Nimittäin nyt ei tule jeesus, vaan tulee Vladimir Putin. Ei päästy 110 vuoteen itsenäisyyttä suomessa. Ukraina näytti, miten käy, kun Neuvos... anteeksi Venäjä päättää ottaa jonkin maan hallintaansa. Ennustaja en ole, mutta hyvä arvaamaan. Ennen kesäkuuta, suomi on vallattu Venäjän toimesta. Valtaukseen ei mene montaa päivää, mutta joukkojen siirtoon menee. Suomella olisi ollut jonkinlainen toivo, jos oltaisiin ajoissa liitytty Natoon, valitettavasti näin ei ole käynyt. Olen tosi surullinen, on ollut hienoa olla Suomalainen, hienoa ollut asua itsenäisessä maassamme. No saamme taas Karjalan liitettyä suomen kanssa samaan maahan, valitettavasti Venäjän nimellä. Surullista, niin surullista, mutta tulevaisuutta.
Oletko valmis
4
116
Vastaukset
- Anonyymi
Menes nyt nukkumaan.
- Anonyymi
Ai niin kuin Ukrainalaisetkin keskiviikkoiltana. Lueskelin että kovasti olivat diskoissa vielä edellispäivänä. Saat vapaasti pitää minua hörhönä, kunnes .......... en olekaan. Ihan sama mulle.
- Anonyymi
Ohos, mitäs se Venäjä tuolla tarkoittaa. ``Venäjän ulkoministeriö uhkaa Suomea ”vakavilla sotilaallisilla seurauksilla”, jos liitymme Natoon – IL`` Tuntuuko vielä, että pitäis mennä nukkumaan. Nyt kannattaa jo alkaa miettimään haluaako olla venäläinen, vai vaihtaako asuinmaata. Ihan vaan vinkiksi.
- Anonyymi
Hallitus pitää kokouksia ensin parikymmentä että voiko kansalaisille jakaa aseet kun venäjä on jo nousemassa maihin. Sitten onkin jo liian myöhäistä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun573982KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar922351Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo452012- 221783
Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?261551- 281516
- 151182
- 311128
- 1091084
Emme voi elää velaksi, sanoi Riikka
Valtionvelan odotetaan nousevan 86,3 prosenttiin bruttokansantuotteesta vielä kuluvan vuoden aikana. https://www.iltale791042