Kylläpä on aiemmin useaan kertaan palkitun Koti Pizza -nimisen ruokapaikan taso laskenut aivan pohjamutiin. Pitkästä aikaa tuli haettua perheelle pizzat, mutta jäi viimeiseksi kerraksi. Kun lootat avattiin kotona, yllätys oli melkoinen, kun kävi selväksi miten onnettomat plätyt oli saatu usean kympin hinnalla.
Ylihintaista ala-arvoista
18
1755
Vastaukset
- Anonyymi
Olen huomannut jossain samaa. Jostain syystä kaikki kotipizzat ei ole hyviä. Jotkut ovat taas todella hyviä.
Onko se kokista kiinni vai raaka-aineista. Outo juttu minustakin. - Anonyymi
Siellä oli ennen laadukkaat pitsat, mutta ei enää. Kai siellä ajatellaan, että hölmöjä riittää. Olen saanut teatterin läheltä paljon paremmat syömiset ja vielä paljon pienemmällä hinnalla.
- Anonyymi
KotiPissa. Kehtaavatkin mainostaa hienoilla kuvilla, mutta asiakas saa eteensä ihan jotakin muuta.
- Anonyymi
Suomen paskin Kotipizza löytyy Haminasta
- Anonyymi
Taas kateelliset kirjoittelee. Haminan Kotipizza on paras laadultaan. Hyvät ja tuoreet raakaaineet. Palkat maksetaan niin kuin kuuluu yms yms
Meidän yrityksessä ollaan oltu tyytyväisiä.
Ei jallajallaa, periaate - Anonyymi
Laatu pitsoja on aina saanut siellä.
- Anonyymi
Voi jos tällä palstalla olisi kuvan mahdollisuus, niin olisimme julkaisseet sen mitä Kotipizzan noutolaatikoista avattaessa löytyi. Kehujat ovat selvästi tuon talon väkeä.
- Anonyymi
Kotipizzassa ylihintaiset pizzat, joissa täytettä todella vähän. Viimeinen paikka josta pizzani haen.
- Anonyymi
Ettei vaan tuo avautuminen johtuisi jostain muusta syystä. Kun kellon aikaa katselee.
Mut ymmärrän kyllä- Anonyymi
Jaahans onko tämä aloitus sittenkin isku henkilökohtaiselle alueelle?
- Anonyymi
Palvelu kyllä laskenut kun lehmän häntä. Itse saat kotiinviemiset taitella boksiin, ennen sentään laittoivat ne asiakkaalle valmiiksi. Joten joo, äänestetään jaloilla
- Anonyymi
Kerta jäi viimeiseksi, kesällä liike kiinni puolituntia ennen, ei me mitään tehdä, Pitäjä itse. Myöskään laatu ei jostakin syystä ollut samaa kuin ketjun muissa pisteissä. Ihmettelen miksi, kun siellähän on standardi ohje, määrä ja toimitus. Mutta sen verran vitutti, että me ei enää tehdä mitään, että ei enää. Teki kyllä pitsan kun kyseltiin, että missä lukee, että ei palvella enää asiakkaita. Mutta helvetin koppavaa oli, anteeksi että häirittiin. EI tehdä enää samaa virhettä.
- Anonyymi
hinta laatu ei ole kohillaan
mutta eihän ne itse pysty hintoja päättääkään - Anonyymi
Kotiinkuljetuksella pizza on yleensä jo haaleaa. Viimeksi tilauksesta kotiin tuotuna kesti 2 tuntia ja matkaa alle 3 km. Mitäköhän kautta oli kierrellyt. Mikron kautta lämmitettynä ei hyväkään pizza maistu enää herkulliselle. Eli kannattaa nauttia pizzat vain paikanpäällä.
- Anonyymi
Kotipizza voisi opetella pysäköimään autonsa. Eilenkin jätetty väärin päin kadun varteen suojatien eteen.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kotipizza voisi opetella pysäköimään autonsa. Eilenkin jätetty väärin päin kadun varteen suojatien eteen.
Niin katolleenko?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Niin katolleenko?
Oli mitenpäin hyvänsä kunhan on pois SUOJATIEN edestä
- Anonyymi
Joo, ei ole laatu hyvää heidän tuotteessa, kuitenkin aika kallista, ja todella mautonta pizzaa.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa
Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p1158287Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa
Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su4157508Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"
Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite804764Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)
Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill294559Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-74389Mikä on suurin luonne- eroavuus sinussa
Ja kaivatussasi? Vaikuttaako se huonoon vai hyvään suuntaan siinä, että teistä voisi tulla jotain?2042899- 1182764
Kenen haluaisit voittavan Amazing Racen: Tuomas ja Esko, Millu ja Karoliina vai Maria ja Vilma?
Amazing Race Suomi huipentuu lauantaina finaaliin. Jäljellä on kolme paria ja tiedossa on tehtäviä, jotka järkyttävät os332695Gallup: Katsotko Salkkareita tai oletko katsonut?
Salatut elämät on suomalaisten suosikkisarja vuosikymmenestä toiseen. Salkkareiden parissa viettää aikaa sukupolvet laps232324Amazing Race Tomas rehellisenä Esko-appiukon, 63, tilasta: "Sairastelut ja..."
Tomas Grekov ja Esko Rotola-Pukkila ovat mukana Amazing Race Suomi -kisassa. Ja nyt vuorossa on finaali. Hankaluuksia m22197