Eri lajien kansainväliset liitot vetävät kisoja pois Venäjältä ja eristävät Venäjää muutenkin. Mitenköhän EJU, joka on täysin venäläisten talutusnuorassa ja Putin jopa kunniapuheenjohtaja? Ja miten judoliiton pitäisi toimia tässä?
EJU JA Ukraina
Anonyymi
5
174
Vastaukset
- Anonyymi
Ei tästä haluta puhua. Liian monella menee tehtävät ja banketit sivu suun jos aletaan rettelöidä…
- Anonyymi
Pidetään judo ja politiikka erillään.
- Anonyymi
Kyllä ne on jo pitkään ollut yhdessä. Kysy esim. Venäjältä ja Kiinalta
- Anonyymi
Tämä menee meidän pikkusieluisten ja kateellisten suolipalstalaisten mukavuusaluuen ulkopuolelle. Eikö voitaisi vain haukkua liittoa tai jotain vapaaehtoista?
Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa
Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin1562909Miten juhlitte ensi lauantaina?
Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.2842600Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.641733Kolme neljästä suomalaisesta kannattaa miljonääriveroa
Kertoo vasemmistoliiton teettämä kysely. Veron ulkopuolelle jätettäisiin asunto. "Puolet vastaajista oli sitä mieltä, e431628Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?
JOS siis sinä saisit päättää?381520- 1221256
- 1101184
Ryöstö Punkaharjulla
Punkaharjun k-market ryöstetty tänään keskellä päivää, ketä lie asialla? Poliiseja ainakin pörrää ympäriisee141134Uudestisyntyminen ei tapahdu kasteessa
Tässä Apostolien tekojen kohdassa näemme, että Filippus julisti hoviherralle ensin evankeliumia ja kuulusteli sitten tar2041063Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa
Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.3381027