Saipa fani Helsinki Vantaalla äitin kasvattama pissis

Anonyymi

Huom! Mä en ole enää persu, mut mielestäni koulujen pitäisi olla puolueettomia samoin opettajien, eikä laskea ehokkaita mainostamaan itseään kouluihin, jos ei laske sit sinne kaikkien puolueiden ehokkaita.
Olen 18v julkkiksen äiti, miun muotoilema.

Lappeenrantalainen Iida Vainio sai viharyöpyn niskaansa somessa, kun hän osallistui kiekkoleijonien juhliin kultamekossa – 18-vuotiaan lätkäfanin äiti luottaa tyttärensä ratkaisuihin

Aina julkisuus ei ole tuntunut mukavalta. Iida Vainion äiti Suvi Vainio kertoo, että reilu vuosi sitten perhe teki rikosilmoituksen, kun Twitterissä jaettiin SaiPan Liiga-ottelun televisiolähetyksestä napattua kuvaa Iidasta katsomossa. Perheestä tuntui tuolloin pahalta, kun alaikäisen kuvaa jaettiin ikävällä saatetekstillä.

8

8684

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Remmiä pepulle ja puolen vuoden kotiaresti.

    • Anonyymi

      Kansa tarvii tuksuja viihdelehtiin.🙊

    • Anonyymi

      Korjatkaa ihmeessä , paikallislehti KymenSanomat Kotkasta omi Iidan kotkalaisena, ei kelpaa meille pitäkää siellä ja kasvattakaa lappeelaiset hanuria. .

      • Anonyymi

        Iida on Kotkalainen. Sukukin isovanhempia myöten asuu vielä kotkassa ja on usein siellä vierailemassa.


    • Anonyymi

      Suvi Vainio uudelleentwiittasi
      Reijo Tossavainen 🇫🇮
      @ReijoTossavaine
      ·
      14. jouluk.
      PK-seudulla ja muuallakin terveydenhoito on kriisissä, uusia potilaita ei enää oteta vastaan!
      Samaan aikaan Suomi on avustanut miljoonalla eurolla tupakanpolton lopettamiskampanjaa Kirgisiassa!
      Kun persut sanovat, että Suomi ensin, niin sille on jopa naureksittu...


      Köyhät menkää talveksi Espanjaan!
      18.9.2010 07:09 Reijo Tossavainen PS Kisänmaallisena kansanedustajana

      Asun talvisin Teneriffalla, jossa meitä talviasukkaita on reilu tuhat. Kaikkiaan meitä lienee Espanjassa jo noin 30 000, pääosin mantereen puolella ns. aurinkorannikolla. Ryhmänä he edustavat läpileikkausta suomalaisesta yhteiskunnasta. On rikkaita, on vähemmän rikkaita ja on erityisesti siltä väliltä.

      Itse käyn usein syömässä eräässä hieman syrjäisemmässä ja paikallisten suosimassa ravintolassa. Siellä esimerkiksi avotulella grillattu tosi maukas kananpuolikas tykötarpeineen maksaa kahdelta hengeltä yhteensä noin 11 euroa. Ja hintaan sisältyy vielä puoli litraa ns. talon viiniä!Täällä talvehtivista suurin osa on eläkeläisiä. Siksi terveydenhuolto on tärkeä tekijä. Ja yllätys, yllätys - täällä Espanjassa myös tältä osin asiat ovat paremmin. Eläkeläisille terveydenhuolto on täysin ilmaista, siis lääkärissäkäynti, hoidot ja lääkärin määräämät lääkkeet! Toki terveyskeskuksissa on tungosta ihan kuin siellä Suomessakin.

      18.9.2010 07:54 Seppo Hildén
      Ps. Totesit vanhuksille annettavan siellä ilmaiset lääkäripalvelut ja lääkkeet. Tarjous tuskin koskee muita kun espanjalaisia?

      18.9.2010 07:58 Reijo Tossavainen
      Tarjous koskee kaikkia täällä asuvia, siis myös suomalaisia. Maiden välisen sopimuksen mukaan lasku tosin menee Suomeen.

      lappeenrantalainen puhuva papukaija Jani Mäkelä Ps pitää tästä ja Espanjalaisesta punaviinistä.

    • Anonyymi

      Jaksamisia.

    • Anonyymi

      Potentiaalia aikuisviihde alalle 😉näköjään videoita live tilanteesta jo liikkuukin netissä

    • Anonyymi

      up up

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. R.I.P Marko lämsä

      Luin just netistä suru uutisen että tangokuningas Marko Lämsä On menehtynyt viikonloppuna Tampereella. Niin nuorikin vi
      Tampere
      62
      4392
    2. Vappu terveiset kaivatullesi

      otetaan vappu terveisiä vastaan tähän ketjuun kaivatullesi !!! 🍾🥂🎉🌻🔥🧡🧡
      Ikävä
      155
      1833
    3. Tangokuningas Marko Lämsä, 47, on kuollut

      Taas yksi melko nuori artisti lopetti lauleskelut lopullisesti. https://www.is.fi/viihde/art-2000011200979.html
      Maailman menoa
      14
      1553
    4. Puskaradio huutaa

      Nuori tyttö oli laittanut päivityksen että pitämällä joku itsensäpaljastaja. Kuka tämä on? Varoittakaa lapsia !
      Suomussalmi
      40
      1331
    5. Miksi aina vain seksiä?

      Kertokaas nyt mulle, että onko tämä joku normojen ihan oma juttu, että seksiä pitää pohtia joka välissä, siitä pitää jau
      Sinkut
      168
      1093
    6. Kerro kiva muisto

      Kaivatustasi
      Ikävä
      58
      939
    7. Vieläkin jaksaa

      naurattaa. 😆 🐽🐷🤣 M - N
      Ikävä
      79
      925
    8. Martinalta vakava ulostulo

      Seiska: Martinalta vakava ulostulo. Olipa raflaava otsikko mustalla pohjalla.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      170
      855
    9. Hei rakas A,

      olinko silloin julma sinua kohtaan? Jos, niin anna anteeksi, yritin vain toimia oikein. Olen pahoillani, edelleenkin, en
      Ikävä
      54
      821
    10. Kyllä sitä on tyhmä

      Ettei aikoinaan sua ottanut. Huomenta❤️
      Ikävä
      39
      791
    Aihe