Hakee huomiota mm. Tyylillään ja on aina vaihtamassa olemustaan sen mukaan millä saa eniten huomiota. Kuvittelee olevansa erityinen. Ei oikein handlaa ihmissuhteita, ei töissä eikä vapaalla. Roikkuu ihastuksissaan kiinni, vaikka nämä ovat tehneet selväksi ettei kiinnosta. On laittanut välejä yllättäen ihmisiin poikki, sanomatta mitään esim. ihan vain jos joku on ollut kanssaan erimieltä. On äärimmäisen arka ja hiljainen. Kärsii mt-ongelmista. Syyttelee yhteiskuntaa ja muita omista ongelmistaan.
Voiko olla herkkä narsisti?
8
105
Vastaukset
- Anonyymi
Mun mielestä jokaisella ihmisellä on oikeus ajatella olevansa erityinen ilman etä se olisi narsistista,
pouyyttt- Anonyymi
Juuri näin. Jokainen onkin erityinen, varsinkin itselleen.
- Anonyymi
Kyllä narsisti voi olla herkkä ja onkin, siihenhän se grandioottinen narsistikin sitä suureellista kiiltävää kuortaan tarvitsee; suojaamaan haurasta sisintään. Mutta tuo kertomasi ei kuulosta minusta narsistilta. Ehkä vähän huomiohakuiselta tai toisaalta estyneeltä persoonalta, mutta eniten autisminkirjolaiselta.
- Anonyymi
Useimmiten asiat selviävät kysymällä. Joten kysy.
- Anonyymi
Tuo on ihan normaalia.
- Anonyymi
Ihan normaalia??? Mt-ongelmainen se on!
- Anonyymi
”Meillä Nato-maina on velvollisuus estää sodan leviäminen Ukrainan ulkopuolelle”, pääsihteeri Jens Stoltenberg sanoi.
- Anonyymi
Ei kuulosta yhtään narsistilta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht1963631Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?
Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii572267Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava3782229- 432102
Meneeköhän sulla
oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua321501Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em931251Muutama kysymys ja huomio hindulaisesta kulttuurista.
Vedakirjoituksia pidetään historiallisina teksteinä, ei siis "julistuksena" kuten esimerkiksi Raamattua, vaan kuten koul4971246- 541213
Jumala puhui minulle
Hän kertoi sinusta asioita, joiden takia jaksan, uskon ja luotan. Hän kuvaili sinua minulle ja pakahduin onnesta kuulles1211073- 621043