Pakolaiset.

Mikä on silmiin pistävä ero lähi-itäläiset ja Ukrainalaisen pakolaisen välillä??? Sukupuoli...mitä se kertoo..Ukrainan miehet tuo naiset ja lapset turvaan ja palaavat taistelemaan...lähi idän miehet jättävät naiset ja lähtevät itse lihapatojen ääreen..kertoo hyvin heidän arvostuksestaan naista kohtaan
19839
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 19

Vanhimmat

Mut itämaiset on paremman kulttuurin edustajia ja siks suvakkien kultamussukoita.

Äänestä

Joko sukkia neulotaan Ukrainan lapsille.

Äänestä

Ukrainasta tulee oikeita pakolaisia..lähi idästä tuli sotilaskarkureita!!! Lusmuja!!!!!

Äänestä

Ukrainassa on miehiä eikä marjanpoimioita,ennen sanottiin jotta se on mies eikä marjanpoimija.

Äänestä
  • Eikö Pääläri-Erkki ole siten mies???

    Äänestä

Miksi ei Pyhäjärven PerusProSuomalaiset ole sulkeneet Pyhäjärven ilmatilaa venäläisiltä kuten kaikki muut on?

Äänestä
  • Sanoppa Heikki esimerkki mikä kaupunki onsulkenut.Sinä lässytät ilmanaikaisuuksia! Mihinkään sinun ns.kirjoitukseen ei pidä uskoa.Olet vieläpäKepun johtohenkilöstöön kuuluva, Huonoissa kantimissa on Pyhäjärven Kepu.Viisaasti tekisivät jos erottaisivat sinut.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Sanoppa Heikki esimerkki mikä kaupunki onsulkenut.Sinä lässytät ilmanaikaisuuksia! Mihinkään sinun ns.kirjoitukseen ei pidä uskoa.Olet vieläpäKepun johtohenkilöstöön kuuluva, Huonoissa kantimissa on Pyhäjärven Kepu.Viisaasti tekisivät jos erottaisivat sinut.

    Eihän tuossa väitetty että kaupungin pitäisi sulkea ilmatila vaan PPPS:n! Nehän tuomitsi Venäjän hyökkäyksenkin!

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Eihän tuossa väitetty että kaupungin pitäisi sulkea ilmatila vaan PPPS:n! Nehän tuomitsi Venäjän hyökkäyksenkin!

    Sinäkö sallit Venäjän hyökkäyksen?? Kai Kepukin vähäisellä järjellä varustettuna senverran ymmärtää ettei Pyhäjärven kaupunki ja vielä vähemmän Pyhäjärven Perussuomalaiset voi sulkea ilmatilaa!!Lueppa uudestaan tuo klo13,49 kirjoitus!!!

    Äänestä

Itketään jo facebookissa vaatteiden perään😂😂😂😂😂

Äänestä

Onko Propersut menossa auttamaan Venäjää? Sellaista olen kuullut.

Äänestä

Ehdotan; ruotasen koulu pakolaisille!

Äänestä
  • Eipähän ku Pitäjänmäen ja Kontiolan koulu.

    Äänestä

Kaupungintalolle sopii paljo porukkaa...Tikanmäki porukoikseen joutaa peuratalon halliin

Äänestä

Katselin kuvia Ukrainan pakolaisista ja hämmästyin kovin....ei näkynyt geelitukkaisia nuoria miehiä älykkännyköitään räpläämässä????näkyi vain naisia ja lapsia....pieniä lapsia joita käy sääliksi.

Äänestä
  • Neonki pakolaisia eikä rintamakarkureita kuten lähi idästä tuli!!!! Jättivät naiset ja lapset pulaan....

    Äänestä

Mannerheim risti kaikille Ukrainan sotilaille

Äänestä

Ukrainasta ei voi poistua 18-60-vuotiaat miehet, sen takia pakolaiset on naisia ja lapsia.

Äänestä

Ruotsi ei kuulemma ota Ukrainan pakolaisia??sinne kelpaa vaan paremman kulttuurin geelitukat..

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Mikä on silmiin pistävä ero lähi-itäläiset ja Ukrainalaisen pakolaisen välillä??? Sukupuoli...mitä se kertoo..Ukrainan miehet tuo naiset ja lapset turvaan ja palaavat taistelemaan...lähi idän miehet jättävät naiset ja lähtevät itse lihapatojen ääreen..kertoo hyvin heidän arvostuksestaan naista kohtaan

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu