MISTÄ VOI KATSOA 20.2.22 OLLEEN JÄÄKIEKON OLYMPIAFINAALIN?

YLE ei kyennyt näyttämään kunnolla edes niiden kolmen maalin koostetta, jotka maalit tehtiin olympialaisten jääkiekkofinaalissa FIN - RUS (olympiakomitea).

Mistä tämän ottelun voisi katsoa jälkikäteen? TV5 ei näy.

4

175

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ei ole kyse Ylen kykenemisestä näyttää lätkämatsia vaan siitä että Ylellä ei ole OIKEUKSIA niihin lätkämatseihin! Vähän paha se on toisen firman varpaille astua. Ne olympiakiekko-oikeudet kuuluu Discoverylle joka omistaa TV5:n!!!

      • YLE näytti urheiluruudussa ainakin kaksi finaalin maalia. Mutta olisi voinut näyttää myös hidastettuna sen upean Suomen voittomaalin, jonka Hannes Björninen ohjasi maaliin Mörkön kovasta laukauksesta. Mutta YLE ei halunnut / kyennyt näyttämään edes tätä maalin kuvauksen hidastusta.


    • Anonyymi

      Kyllä ylen pitäisi lopettaa pakkoverorahoilla ötmyily ja ostaa oikeudet näyttää Suomen ja Venäjän olympialoppuottelu vaikka ensi juhannusaattona.

      Tätä selostusta Yle Puhe (lue: YLE Pöhö) kyllä pistää tulemaan, mutta ei sitä sekamelskaa jaksa pitkään kuunnella.

    • Anonyymi

      Mikä RUS? Finaalissa pelasi Suomi (FI) ja Venäjän olympiajoukkue (ROC). Eikä Ylellä ollut mitään tekemistä koko ottelun kanssa.
      Olipa surkea panostus Discoverylta/TV5:ltä ottaa "asiantuntijoiksi" nuo kaksi kiekkoilijaa studioon. Kas kun ei Juti ollut puhumassa studiossa grillauksesta. Mitään muuta erätauolla ollut herroilla asiaa kun että upeaa peliä, mahtavaa, jne. Selännekin vain hymisteli tyytyväisenä ja toisteli vaan manteaansa: upea peli, mahtavaa. Eikö olisi voinut tuoda studioon todellisia asiantuntijoita puhumaan pelin strategisista asioista. Itse lähetys: jatkuvaa mainostamista ja minoskatkoja joka pelikatkossa. Selostus sitten: Formulamies laitettu selostamaan jääkiekkoa. Entäpä lähetys kultajuhlista sitten: ollaan lähes koko lähetyksen ajan studiossa kuuntelemassa herrojen jaaritteluja, taisivat olla studioissa vain siksi että oma naama tuli esille mahdollisimman paljon. Itse juhlaa oli mukava seurata isolta skriiniltä vieraiden olkien yli ja välistä.
      Upeaa TV5 ja Discover!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      115
      10223
    2. Pieni häivähdys sinusta

      Olet niin totinen
      Ikävä
      52
      5010
    3. Taas ryssittiin oikein kunnolla

      r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html
      NATO
      42
      2181
    4. Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle

      Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘
      Ikävä
      105
      2038
    5. Missä olet ollut tänään kaivattuni?

      Ikävä sai yliotteen ❤️ En nähnyt sua tänään söpö mies
      Ikävä
      26
      1904
    6. Vanha Suola janottaa Iivarilla

      Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia
      Kemijärvi
      13
      1581
    7. Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin

      Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,
      Nurmes
      41
      1382
    8. Känniläiset veneessä?

      Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v
      Nurmes
      31
      971
    9. Rakastuminenhan on psykoosi

      Ei ihme että olen täysin vailla järkeä sen asian suhteen. Eipä olis aikoinaan arvannut, että tossa se tyyppi menee, jonk
      Ikävä
      54
      967
    10. Tiedän kuka sinä noista olet

      Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta
      Ikävä
      24
      953
    Aihe