Mitä luontaistuotteita olet hoitojen jälkeen käyttänyt?

Anonyymi

Itselläni todettiin syöpä viime vuonna. Sain kaikki hoidot. Kuvia ei otettu, vaikka jäi tunne, että kehossa on vielä syöpää.

Joillakin luontaistuotteilla saa kehon puolustusmekanismia aktivoitua. Löysin netistä miehen, joka on saanut graduksen 4 syövän pysymään poissa näillä yrteillä:

Pau d'Arco Item #3621
Standardized Turmeric Curcumin #2841
Cat's Claw (Una De Gato) #3062
Chanca Piedra (Phyllanthus niruri) #8870
Anamu #40095
Wormwood (Artemisinin) #5822
Gentle Iron (Iron Bisglycinate) #1784
Passion Flower #6041
Olive Leaf Extract #3571
Graviola Soursop #6071
Probiotic, order #4471

Hänen ohjeen mukaan kaikkia näitä 1 kapseli 2 kerta päivässä. Aion kokeilla ja laitoin tänne tiedoksi, jos jollakin on paha tilanne ja voi kokeilla mitä vaan.

En tiedä kuinka totta miehen juttu on, mutta hän jakaa tiedon ilmaiseksi ja pyytää vain käyttämään koodiaan, kun tilaa. Laitoin tähän oman linkkini, jota ei tarvitse käyttää. Koodini on JNA452. Käyttämällä sitä saa alennuksen.

Tilasin ne itse täältä miehen ohjeiden mukaan:
https://fi.pipingrock.com/?rwcode=JNA452

Onko täällä tietoa yrteistä joilla syövän saa häädettyä kehosta, tai saa sen pysymään poissa? Listataan vinkkejä tähän ketjuun ja autetaan toisiamme terveeksi ja pysymään terveenä.

Miehen löytää facebookista Herbalist Jim Gordon nimellä, jos haluatte tutustua hänen tietoihin. Minusta vaikuttaa, että hän haluaa ihan oikeasti auttaa muita parannuttuaan itse.

Huomioittehan ettei ole suositeltavaa aktiivihoitojen yhteydessä käyttää luontaistuotteita.

8

1438

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi
      • Anonyymi

      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Tässä myös parantunut henkilö
        https://hymy.fi/terveys-hymy/erkki-paransi-keuhkosyopansa/

        Täytyypä kesällä kerätä niitä:

        "jauhosavikka, nokkonen, maitohorsma, piharatamo, lutukka, mesiangervo, kuusen kerkkä, koivun lehti, vatun lehti, omenapuun lehti, mustaherukan lehti, punaherukan lehti, mustikan lehti, puolukan lehti, pihlajan lehti, ruusun terälehti ja ruusun kukka, mansikan lehti, puna-apila, valkoapila, ketunleipä, poimulehti, siankärsämö, minttu, haavan lehti. Voikukan lehtikin on terveellistä ja kesäisin syön joka päivä 12 voikukan pilliä.

        ---

        Itsehoidossa käyttämäni aineet ovat sinkki, kupari, kissankynsi, B-monivitamiini, D-vitamiinia suihkeena, koska se on silloin kaikkein tehokkainta, maitohappobakteereja mahan toimintaan, magnesium, seleeni, B12-vitamiini ja selkävaivoihini olen ottanut nokkos-kalkki-inkivääriä ja vihersimpukkaa. Myös kurkuma on yksi tärkeimmistä aineista, ja se on aina otettava mustapippurin kanssa. Syön myös aprikoosin siemeniä ja olen käynyt hakemassa homeopaatilta Lapin yrttejä."


    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Onko kukaan kokeillut näitä?

      • Anonyymi

        Minä kokeilin. Niistä saa energiaa. En nyt syö, koska ei ole aktiivista syöpää ja jotkin noista ei sovi, jos haluaa lapsia. Aloitan uudestaan, kun lapsiasia ei ole enää ajankohtainen.


    • Anonyymi

      Onko kukaan suomalainen kokeillut näitä ja saanut apua syvän hoidossa?

    • Anonyymi

      Jodi

      Itsellä ei ole syöpää ollut, mutta yllätyin kun luin nämä kirjat, joissa käsitellään sitä, miten tärkeää jodi olisi terveyden ja syövän ehkäisyn ja siitä paranemisen kannalta:

      David Brownstein - Iodine: Why You Need It. Why You Can't Live Without It. - https://archive.org/details/IodineWhyYouNeedItWhyYouCanTLiveWithoutItDavidBrownsteinMedicalAlternativesPress1/page/n1/mode/2up

      Lynne Farrow - The Iodine Crisis - https://archive.org/details/TheIodineCrisis/page/n1/mode/2up

      Tämän analyysin perusteella japanilaiset saisivat ruoasta jodia jopa 1-3 mg/vrk. Virallinen saantisuositus on vain 0,15 mg/vrk. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3204293/

      Lisää asiaa jodista: https://www.optimox.com/education/

      Iodine Truth Group: https://www.facebook.com/groups/684447178316701/

      Itse otan 2 % Lugolin jodia jokusen tipan päivässä. Tämän taulukon perusteella yhdessä tipassa olisi jodia 2,5 mg. http://www.breastcancerchoices.org/lugolschart.html

      Nyt kun olen käyttänyt jodia jo lähes vuoden ajan, on eturauhasen hyvänlaatuisen liikakasvun oireet täysin hävinneet.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Alle 15 oli

      Arvasi että lapsi asialla hallin palossa. Surullista. Mutta jos osaa/kykenee käyttää tulentekovehkeitä niin pitää osata
      Vimpeli
      103
      2848
    2. Heh, persut = vassarit = 10,0 %

      Minja tuli nyt jo Riikan rinnalle, sitten alkaa tekemään kaulaa. Molemmilta kympin arvoinen suoritus! https://www.hs.f
      Maailman menoa
      211
      1772
    3. Onko kaivattusi yllättänyt sinut?

      Piditkö häntä toisenlaisena ihmisenä?
      Ikävä
      120
      1710
    4. Paula Koivuniemi täyttää tänään 78 vuotta! Sydämelliset onnittelut!

      Paula Koivuniemi, tuo suomalaisen iskelmän ikoninen artisti, täyttää tänään 78 vuotta. Muutaman vuoden estradeilta pois
      Suomalaiset julkkikset
      47
      1574
    5. Olen miettinyt pitkään miksi hän ei uskalla

      Hän kyllä yrittää tiedän sen ja olen yrittänyt olla helposti lähestyttävä ystävällinen lempeä jne. mutta silti hän yhä v
      Ikävä
      64
      1292
    6. Juhannusterveiset kaivatulle

      Onko teillä yhteisiä juhannuksia vietettynä ja millaista juhannusta viettäisit kaivattusi kanssa juhannuksena 2025? 🌻
      Ikävä
      84
      1088
    7. Rakastan sinua

      Kohta sanon tämän livenä, älä pelästy.
      Ikävä
      91
      1072
    8. Kaupunki osti Absin

      Nyt vaan yrittäjiä kaivataan
      Haapavesi
      57
      1044
    9. Sä oot kyllä

      Aika erikoinen nainen
      Ikävä
      52
      996
    10. Millaistakohan

      Sun kanssa suhde olisi?
      Ikävä
      65
      895
    Aihe