Polvi pettää yllättäen/ kokemuksia?

Anonyymi

En ole kuullut kenelläkään muulla tätä ongelmaa vaikka olen koittanut googlettaakin pitkän aikaa , mutta haluaisin silti kysyä onko kellään muulla vastaavaa kokemusta, että muuten kävelette normaalisti mutta ihan yhtäkkiä polvi pettää, taittuu vähän taaksepäin ja kaadut kovassa kivussa. Sen jälkeen polvi tulee olemaan kipeä jonkun aikaa ja sama voi käydä lähipäivänä uudestaan ja sitten taas joidenkin kuukausien päästä. Lääkärit eivät löydä syytä. Käynyt tätä noin 8 vuoden ajan, välillä enemmän, välillä vähemmän.

2

202

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Minulla oli pitkään nilkassa samanlainen, saattaa pettää yllättäen alta, nyt se sitten poksahti lopullisesti, arvasin että niin jossain vaiheessa tulee käymään, sitten ambiaisella paareilla sairaalaan ja siellä muutama päivä ja kipsi jalkaan kuukaudeksi jotta paranee.

      Oli hieno uusi sairaala ja asuin yläkerroksessa, oma huome ja hieno näköala, ruoka tuli aina petiin, muuten olisi ollut kuin viiden tähden hotelli jos vain olisi pystynyt liikkumaan.

      Nyt sitten kotona kipsi jalassa ja rollaattorin avulla pitää liikkua huoneesta toiseen, 2 viikkoa ehkä jotta pystyn liikkumaan ilman rollaattoria arvioisin.

    • Anonyymi

      Sairaanhoitajat juoksevat katsomassa vähän väliä vointia ja tuovat ruokia ja mitä verenpaine-mittauksia, verikokeita ja mitä tahansa milloinkin, tylsäksi kyllä käy jos ei ole hyvää näköalaa ja pääse ikkunan ääreen tuijottelemaan tapahtumia, jos on korkealla ja hyvä näköala näkee miten autot etenevät.

      Josta ehdotinkin sairaanhoitajille että kun on tuollainen pöytä suuren ikkunan edessä mistä näkee ulos hyvän näköalan: että pitäisi olla kaukoputki, pöydän ääressä millä näkisi paremmin...

      Aluksi en pystynyt ollenkaan liikkumaan sängystä pois, mutta sitten kun kipsi tuli niin pystyin jo ja pääsinkin kotiin jo seuraavana päivänä sitten.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi vanhusraiskaajaa ei ole palautettu?

      Ukkola kysyy Rantaselta, vaikka perussuomalaiset ovat olleet hallituksessa kolme ja puolivuotta. Rantasen vastaus on "
      Maailman menoa
      355
      1501
    2. Mitä kirjainta kaipaat?

      🤣🤣🤣🤣🤣
      Ikävä
      114
      1216
    3. Onko ikäerolla väliä?

      Mitä mieltä ootte? Meillä on 14 vuotta ikäeroa.
      Ikävä
      117
      1097
    4. Onko sulla rakas mitään sanottavaa?

      Lähetä tässä kaivatullesi haluamasi terveiset 💌
      Ikävä
      116
      861
    5. Katri Helena rikkoi hiljaisuuden dramaattisella uutisella: "Elossa ja ilossa ollaan"

      Katri Helena on sinivalkoinen ääni. Hänen klassikkohittinsä ovat tärkeä osa suomalaista kansanperintöä. Katri veti jääh
      Suomalaiset julkkikset
      22
      847
    6. Uusioperhe vai salasuhde?

      Mitä ensisijaisesti haluat? Pelkään, että menetän järjen sun kanssa 😉
      Ikävä
      111
      822
    7. Otan vielä sut

      Niin on tähtiin kirjoitettu. Nainen, turha on kohtaloa juosta pakoon.
      Ikävä
      40
      478
    8. Mulla on ikävä sua!

      Enemmän kuin ikävä... sun kanssa oli niin helppo olla ja jutella!
      Ikävä
      18
      470
    9. Vaikea löytää samantyylistä miestä

      Nyt on pakko avautua. Onko ketään muuta jonka on yksinkertaisesti todella vaikeaa löytää samanhenkistä kumppania kuin i
      Sinkut
      94
      454
    10. Nainen, tää meidän juttu ei ole ohitse

      Ennen kuin lihava nainen on laulanut.
      Ikävä
      36
      423
    Aihe