Venäjän joukot!

Median tietojen mukaan hyökkäystä odottavat sotilaat myyvät dieseliä ja varusteitaan saadakseen ruokaa. Alkoholia ja olutta kuluu paljon. Kalustoa ovat purkaneet junista ja jälkeen on jäänyt paljon kypäriä, suojaliivejä ja muita varusteita sekä valtavasti roskia ja tyhjiä vodkapulloja😁
251
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Toivottavasti sekaantuvat miten päin raja kulkee.

Äänestä

1980-luvulla pitkästyneet NL:n joukot kaatoivat lentobensaa maahan, koska eivät viitsineet harjoitella.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Median tietojen mukaan hyökkäystä odottavat sotilaat myyvät dieseliä ja varusteitaan saadakseen ruokaa. Alkoholia ja olutta kuluu paljon. Kalustoa ovat purkaneet junista ja jälkeen on jäänyt paljon kypäriä, suojaliivejä ja muita varusteita sekä valtavasti roskia ja tyhjiä vodkapulloja😁

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu