Kuka hyväksyy tuollaisen täysin kelvottoman aurauksen jossa tiet on joko 20cm sohjossa tai sitten jäistä perunapeltoa ja täynnä valtavia jääkönttejä ettei 2 autoa mahdu sivuuttamaan toisiaan?
Aivan ala-arvoista toimintaa.
Tiedoksi jokaiselle kouvolaan muuttamista suunnittelevalle!!!!
Aivan ala-arvoista toimintaa.
Tiedoksi jokaiselle kouvolaan muuttamista suunnittelevalle!!!!
Vastaukset 2
Vanhimmat
Olen täysin erimieltä. Kelit on vaihdellut ja lunta on tullut ihan älyttömästi. Usein heti aamusta kaikki ajotiet ja pyörätiet aurattu. Ajan aamuisin Kouvolan laidalta toiselle 20km suuntaansa ja joka aamu kaikki tiet jo aurattu. Pitää hieman antaa armoa jos joka säänvaihtelun ja lumisateen jälkeen ei kerkeä samaan aikaan joka paikkaan. Lunta vaan on niin paljon että sitä kuljetetaan autoilla pois. Ei kaikkea voi keretä tekemään samaan aikaan. Iso kiitos lumityöntekijöille :)
Tismalleen samaa mieltä. Viimeisestä lumisasteesta on jo aikaa vaikka kuinka, olisi hyvin ollut aikaa leventää tiet.
Miksi otetaan urakoitsijoiksi sellaisia joiden kalusto on täysin alimitoitettua, yksikin kuski hankasi moneen kertaan lelullaan loskaa edestakaisin tiellämme eikä saanut mitään muuta aikaiseksi kuin kadun kaventumisen n. puoleen entisestä ja jopa metrin kokoisia palleroita tielle jotka nyt on jääkönttejä.. tiessä 15cm syvät jäiset urat.
Tästä paskastako me maksetaan älyttömät verot?
JA HUOM: EI OLE AURAAJIEN VIKA, HE TEKEVÄT TÖITÄ NIILLÄ LAITTEILLA JOTKA ON ANNETTU.
VIKA ON KELVOTTOMASSA TYÖN JOHDOSSA JA OLEMATTOMASSA LAADUNVALVONNASSA.
SAATANAN TUNARIT.