Itselläni todettiin syöpä viime vuonna. Sain kaikki hoidot. Kuvia ei otettu, vaikka jäi tunne, että kehossa on vielä syöpää.
Joillakin luontaistuotteilla saa kehon puolustusmekanismia aktivoitua. Löysin netistä miehen, joka on saanut graduksen 4 syövän pysymään poissa näillä yrteillä:
Pau d'Arco Item #3621
Standardized Turmeric Curcumin #2841
Cat's Claw (Una De Gato) #3062
Chanca Piedra (Phyllanthus niruri) #8870
Anamu #40095
Wormwood (Artemisinin) #5822
Gentle Iron (Iron Bisglycinate) #1784
Passion Flower #6041
Olive Leaf Extract #3571
Graviola Soursop #6071
Probiotic, order #4471
Hänen ohjeen mukaan kaikkia näitä 1 kapseli 2 kerta päivässä. Aion kokeilla ja laitoin tänne tiedoksi, jos jollakin on paha tilanne ja voi kokeilla mitä vaan.
En tiedä kuinka totta miehen juttu on, mutta hän jakaa tiedon ilmaiseksi ja pyytää vain käyttämään koodiaan, kun tilaa. Laitoin tähän oman linkkini, jota ei tarvitse käyttää. Koodini on JNA452. Käyttämällä sitä saa alennuksen.
Tilasin ne itse täältä miehen ohjeiden mukaan:
https://fi.pipingrock.com/?rwcode=JNA452
Onko täällä tietoa yrteistä joilla syövän saa häädettyä kehosta, tai saa sen pysymään poissa? Listataan vinkkejä tähän ketjuun ja autetaan toisiamme terveeksi ja pysymään terveenä.
Miehen löytää facebookista Herbalist Jim Gordon nimellä, jos haluatte tutustua hänen tietoihin. Minusta vaikuttaa, että hän haluaa ihan oikeasti auttaa muita parannuttuaan itse.
Huomioittehan ettei ole suositeltavaa aktiivihoitojen yhteydessä käyttää luontaistuotteita.
Mitä luontaistuotteita olet hoitojen jälkeen käyttänyt?
8
1412
Vastaukset
- Anonyymi
Tässä on henkilö, joka on parantunut myös tason 4 syövästä.
https://cancerv.me/- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tässä myös parantunut henkilö
https://hymy.fi/terveys-hymy/erkki-paransi-keuhkosyopansa/Täytyypä kesällä kerätä niitä:
"jauhosavikka, nokkonen, maitohorsma, piharatamo, lutukka, mesiangervo, kuusen kerkkä, koivun lehti, vatun lehti, omenapuun lehti, mustaherukan lehti, punaherukan lehti, mustikan lehti, puolukan lehti, pihlajan lehti, ruusun terälehti ja ruusun kukka, mansikan lehti, puna-apila, valkoapila, ketunleipä, poimulehti, siankärsämö, minttu, haavan lehti. Voikukan lehtikin on terveellistä ja kesäisin syön joka päivä 12 voikukan pilliä.
---
Itsehoidossa käyttämäni aineet ovat sinkki, kupari, kissankynsi, B-monivitamiini, D-vitamiinia suihkeena, koska se on silloin kaikkein tehokkainta, maitohappobakteereja mahan toimintaan, magnesium, seleeni, B12-vitamiini ja selkävaivoihini olen ottanut nokkos-kalkki-inkivääriä ja vihersimpukkaa. Myös kurkuma on yksi tärkeimmistä aineista, ja se on aina otettava mustapippurin kanssa. Syön myös aprikoosin siemeniä ja olen käynyt hakemassa homeopaatilta Lapin yrttejä."
- Anonyymi
Täällä ihmiset mainitsee parantuneensa terminaalisyövästä:
https://jimgordonherbs.weebly.com/
#melanooma #rintasyöpä #suolistosyöpä - Anonyymi
Onko kukaan kokeillut näitä?
- Anonyymi
Minä kokeilin. Niistä saa energiaa. En nyt syö, koska ei ole aktiivista syöpää ja jotkin noista ei sovi, jos haluaa lapsia. Aloitan uudestaan, kun lapsiasia ei ole enää ajankohtainen.
- Anonyymi
Onko kukaan suomalainen kokeillut näitä ja saanut apua syvän hoidossa?
- Anonyymi
Jodi
Itsellä ei ole syöpää ollut, mutta yllätyin kun luin nämä kirjat, joissa käsitellään sitä, miten tärkeää jodi olisi terveyden ja syövän ehkäisyn ja siitä paranemisen kannalta:
David Brownstein - Iodine: Why You Need It. Why You Can't Live Without It. - https://archive.org/details/IodineWhyYouNeedItWhyYouCanTLiveWithoutItDavidBrownsteinMedicalAlternativesPress1/page/n1/mode/2up
Lynne Farrow - The Iodine Crisis - https://archive.org/details/TheIodineCrisis/page/n1/mode/2up
Tämän analyysin perusteella japanilaiset saisivat ruoasta jodia jopa 1-3 mg/vrk. Virallinen saantisuositus on vain 0,15 mg/vrk. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3204293/
Lisää asiaa jodista: https://www.optimox.com/education/
Iodine Truth Group: https://www.facebook.com/groups/684447178316701/
Itse otan 2 % Lugolin jodia jokusen tipan päivässä. Tämän taulukon perusteella yhdessä tipassa olisi jodia 2,5 mg. http://www.breastcancerchoices.org/lugolschart.html
Nyt kun olen käyttänyt jodia jo lähes vuoden ajan, on eturauhasen hyvänlaatuisen liikakasvun oireet täysin hävinneet.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nainen, yrittäessäsi olla vahva olet heikoksi tullut
Tiedätkö mitä todellinen vahvuus on? Selviätkö, kun valtakunnat kukistuvat? Miten suojaudut kun menetät kaiken? :/1911244Miettimisen aihetta.
Kannattaa yrittää vain niitä oman tasoisia miehiä. Eli tiputa ittes maan pinnalle. Tiedoksi naiselle mieheltä.1221098- 48824
- 70820
Just nyt mä
En haluais sanoa sulle mitään. Voisi vaikka istua vierekkäin hiljaa. Ehkä nojaten toisiimme. Tai maata vierekkäin, ilman53760Nainen miltä tuntuu olla ainoa nainen Suomessa, joka kelpaa ja on yheen sopiva minulle
Sydämeni on kuin muuri, valtavat piikkimuurit, luottamusongelmat, ulkonäkövaatimukset, persoonavaatimukset ja älykkyysva50695- 33672
- 60659
- 52637
- 50615