöf !!

Vielä kun saat merimuseon ja satamaterminaalin uudistettua !!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu