Oletko valmis

Anonyymi

Nimittäin nyt ei tule jeesus, vaan tulee Vladimir Putin. Ei päästy 110 vuoteen itsenäisyyttä suomessa. Ukraina näytti, miten käy, kun Neuvos... anteeksi Venäjä päättää ottaa jonkin maan hallintaansa. Ennustaja en ole, mutta hyvä arvaamaan. Ennen kesäkuuta, suomi on vallattu Venäjän toimesta. Valtaukseen ei mene montaa päivää, mutta joukkojen siirtoon menee. Suomella olisi ollut jonkinlainen toivo, jos oltaisiin ajoissa liitytty Natoon, valitettavasti näin ei ole käynyt. Olen tosi surullinen, on ollut hienoa olla Suomalainen, hienoa ollut asua itsenäisessä maassamme. No saamme taas Karjalan liitettyä suomen kanssa samaan maahan, valitettavasti Venäjän nimellä. Surullista, niin surullista, mutta tulevaisuutta.

4

142

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Menes nyt nukkumaan.

    • Anonyymi

      Ai niin kuin Ukrainalaisetkin keskiviikkoiltana. Lueskelin että kovasti olivat diskoissa vielä edellispäivänä. Saat vapaasti pitää minua hörhönä, kunnes .......... en olekaan. Ihan sama mulle.

    • Anonyymi

      Ohos, mitäs se Venäjä tuolla tarkoittaa. ``Venäjän ulkoministeriö uhkaa Suomea ”vakavilla sotilaallisilla seurauksilla”, jos liitymme Natoon – IL`` Tuntuuko vielä, että pitäis mennä nukkumaan. Nyt kannattaa jo alkaa miettimään haluaako olla venäläinen, vai vaihtaako asuinmaata. Ihan vaan vinkiksi.

    • Anonyymi

      Hallitus pitää kokouksia ensin parikymmentä että voiko kansalaisille jakaa aseet kun venäjä on jo nousemassa maihin. Sitten onkin jo liian myöhäistä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?

      Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-
      Maailman menoa
      18
      5848
    2. Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"

      Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite
      Maailman menoa
      84
      5462
    3. Mitä haluaisit sanoa tänään hänelle?

      Rakastamallesi ihmiselle.
      Ikävä
      125
      3474
    4. Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin
      Maailman menoa
      93
      3442
    5. Pystyisitkö olla

      Kanssani kaiken sotkun jälkeen? Ainakaan tunteet ei ole loppuneet
      Ikävä
      121
      1221
    6. Paras muistosi

      kaivatustasi?
      Ikävä
      57
      1167
    7. Miksi miehen on hankala ymmärtää

      Että hänen on tehtävä aloite. Niin sen kuuluu mennä luonnollisesti.
      Ikävä
      130
      1092
    8. Hei kuule nainen

      Seuraavan kerran kun nähdään, puhu minulle jooko! Näin toivoo mies
      Ikävä
      38
      889
    9. Mitä puuhailet nyt ystävänpäivänä

      nainen, kun et ole mun kanssa?
      Ikävä
      45
      883
    10. Mitä sä musta oikein haluat?!

      Anna olla jo.
      Ikävä
      25
      849
    Aihe