Nesteen jakeluasemat samaan boikottiin.

Anonyymi

Nesteen jakeluasemat samaan boikottiin. Neste Oil tuo suurimman osan raakaöljystä Venäjältä ja samalla tukee Venäjän raakamaista hyökkäystä Ukrainaan.

St1 (Shell) ja ABC jakeluasemat tuovat tuotteensa muualta kuin Venäjältä.

Surullista, että nämä suomalaiset boikottiin joutuva polttoainekauppiaat kärsivät sen "nahoisaan"!
Tässä, kuten Mika Ant­to­nen on ollut jo kauan oikeassa.

Tuleva St1:n asiakas

5

278

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      samaa mieltä .ostan bensiinin ja dieselin s-ryhmältä ...öljy tulee norjasta....
      pohjoismaita tuotteita tukemalla saamme yteisen vahvan liittouman..

    • Anonyymi

      Totta. Teboiliin verrattuna Nesteen voitot eivät kuitenkaan valu Putinille. Putin saa toki osansa raakaöljyn hinnasta, ei onneksi jalostetuista tuotteista, jotka ovat kalliimpia.

      Ottakaa yhteyttä Nesteseen ja kysykää mitä he ovat tehneet luopuakseen venäläisen öljyn käytöstä. Minä tein sen tänään. Saas nähdä mitä vastaavat, jos ylipäänsä vastaavat.

    • Anonyymi

      Milläs meinasitte ajella? Neste on ainoa yhtiö jolla on tuotantoa Suomessa. Neste vain teki typerästi lopettaessaan Naantalin jalostamon,. Porvoon jalostamo on ensimmäisenä hyökkääjän maalitauluna. Mistähän syystä venäläiset tiedustelukoneet ovat aina koukanneet jalostamon kohdalla ja loukanneet Suomen ilmatilaa. Tässä on toimitusvarmuus kyseessä. Muilla ei ole isoja raakaöljyvarastoja. Naantali olisi ollut vähän paremmin suojassa maantieteellisesti.

    • Anonyymi

      Neste Helen ja kaikki muut suomalaiset firmat jotka jatkavat Venäjän tukemista heti boikottiin!

      Levittäkää sanaa

    • Anonyymi

      mulle aivan sama mistä tulee !kunhan saan bensani edukkaammin: sieltä otan. Putinilla olis varaa vaikka omasta pussistaan kustantaa sotansa se hetkauta yhtään mistä me ostamme bensamme. tässä jouduttu jo monin tavoin maksamaan syyttömänä. Enkä anna centtiäkään keräyksiiin Valtio antanut verovaroja yms niin paljon että sais piisata jo! mitä me saatas jos jouduttas ukrainaan pakolaisiksi; Telttamajotus ja velliä. Amarikasta voisivat lähettää hammastahnaa kuten 80v. sitten. siinä kaikki täällä saavat vieläpä lähes 300€ kouraan täysylläpidon lisäksi. on noi entisetkin elätettävät vielä riesana sais laittaa teille monttuja paikkaamaan

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?

      Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin
      Maailman menoa
      257
      8920
    2. IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!

      "IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its
      Maailman menoa
      311
      6217
    3. Verinen koira

      Mikä juttu on tämä Karhumäellä pyörinyt verinen koira? Oliko hyökännyt jonkun kimppuun?
      Imatra
      66
      1330
    4. Mira Luoti, Vain Elämää

      kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?
      Maailman menoa
      6
      1277
    5. Faktat kehiin!

      kauanko aiot odottaa kaivattuasi? ja miks?
      Ikävä
      109
      1101
    6. Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa

      Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.
      Maailman menoa
      78
      939
    7. Mira Luoti koki seksivvaltaa sarjan kuvauksissa. Otti hyssyttelyrahat mutta nyt julkistaa asian?

      Kun hyvin tietää että helppo päätellä mikä ohjelma kyseessä. Ja jos koki oikein "väkivaltaa" eli raisk, niin edesvastuut
      Kotimaiset julkkisjuorut
      60
      847
    8. Mopokeulija

      Poliisit saisivat käydä noukkimassa sinipuseroisen keulijan tuota pikaa. Koulureppu selässä yhdellä pyörälla S-Marketin
      Haapavesi
      43
      768
    9. MUISTATTEKO SEN?

      Karhean tummansövyisen raastavsn huudon : RYKIKÄÄ! NIITÄ RAATOJA@ RÄKIKÄÄ NIITÄ EAATOJA!btämän paeoni aina toivotti rakk
      Joukkoliikenne
      310
      680
    10. Sonnisen turha valitus selvästä asiasta !

      Nyt tuli sellainen valitus jossa ei järjen häivää, Sonninen ja koko hallinto munaa itsensä. Hänestä on tulossa pilkunnus
      Ähtäri
      23
      676
    Aihe