Nähty Iisalmessa liikkuu vaal.sin WV Golf. IMZ-546.
Jimi Nystedt Iisalmi 15.02,2022
Anonyymi
131550
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Facebookissa ilmoittanut kadonneeksi nuori nainen,ei kuitenkaan ollut mainintaa,onko kyseessä oma veli vai miksi etitään. Viimeisin havainto Iisalmesta pankkiautomaatti nosto,niin miten tämä nainen on saanut tämän tiedon? Tiestysti jos etsii toisen henkilö puolesta.Poliisille ilmoittettu,mutta lehissä ei ole mitään.
Naisen aviomiehen facebook sivuilla myös sama ilmoitus,jossa maininta,että sukulaisten puolesa laitettu ilmoitus facebookiin. Ilmoitusta on jaettu yli 400 kertaa,mutta kommentteja ei oikeastaan yhään. Muutaman vuoden vanha kuva.
Ainoat facebookin katoamisilmoitusta kommenttoineen ovat olleet ilmoittajan miehen sukulaisia. ihmetyttää kommenttien vähyys,yleensähän tulee liuta kyselyitä ja hyvää tarkoittavia kommentteja,nyt ei mitään. eikä tällä kateissa olevalla Jimillä ole ketään.Sukulaisia kuitenkin on.
Koska ilmoituksessa luki:t.huolestuneet sukulaiset,mutta missä ovat kaikki heidän kommentit,joita yleensä tulee katoamisilmoituksiin?
Ei edes Hejaciin ole tullut yhtään kommenttia,luulisi jo että kokeneet rikosmässäilijät olisivat aiheeseen tarttuneet.
Keskustelu tyrehtynyt myös Minfossa. Ja muillakin palstoilla.
Mistä pitäisi keskustella jos ei ole mitään tietoja.
Kokemus on osoittanut,että mitä enemmän esitetään kaikenlaisia teorioita ja spekuja kadonneen kohtalosta,sen varminnin kadonnut löytyy esimerkiksi läheltä autoaan jos on ollut autolla liikkellä. Tästä Jimistä ei ensinnäkään ole ollut mitään tietoa missään,lehdissä ei ole ollut mitään. Hejacissa keskustelunaloitusta luettu 31 kertaa,muttei yhtään vastausta.
Löytyikö tämä?
Ei taida olla vielä löytynyt ja onko edes varsinaisesti kadoksissakaan?
Lehdissäkään ei ole ollut mitään.
Eikö tämä asu ruotsissa.
Sukunimestäkö päättelit?
samalle nimelle löytyy osoite ruotsista.