Saako ilmalämpöpumpun asentamisesta energia avustusta?
Energia avustus
6
173
Vastaukset
- Anonyymi
Saa, ensin vähennetään omavastuu 100 €.
- Anonyymi
Heheheheeehe. Voi kun olet vitsikäs.
- Anonyymi
Ei saa. Kotitalousvähennyksen saa mutta ei energia avustusta.
- Anonyymi
Ihan sama minkä nimistä rahaa, pääasia että saa.
- Anonyymi
Tällä hetkellä käsitellään viimevuoden helmikuussa saapuneita energia avustuksen hakemuksia. Kyllä kestää tosi kauan sen avustuksen saaminen, koska avustusrahat loppuivat kesken, vaikka lisää on muka tulossa.... uskoo ken tahtoo. Itse vaihdomme öljyn pois viime kesänä eikä avustuksesta tietoakaan vielä, tuskin tämän vuoden puolella mitään tulossa. Älkää te muut vaihtako toimivaa öljylämmitystä ilmalämpövesi pumppuun.Sähkölaskut nousivat pilviin lisäksi.
- Anonyymi
Kai öljylasku sentään pieneni?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Fuengirola.fi: Danny avautuu yllättäen ex-rakas Erika Vikmanista: "Sanoisin, että hän on..."
Danny matkasi Aurinkorannikolle Helmi Loukasmäen kanssa. Musiikkineuvoksella on silmää naiskauneudelle ja hänen ex-raka1073215GALLUP: Kuka voittaa The Voice of Finland -kisan: Oliver, Janina, Julia vai Mohammad?
GALLUP: Kuka voittaa The Voice of Finland -kisan: Oliver, Janina, Julia vai Mohammad? Tänään jännittävä finaalilähetys431177- 831152
Tämä on kyllä heittämällä erikoisin ihmissuhde mitä on koskaan ollut
Hulluinta on se että ei edes ole varsinaista suhdetta minkäänlaista, mutta tuntuu kuin olisit elämässäni mukana koko aja531092Helikopteri pörrää ja POLIISIT on eristettynä pururadan vieressä!
Suojatehtävä pitää kiireisenä. Kulut ovat kovat!351032- 67878
- 45867
Tunnustan
Vaikka peitän sen erittäin hyvin niin tunnustan että pidän sinusta erittäin paljon, mieheltä naiselle39862- 53857
Autolla puuhun
Halapahallin kohilla auto puuhun, lujaa on tultu ja ei oo pysyny hallinnassa. Taisipa olla lundin pojan auto, eipä tainn24851