Tänään torvia soitettava keskustassa ja ympäristössä klo 18.00 etenpäin sunnuntai iltaan klo 18.00 asti!
Torvet soimaan!
Anonyymi
47562
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 47
Vanhimmat
Torvisoitto alkaa Kajaanissa klo 12 tänään eli nyt kohta just.
Keskustassa ei autoja tarvita..ajelkaapa tänään vähän sivummallekkin, maaseudulle. HANNUSRANTA esimerkiksi, siellä soitelkaa torvianne.
Ja antennit ylös .t folio
Paskaa tuulilasiin kaikille tuuttaajille, tuolla ei ole mitään vaikutusta. Menkää töihin mokomat pellet.
Eikö sulla köyhällä ole ees vessapaperia?
Sinäkin kyllä nautit kaikista hankituista eduista ja vielä viitsit kritisoida. ILman kansa mielenilmauksia sinäkin luultavasti olisit sitä kastia, jolla on vähän oikeuksia ja maksaisit jos pystyisit esim. kaiken terveydenhuollon itse.
AIna löytyy laisiasi ruttuturpia joille kaikki kelpaa mutta mikään ei ole itse hankittua! Meinaan oikeuksia sun muuta. Sinunkaan tai minun kommentointi ei olisi mahdollista ilman vuosisatojen kansa mellakointia ja puuttumista vääryyksiin.
Perästä kuuluu, sanoi torven soittaja.
soitelkaa lähiöissä niitä torvianne
Oli siellä yks ”susikin” liikkeellä punaisella panssaroidulla keltaisineen tarroineen, surkea esitys.
Ja koiria auto täynnä.
Sudet on pantu kuriin, kun ne on sala-ammuttu ja tallottu suohon. Miten lienee pedofiilien laita?
Yksi ajoi..
Myös karhut..en tiedä pedofiileistä, mutta yhen hameväen viihdyttäjän kylläkin.
Ei taida näillä noppapelle ladoilla olla pensarahaa ajella missää kun ei mitään ole kuulunut.
SInuakin vaan vitu.ttaa kun et itse uskalla olla niitä, jotka vääryyksiin puuttuvat. KOtisohvalta on helppo huudella ja kun vielä muutaman ölssin ottaa, niin vieläkin helpompaa. Ikina ei ole kotisohvalta käsin muutettu maailmaa.
Ei tarvii ölssiä ottaa, kierot, vilpillisillä keinoilla hankitut edut on ainakin yhelle suharille ollut kajjaanissa aina työnä …taskut pullollaan pimeästä tuloista…taksi tuo ..pimeet rengit..palkka nurkan takana…ite hyppii missä milloinkin…salarakkaat mielessä kun oma emäntä poissa kotoa. Kyllä meillä kajjaanissa on iloinen viihdyttäjä joka lähtöön.
No johan oli kommentti, ihan tähän aiheeseen liittyy....otahan yksi lisää!
Kyllä se liittyy ku polttoainetta kuluu taksissakin…
Torvet liikkeellä täällä
Taksissa on nähty vaarallinen natsi, varokaa sitä
Kuka se natsi on ja kenen taksissa?
Tarkoitatko, että vaadit halpaa bensaa kansalle, että kansa voisi kuluttaa sitä siten miten ennenkin ja sitä kautta saataisiin tuettua Venäjän toimintaa??? Ymmärräthän, että öljyä tuodaan pitkälti Venäjältä. Ehkä ennen tätä "torviensoittoa" voisi miettiä tuolle vaihtoehtoja ja edistää esim sitä sekoitevelvollisuuden nostamista, mikä tarkoittaa sitä, että enemmän käytettäisiin Suomalaisia raaka-aineita polttoaineiden tuotannossa.
Ei nämä itsekkäät mäntit osaa ajatella noin pitkälle, pääasia että saa verukkeen mölytä ja ryypätä.
Halpaa polttoainetta on venäjältä jopparit toimittaneet erääseen myyntipaikkaan..sieltä on saanut ostaa edullisesti.
Nyt näytti olevan tuossa letkassa ajelemassa punaisen kotteronsa kanssa.
Siinä kotterossa taidi olla keltaiset pyöreät ”susi” lätkät?
Hyvin tuttu viihdyttäjä joka alalla:)
Oli mukava ajella ja soitella riikkaria! Voisi joka viikonloppu tehdä saman convoyn.
Tyhmää hommaa, ei tuo mitään vaikuta..lapsellista touhua
kajaanin keskusta, varmaan jossain mainualla
Voi Luoja, että täällä asuu vielä oikeesti tuollaisia "Kajaanin keskusta, varmaan jossain mainualla (pienellä huom!) -tyyppejä. Toisaalta, onhan niitä joka kaupungissa, niitä elämäänsä kyr.piintyneitä juntteja!
Joo siellä päin ” teerisuo” myös matkan varrella..käykää tankkaamassa…ei maksa paljoo oon kuullut.:)
Onko se sama paikka, jossa jaetaan ihmisille niitä Reissumies -kaupan ilmaiseksi antamia tuotteita? Reissumiehen kauppias ei taida tietää, että on laitonta jakaa elinkeinonharjoittajalle ko. tuotteita. Vieläkö siellä samassa paikassa on se halvan polttoaineen myyntipiste? Nyt pitäisi käydä, kun huoltoasemalla bensa on niin kallista.
Kyllä..käyhän kysäsemässä pyydä samalla leipää
Nytkö ne juopot on tulleet Kajaaniin riehumaan.
Ihan seivin päin ja kaikki niin totta..eihän täällä riehu kuin persut.
Pahoinpideltiinkö toimittajia.
Täysiä torvia nämä torvensoittajat mutta senhän tiesittekin.
Kyllä
KULTAA!
Kaikki torille klo 10-; ajetaan autolla jonossa reittiä Kauppakatu-Sissikatu-ympyrästä Pohjolankatu-Lönnrotinkatu-Kauppakatu jne.
TORVET SOIMAAN KOKO AJAN!
Kympilläkö pääsee mukaan? Mistä tikettejä? Tullahan isommalla poppoollaa Oulusta!
Kyllä Poliisin pitäisi laittaa nämä roskasakit kuriin. Putkaan ja sakot jos ei häiriköinti lopu.
Leimasit itsesi köyhäksi
Auton ostin 2021 ja bensan hinta on ollut sama. Ei pidä ostaa autoa, jos ei ole varaa bensaan.
Samaa mieltä , bensalle olisi sopiva hinta 3 euroa litra sähköllä ajan.
Tosiaankin torvet ajavat ja soittavat tööttiä.
Ja sieltä paskaa puhaltaa-varsinkin kahden julkkiksien torvesta.
On kyllä hieno homma kun joku uskaltaa valtion riistoa vastustaa
Tosi kovia tyyppejä, istuvat paskankäryisessä autossa ja painavat riikkaria. Sankareita!