sun ja mun rakkaustarinaa kohti kulkiessa. Etkä sinä tiedä asiasta mitään. Sellasta taas täältä länsirintamalta.
Tää oli yksi vaikeimmista päivistä
Anonyymi
26755
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 26
Vanhimmat
Sinä selviät voittajana!🌻
Saatan selvitäkin. Se nähdään kun jatko-osa saa tuotantoluvat.
Uskon sinuun!
Kiitos!
Rakkaustarinat ovat pieniä todellisiin elämiin verrattuna,
Ei ole. Kyllä ne on pienen ihmisen todellisenkin elämän isoimpia juttuja. Jotka muuta väittää ei ole vielä rakastanut.
Mikä teki päivästä vaikean?
Se tietoisuus, että meitä ei tulekaan. Se tietoisuus, että hän ei ole koskaan mun.
Sanoiko hän niin vai?
Ei sanonut. En olen häntä nähnyt nyt, eikä olla puhuttu nyt. Osaan ajatella itse (vihdoinkin).
Ei kannata olettaa mitään. Asioista pitää puhua kasvotusten, niin ne selviävät.
Ei nämä asiat olekaan järjellä selitettävissä aina. Siis ne että miksi ajattelee ja tuntee kuten ajattelee ja tuntee.
Kannattaa jutella asioista kasvotusten ja puhua omista tunteista hänelle ketä kohtaan tuntee. Ei, ne tunne asiat täällä nettipalstan kautta kyllä ikinä ratkea. Kun, anonyymi ihmiset kirjoittelevat tuntemattomille ja kertovat omia tunne asioita. Tämä on vähän samallaista jos valoa kantas säkillä sisälle, aina sama lopputulos. Sitä en koskaan ole ymmärtänyt, miksi ihmiset ei hoida yhteyden pitoa puhelimella. Jos,siihen on mahdollisuus, eikä mitään esteitä ole. Ainut este mielestäni on se että varatut ihmiset kyselee täältä anonyymeiltä mielipiteitä. Jos ei ole ole esteitä niin kyllä soittaminen on paljon helpompaa, kuin etsiä neulaa heinäkasasta. Sellainen paikka tämä palsta on.
Ei kaikilla sitä puhelinnumeroa ole. Kaikki ei kaipaa exiä tai tindertreffejään. Ihmiset rakastuu myös tilanteissa, joissa ei vaihdeta yhteystietoja ja joissa sen kysyminen olisi vähän outoa. No, mä kyselen häneltä joskus muutenkin outoja, kai se jo on tottunut..
Tsemppiä sinne 👍. Asioilla on tapana järjestyä. Toivottavasti sulla on joskus tilaisuus kertoa hänelle.
Minä mietin nyt sitä kannattaako tätä enää jatkaa millään tapaa.
Harmi vaan kun tunteita ei osaa sammuttaa.
Hän on siis varattu. Se on ikävää, mutta aina ei voi kaikki olla vapaita juuri nyt sinulle.
En tiedä onko varattu. En pidä varauksia esteenä, jos ihmiset rakastuu.
En ole. Olen vaan hyvin hyvin surullinen nyt. Sinun kommenttisi kertoo kaikille täyspäisille kenellä ne todelliset ongelmat tässä on. Varatutkin rakastuu ja eroaa, se on elämää.
Kannattaa tottakai jatkaa jos olet Rakastunut johonkin, jos et ole niin siloin ei tietysti kannata jatkaa. Miksi sinä et haluaisi jatkaa? Onko hän ketä ajattelet ollu epäluotettava? Tietysti tämä palsta jos on ainut yhteyden pito alusta niin silloin ei ole oikein hyvä. Se, on minun mielipide, kun täällä voi vatkata asioita tuomiopäivään asti, niin ei ne mihinkään siitä muutu. Kyllä pitäsi olla puhelin yhteys ainakin aluksi, että vois vaihtaa ajatuksia ihmisen kanssa. Ja, sitten pitäisi sopia tapaaminen toisen kanssa. Mutta joskus kaikkien kanssa ei onnistu tapailut, kun ihmiset ovat mukana seurustelu elämässä. Mutta jos oikeasti on tunteita niin silloin kaikki onnistuu kyllä, kun vain on tahto tilaa. Tästä nyt ei kannata loukkaantua, tää on minun mielipide.
Luotettavuudesta turha puhua jos on ok varattuja havitella!
Asiat ei aina ole noin musta/valkoisia.
Aloittaja miksi sinulla oli yksi vaikeimmista päivistä? Minä olen kirjoitellut hänelle täältä hölmö palstan kautta, kun meillä ei ole muuta reittiä ollut koko aikana, kun hänet kadotin kokonaan. Aloittaja minä olen Rakastanut erästä naista jo pitkään, enkä voi omille tunteille mitään. Tämä palsta vaan on niin seko että täällä kaikki ainakin menee sekaisin vaikka olisi kuinka hyvä tarkoitus. Itse en koskaan olisi tullut tänne dorka palstalle jos en sitä ihmistä olisi kadottanut ketä Rakastan oikeasti paljon, oli se väärin tai ei. En, kyllä tunne yhtään huonoa omatuntoa siitä että ole Rakastunut häneen. Mielestäni Rakastuminen ei ole väärin, eikä sitä voi suunnitella itse. Kun, Rakkaudessa ei ole laskelmointia ei suunitelmia jos se on oikealla pohjalla. Hän, jota rakastan on täysin viaton minun tunteille, ei hän ole tehnyt mitään väärää, itse olen tunteiden pyörremyrskyssä. Aloittaja oletko Rakastunut johonkin niinkuin vähän päättelin aloituksesta. Minä en voinut sille mitään että häneen Rakastuin, en suunnitellut sellaista. Aloittaja sain sen kuvan tekstistäsi että et luota johonkin ihmiseen? Itse sen aikaa minkä olen ollut häneen ihastunut ja Rakastunut niin minulla on puhdas omatunto asioista. En,tiedä missä valheiden ja petollisuuden maailmassa ihmiset elävät jos kehenkään ei voi luottaa. Toisaalta ymmärrän jos ihmisen luottamus joskus rikotaan, niin sitä jää ainainen epäilys. Olen itsekkin joutunut joskus petoksen uhriksi ja tiedän miltä se tuntuu. Mutta nyt mitä olen häneen ollut pihkassa, niin kertaakaan en ole lipsunut tieltä pois, edes siitä asiasta voin olla terveellä tavalla ylpeä. Koska mikä on koko Rakkaus sanan tarkoitus jos ihminen ei elä sen mukaan? Niin, pitkään kun häntä Rakastan niin olen uskollinen hänelle. Koska sehän olisi täysi dorka homma, ensin etsit jotain ihmistä joltain palstalta pitkään ja sitten olisit ei sanojesi takana. Itse en näin toimi, ainakin hänen pitäisi se jo tietää, kun olen hänelle kirjoittanut monesti niin. Aloittaja jos sinä olisit hän ajtellaan nyt niin, niin mikä järki minulla olisi tehdä jotain väärin? Se olisi täysin älytön ajatus, ei silloin aloittaja tunne minua. Se, voi kuullostaa tälläinen asenne kuin minulla on ihmis suhde asioita kohtaan niin utopistiselta nykymaailmassa. Mutta aina olen ollut joka kirjoituksessa rehellisellä pohjalla, kukaan ei voi väittää toisin tai sitten valehtelee. Aloittaja minä en tiedä sinun rakkaus tarinaa, kun en tunne sinua. Mutta omat asiani kyllä tiedän, ja tunteeni häntä kohtaan.
Olisiko pieni kappalejako tai edes jonkinlainen tekstin jäsentely liikaa pyydetty?
Onko kaipaaja mies vai nainen?
Kaipaaja on nainen.