Toppila, Alppila, Kastelli, Maikkula, Intiö. Löytyykö pahempia, häh?
Viisi pahinta asuinaluetta Oulussa
Anonyymi
422217
2Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 13 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 42
Vanhimmat
Löytyy: Kaijonharju, Rajakylä, Kaukovainio, Puolivälinkangas, Tuira, Pateniemi
Eli näistä 2 viestistä voi päätellä että kaikki paikat missä on paljon ihmisiä ja suuria kerrostaloja, joissa on halpoja vuokra asuntoja?
Miten niin halpoja?
Sossu maksaa mamulle vuokran joten sama mitä maksaa.
Mistä kiikastaa tällä hetkellä? Ja ennenkuin ehdit muistella mistä kiikasti vähän aikaa sitten, niin vastaa mistä kiikastaa tällä hetkellä?
samaa puristusta tällä hetkellä ja vähän aikaa sitten kuin aiemmin tuossa jokin aika sitten juuri nyt.
no mikä vika toppilasa
=/ =O
No höpö höpö. Pahoja ovat vain Meri-Toppila, Kaijonharju ja Rajakylän pohjoisosa. Ja Pyrytien seutu Talvikankaalla.
rajakylän pohjoisosa??. tarkoitatko kerrostalo lähiötä rajiksess?
Tervakukkatie missä kerrostalot ovat. Yhdessä Tervakukkatiellä sijaitsevassa kerrostalossa tapahtui tappo syksyllä 2010. Jos muistan sen oikein. Nykyään Tervakukkatiellä asuu paljon matuja.
kantiksia ne luuserit on joita ostarin tienoilla ainakin päiväsaikaan luuhaa.
nuista lähiöistä sais kernaasti osan kerrostaloista lakkauttaa. ehkä purkaakin. =D
totta. iltaisin nämä luuserit luuhaa pilkkuun asti Pub kulkurissa alasmittaamassa kelan rahoja ja ilmaista bilistä hakkaamassa kuin karaokea nuotin vierestä!!. joku sählännyt itselle häädön ja asustelee jonkin aikaa kulkurissa hengailevan "jännänaisen" luona kunnes sekoillaan!!. kulkurin piireissä kaikki paneskelee toisiansa jotka taas johtaa ihmissuhde draamoihin jotka selvitetään uhkailemalla , koska poliiseille ei soiteta eikä tarviikaan. kuun lopussa kaikilla rahat ja lainataan rahaa. 90 % rajakylän kerrostalo terva/ruiskukkatiellä asuvista naisista on "selvinpäin maailman ihanin tyyppi" suhteessa ja rikosrekisteri miehellä on suorastaan kiihoke rajiksen/kulkurin deittimarkkinoilla....
Niin päiväsaikaan. Matut vielä nukkuu päiväsaikaan.
Maikkulan meiningiltä kuullostaa
Puokkari ja yleensäkin alueet jossa asuu enemmän kuin pari vajakkia 🙄😙 Lestoista puhumattakaan
Lestat asuu yleensä omakotitaloissa ja tukien varassa asuvat loiset kerrostaloissa.pikisaari on vapaa molemmista.
Lestat ne vasta tukia saakin, muttei siitä yleisesti puhuta. Sähkö- ja vesilaskuihin hakivat kuukausittain sossusta tukirahaa Oulunsalossa, koska isolapsisia perheitä, omakotitalot ja useat autot saa olla ja silti avustetaan lapsiluvun varjolla, ei-lestalle sanotaan, että jos sulla on tuollaisia ylellisyyksiä kuin pyykinpesukone ja jopa oikein astianpesukone, niin silloin sinä et tarvitse mitään apua sossulta, pesisit pyykit käsin ja olisit ostanut perheelle ruokaa sillä pyykkikoneen hinnalla.
Pimpslooraa sain taas.
Lastenteko kannattaa kyllä unohtaa jos tänne tuosta pitää kirjoittaa.
Vuan eipä tartte olla Kaje.
Kiihtelysvaara on paha lähiö.
Yli-kiimingin ja Yli-Iin etiöt eiku lähiöt. Tosin ei kai niissä varsinaisesti muuta vikaa ole kuin että ovat hiukka syrjässä.
Toisaalta niiden syrjäysyys antaa mahdollisuuden kokea miten "elettiin sitä ennenkin", Yli-kiimingissä kun se osin on poronhoitoaluetta voi päästä puremaan poroja. monet
telaketjulinjan feministit kokevat sen mahdollisuuden kiehtovaksi.
Mikä vika Intiössä on?
Vai tarkoitatko Kenttätien asuntolaa? Se on enemmänkin Myllytullin puolella ja Myllytulli on paljon pahempaa aluetta kuin Intiö.
Kastelli????
ihku bar
kärppä halli
Meri-Toppila, Rajakylä, Tuira, Kaukovainio, Kaijonharju.
joo ei tarttis asujiksi ottaa semmosia sekoboltseja jotka nakkelee huonekalujaan ja sähkölaitteitaan mm. mikroaaltouuni viimeksi, korkeuksista jalkakäytävälle. tämmöstä ollu viime aikoina. parempi seula asukkaiden valinnassa!
Kuka Oulussa viittii asua
Oulussa asuvan naapurit ainakin
Tervakukkatielle muuttaa yksi lihava.
Miks sää sinne muutat 🫨
Olipa tyhmä kommentti. Lihavuudella ei ole merkitystä. Eikä kannata alkaa muita arvostelemaan. Voi alkaa kummittelemaan.
Rajakylä.
Oulu on Suomen väkivaltaisin tuppukylä. Täällä pitää liikkua luotiliivit päällä ja kypärä
Täällä tuulipukukansan jakaa näsäviisaita neuvoja. Menkää töihin.
Maikkula taitaa olla pahinta aluetta varsinkin kangasrinteen puoli. Ja sivakan talot koska siellä asuu nämä huumehörhöt ja hampit. Ja nää samat hörhöt kokoontuvat nistisalen edustalle
Peltola unohtui seki nousemassa listalle kiitos psykiatrian osastot ja vajakkien asumis- ja toiminta yksiköt ja Kontinkankaalla oleva asunnottomien majapaikka
Värttö ja Ranta-kastelli pahimmat.Älä ikinä mene sinne.
Puolivälinkankaalla liikkuu väkivaltaisia nuoria.
Kyllä pateniemi nykyisilläön on pahin