Vanha täti kuoli.Hänellä ei ollut omaa perhettä.Tädillä oli säästössä rahaa.
Sain perintönä 3083,77€.Eihän tuo nyt paljoa ole mutta ylimääräistä rahaa kuitenkin.
Perintösumma jäi pieneksi koska oli 17 perijää tädin rahoille.Nyt on vielä jäljellä 2600€.
Sain perintöä.
14
1056
Vastaukset
- Anonyymi
Niin ja miten toi pikku perintö yksinäisyyteen liittyy?
- Anonyymi
Rulettiin ja kaikki punaiselle?
- Anonyymi
Minä voitin eläkelotossa yli 300000 e joten revi siitä
- Anonyymi
aloittaja voi päivittää tänne rahatilanteen niin ei tunne olevansa yksinäinen.
- Anonyymi
rahalla ei voi ostaa aitoa ystävyyttä.
- Anonyymi
Laitahan osa jemmaan jälkiveroja varten.
- Anonyymi
Alle 20000€ perintö on veroton.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Alle 20000€ perintö on veroton.
Onhan se ihan kiva kertoa, ei varmaan ole paljoa iloa yksinäisellä.
Luulisin että tätisi tykkäisi,jos käyttäisit sen perinnön ihan sinun oman elämänilon kohennukseksi!
Ehkä voisit tehdä jonkun matkan jonnekin ja nähdä uusia ympyröitä ja saada eläniloa itsellesi?
Nyt on niin ankeat ajat, että sinä voisit ihan vain tukea itseäsi!
Ihan varmasti tätisi yhtyy ajatukseen, - rakkaudella!
- Anonyymi
2500€ vielä jäljellä rahoista.(ap).
- Anonyymi
Kuinkas kohtelit tätiäsi ? Kävitkö hänen luonaan, tai muistiko häntä jouluna tai syntymäpäivänä?. Nykyään monet odottavat lakkaamatta rahaa, perintönä tai lahjana. Suorastaan kärsimättöminä. Ja heti, kun iäkäs vanhus alkaa sairastamaan, ollaan jo norkoilemassa sivustalla rahoja. Muuten ei pidetä milloinkaan yhteyttä.
- Anonyymi
Hyvä kun laitoit aloituksen. Sait mukavasti käyttörahaa ja niin kun huomaat aika monen kateelliseksi. Nauti mukavasta summasta. On eriasia jos on 2600 tai ei ole. ;-)))
- Anonyymi
kannattaa laittaa nordnetin ilmaisrahastoihin kuin pitää normaalilla pankkitilillä. Se voitto mikä sieltä tulee ei välttämättä ole iso mutta aina parempi se 15-20euroo tuloa riippuen tietysti kuinka paljon pistät sinne ylimäärästä kuin normipankin kulut on9,50 per kuukausi..eikä vauraus kasva,.tippuu vaan..
- Anonyymi
niin ja ei kaikkea yhdellä kerralla.itsellä ne ilmaisrahastot on pankkia parempi säilytyspaikka. onhan siellä niitäkin joissa on kuluja..paremmat voitot?mutta ne toimeksiannot ei maksa mitään..sisäänheittorahastoja.
- Anonyymi
Oisko kaikki eli all in Chainlinkiin (LINK) hyvä sijoitus?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 343976
Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle
Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle131899Oletko nainen alkanut kammoamaan minua
Sinua ei näy eikä kuulu, ja ilmeisesti kiertelet tilanteita. Oletko huomannut, että olet vieläkin ajatuksissani luvattom631354Saako 60 v vielä töitä? Arto Nyberg puhuu suoraan elämästä ilman töitä
Arto Nyberg täyttää tänään 60 v. Onnea! Nyberg totuttiin näkemään suoran haastatteluohjelman kapteenina vuodesta toise951286Toivoisitko Rakas vielä?
Haluaisitko vielä? Uskoisin osaavani näyttää sinulle, kuinka ainutlaatuinen nainen olet.681185Tiesitkö tätä ex-miehistä? Noriko Salo jysäytti yllätyspaljastuksen
Noriko Salo ja ex-F1 kuski Mika Salo olivat naimisissa v. 1999-2022. Kirsi Salon ex-mies puolestaan on muusikko Sammy A51031- 47941
Keskustelua kasteesta
You tubessa kaksi pappia keskustelivat kasteesta ja kritisoivat raamatullista uskovien kastetta. Toinen heistä yritti333904Ihan pieni näkeminen vaan
👋 ja minä olisin valmis jo vaikka mihin sun kanssa. Nämä on näitä.. 🤫🫣😘💥26901En haluaisi kaiken kuihtuvan pois
ilman, että olemme voineet jutella rauhassa kasvotusten... Mutta mistä ihmeestä löydän sinut?39882