Miksi Persu aina valittaa

Miksi persu ei ratkaise ongelmaansa menemällä hallitukseen, siellä epäkohdat korjataan, nostakaa kannatuksenne 25 % silloin voitte laittaa maan asiat kuntoon.
25<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 25

Vanhimmat

Miksi sinä aina valitat.
Mitä muuta aloituksesi on , valitusta ja vielä ainaista valitusta persuista.
Palsta olisi paljon terveempi iman tämän kaltaista tarkoitushakuista lässytystä.

Oikea lässyn lässyn lässyttäjä on aloittaja.

Äänestä
  • Kihikihi - persua v tuttaa. Niikolle ja "mestarille" on tullut pyyhkeitä eikä persuista
    ole kohta kuin märkä läntti jäljellä. Ne lämpimät löröt housuissa.

    tmm

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Kihikihi - persua v tuttaa. Niikolle ja "mestarille" on tullut pyyhkeitä eikä persuista
    ole kohta kuin märkä läntti jäljellä. Ne lämpimät löröt housuissa.

    tmm

    En ole persu, mutta sinä olet luulotautinen hörhö.
    Varmaan raskasta elää noin, että näkee persuja kaikkialla ja joka asiassa.
    Etkö oikein luota omaan visioosi ja omiin edun ajajiisi kun hyökkäilet muitten kimppuun kuin raivohullu räksyttävä koira.
    Olet vielä pikkuruinen piski vain.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Kihikihi - persua v tuttaa. Niikolle ja "mestarille" on tullut pyyhkeitä eikä persuista
    ole kohta kuin märkä läntti jäljellä. Ne lämpimät löröt housuissa.

    tmm

    Siinä on valittava persu.
    Mikä sinua noin v..tuttaa.
    Pitää mennä terapiaan.
    Hallituksella on nykyään nuorisoterapiatakuu. Se koskee sinuakin.

    Äänestä

Miksi Pönttö aina valittaa
Miksi pönttö ei ratkaise ongelmaansa menemällä hoitamaan niitä , siten epä kohdat murjotaan, nosta vaikka kytkintä silloin voitte laittaa valitta manne asiat kuntoon.

Äänestä

Persujen hallituksessa oleminen parivuotta, miltä se näytti kun ei voinu käyttää vakio termejä, matu aallon tultua olitte hiljaa.

Äänestä

asian tuntia matu aallosta olisi pitänyt valita vakio termein johtoon savosta

Äänestä
  • Montako tuntia ? Mistä kirjoitat ? Ootko montakin tuntia kirjoittanut ja silti surkea tulos on nähtävissä
    20:51 kommentissa.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Montako tuntia ? Mistä kirjoitat ? Ootko montakin tuntia kirjoittanut ja silti surkea tulos on nähtävissä
    20:51 kommentissa.

    Hän harjoittelee haukuntaa vasta.
    Pitää ymmärtää noita suvakki ymmärtämättömiä.

    Äänestä

Koska persu ei kykene käyttämään aivojaan, sen kohtalo on tulla aivopestyksi.

Äänestä
  • Mikäs aivopesty siinä jaarittelee ja paljastaa tyhjän päänsä suvakkipesuista
    Huolimatta. Pinnistä, pinnistä vielä , niin kyllä se yksi aivosolusi sieltä.pullahtaa.
    Varo infarktia. Varaa asperiinia lähelle.

    Äänestä

Persu ei ymmärrä talouden hoidosta yhtään mitään, " Matu "millään muulla ole merkitystä.

Äänestä
  • Sinäkin varmaan opit talouttasi hoitamaan kun lasket vain menojen ja tulojen erotuksen.
    Sitten huomaat, että persiilleen taas menee kun ei tulot riitä.
    Niin hallituskin tekee. Kusee housuihinsa. Istuvat märissä pilkareissaan siellä valtioneuvostossa.
    Lorina vaan kuuluu.

    Äänestä

Älä muuta sano ! Järjen puutetta on persujen älyttömät kirjoitukset ja jatkuva valittaminen, vaikka ei ole mitään itse elämänsä eteen tehnyt.

Äänestä

Yksi "järjen jättiläinen" (persu) meni vissiin pahempaankin mielenhäiriöön,
kun ymmärsi poistaa typerän aloituksensa.

Äänestä

Mitä se hallitukseen meno auttaa kun siellä törröttää kokoomuksen laatima hallitusohjelma johon ei voi mitenkään vaikuttaa.

Äänestä
  • Vihervasemmistoa on tähän asti haukuttu. Nyt on jo kokoomuksen hallitusohjelma.

    Äänestä

Purra yle uutisissa vaati lisää toimia hyvittää kansalaisille energian kallistumista, ja unohtaa ilmastotoimet.
Imastotoimilla ratkaistaan energian hinta, sitä ei persu halua ymmärtää vaikka näin tulee käymään.
Energian hinta voi olla korkea muutaman kuukauden, tai sitä ei voi tietää, ei hallitus voi joka viikko miettiä bensan hintaa, kymmenen vuotta sitten oli se maksoi lähes saman verran eikä silloinkaan huudettu hallitusta apuun.

Persu paniikissa kannatuksen kanssa, kun maahanmuutto ei toimi kannatuksessa puututaan epäolennaiseen.
Maanviljelysala on ollu ministeri Lepän toiminnassa ja huoli, Leppä sen hoitaa ilman persuja.

Pertikki

Äänestä

Polttoaineen hinnan nousu on ammattiautoilijoitten lisättävä myytyyn työhön, jos työ on niin huonosti tuottavaa ettei kannata kustannusten jälkeen mitä virkaa työllä.

Maanviljelys on toinen juttu, ilman ruokaa ei voida olla, siihen tulee muutos vaikka lain voimalla, näin kerrottiin eilen.

Pertikki

Äänestä

Euroopan vihreät on saaneet aikaan "päästömaksut", jotka ovat nyt huipussaan.
Ilmasto maksaa meille maltaita. Onko valtioille järkeä rankaista itseään niin rankasti ?
Tuotteitten hinnoissa me senkin maksamme.

Äänestä

SDP ulos kaikesta päätöksenteosta. SDP sotkee kaiken perusteellisesti. Köyhyys lisääntyy rajua kyytiä ja SDP jakaa meidän rahoja muille maille vierahille. SDP on unohtanut omat köyhät täysin.

Äänestä

Esa Pakarinen olis samaa puoluetta jos eläin, eli mestari oli hän kun teki hyviä leffoja 👍

Äänestä

Ei Esa eläin ollu vaan, mestari!😊

Äänestä

Persujen elämäntehtävä on rasismi, "uhriutuminen", valittaminen ja trollaus,
kun ei äly muuhun riitä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Miksi persu ei ratkaise ongelmaansa menemällä hallitukseen, siellä epäkohdat korjataan, nostakaa kannatuksenne 25 % silloin voitte laittaa maan asiat kuntoon.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu