VP merkeiltään

Anonyymi

Vaaka, kiinalaisessa vesilohikäärme.

3

1217

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Olisiko näin, että Putin toimii astrologian merkeissä ja teettää karttojaan säännöllisesti itselleen. Jotain järkisyytä yritän vaan löytää hänen toiminnalleen... Vaaka tähtimerkin hän on pannut aivan uuteen ulottuvuuteen... tai yksinkertaisesti hän vain on mieleltään sairas.

      • Anonyymi

        Et tunne Putinin sisäpiirin ja perheen yksityiselämää. Hän ei mm. jaksanut kuunnella erästä vaimoaan, joka puhui hänelle horoskoopeista.
        Ja mitä suomalaisiin tulee, niin yleensä he katsovat vähän sieltä ja täältä, ja sitten asettavat tuomion, ennemmin kuin tasapaksua faktaa.

        Ehkä suomalaiset on niin paljon olleet lehmien kanssa tekemisissä, mihin jo sana Karjalakin viittaa, että "muu" on juurtunut jo ajattelumaailmaankin. Kuka hyvänsä muu jostain muusta maasta, mutta itsessä ja omassa maassa ei mitään vikaa?

        Ja kun iso sonni (Hesari luotu härän vuonna) mölähtää, ja apinat (IS ja IL luotu apinan vuonna) alkaa räksyttää, niin vaikutus on välitön. Nyt on jo nähtävissä miten media kykenee kiihottamaana kansan vetämään vieraan valtion lippuja tankoon!
        Ja ihmiset tekee sen tietämättä julmaa faktaa Ukrainan rikoksista, koska eivät ymmärrä hakea tietoa Ukrainan sodasta muualtakin kun omasta mediasta. Lehmät eivät poistu aitojen toiselle puolelle.
        Onko sorkkaeläin koskaan ymmärtänyt olevansa uhri?


    • Anonyymi

      Venäläiset ovat taikauskoista kansaa.

      Vladimirille sanoisin että eikö olisi mukava lokakuussa viettää 70v päiviä arvostettuna, rauhan miehenä joka taistelee luonnon , kaikkien kansojen ja ilmaston puolesta.

      Kaikki lapsesi muistaisivat mieluummin näin ja viettäisivät monia syntymäpäiviä kanssasi.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ootko nainen noin mustis musta

      Onhan se toki imartelevaa kun olet kaunis ja kaikkea muutakin, mutta ehkä vähän kummallista, kun ei varsinaisesti olla t
      Ikävä
      89
      7229
    2. Sen kerran kun siellä käyn

      Voisit olla paikalla💚💛☘️
      Ikävä
      35
      3831
    3. Kumpa tietäisin. Miehelle.

      Vieläkö toivot jotain viestiä, vai suutuitko taas...kun...🤔
      Ikävä
      45
      3430
    4. Kauan säkin jaksoit

      Minun perässä juosta. Kunnes pahoitit mielen. Kuinka monta anteeksipyyntöä olet vailla? 🧐
      Ikävä
      40
      2562
    5. Joel Harkimo ja Janni Hussi eroavat

      Tämä on ilon päivä 😊
      Kotimaiset julkkisjuorut
      208
      2386
    6. rakastan sinua!

      Tule ja ota, kasvetaan yhdessä paremmiksi ❤️❤️❤️❤️ kaikki anteeksi ❤️❤️❤️
      Ikävä
      41
      2352
    7. Sä olet nainen kuuluisa..

      ..etkä mitenkään hyvällä tavalla.
      Suhteet
      123
      2246
    8. Miksi kaipaat

      Ja olet elämässäni vielä kaiken tämän jälkeen? Eikö kaikki ole jo selvää välillämme?
      Ikävä
      29
      2149
    9. Mietin tässä T....

      Oletko jo kesälomalla.?Keli on ihanaa, ja sinä nautit veneilystä.... Edelleen käyt mielessä.... En ole unohtanut sinua..
      Suhteet
      24
      1878
    10. Siis hetkonen

      Rakastetaankohan me kummatkin toisiamme, ja aletaan tajuamaan se pikkuhiljaa 🤯
      Ikävä
      40
      1819
    Aihe