Ahdistaako ja masentaako?

Anonyymi

Onko muilla joka päivä vitutus päällä ja kamala fiilis elää täällä?

Köyhyys ainoa näkymä ja epätoivo missä asua ja miten elää?

Silti olet fiksu ja voisit tehdä vaativiakin töitä eri kulttuurissa ja ympäristössä tai jos olisit terve?

24

118

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tapan itseni jos en pääse pois tästä maasta ja kulttuurista.

      Oksettava aivoraiskaus tämä elämä täällä.

      Edes lääkkeet eivät turruta tämän paikan rumuutta.

    • Anonyymi

      Maailman sadistisin maa?

    • Anonyymi

      Vaatii itsekuria ja tervettä itsekkyyttä sulkea silmänsä sellaisilta medioista, jotka lisäävät ahdistuneisuutta, suuttumusta ja turhautumista.

      Itselläni auttaa usein että kirjoittaa paperille ylös päivän ja sen hetkeen tilanteesta kaikki asiat mitä mieleen tulee. Ja se on hyvä jos niitä tulee esille, koska muuten ne hautuu alitajunnassa ja vaikuttaa meihin.

      Eli kokeile joku päivä että et katso TV tä etkä lue uutisia, vaan käyt vaikka ulkoilemassa tai teet mitä tahansa mistä pidät.

      Ohjattu meditaatio ja hypnoosi voivat auttaa myös. Huonon mielentilan aikaansaaminen on myös tekemistä ja vaatii tekemistä, mutta emme itse huomaa sitä. Vanhoista tavoista on vaikea irrottautua.

    • Anonyymi

      Pommit kun alkaa tulla ikkunasta sisään niin marisijat tajuaa miten hyvin olikin v 2021

    • Anonyymi

      Kai eläkkeen saa maksuun jos muuttaa maasta?

      • Anonyymi

        Paskan maan paskat rahat tuskin kelpaavat sinulle.


    • Anonyymi

      Mielenterveys palvelut on ihan paskaa, niihin ei kannata nojata. Yksi tuttu joutui esimiehen kiusaamaksi eräässä Vantaalla sijaitsevassa suuressa yrityksessä. Joutui sairauslomalle sen takia. Valehtelemalla saivat houkuteltua mielentila tutkimukseen, sillä verukkeella, että tarkoitus oli tutkia neurologisia sairauksia. Koittivat lääkkeillä myrkyttää debiilin tasolle ja peittelivät työpaikkakiusaamista, ettei yritys joudu vaikeuksiin ja maksamaan kovia korvauksia. Ei nuo palvelut ole tehty tavallisen tallaajan tueksi. Jos saat papereihin merkinnän mielenterveyden sairaudesta, et saa sairaalassa enää hoitoa, näin se ikävä kyllä menee, olette hankalia potilaita. Pysykää poissa noista paikoista. Sellainen fakta on selvinnyt, että umpihullut pyörittävät noita palveluja. Kysykää ensi kerralla onko sillä psykiatrilla lääkitys kohdillaan. Suoraan suljetulta palkataan töihin, kun on omakohtaisia kokemuksia. Jos joudutte tuon laitoksen pyöritykseen ei teille jää enää omaa elämää. Pysykää poissa, jos olette jotenkin jostain syystä tuohon kierteeseen joutuneet, nouskaa vastarintaan. Jättäkää menemättä tapaamisiin, se tehoaa, tehkää rohkeasti valituksia huonosta kohtelusta, älkää jääkö kärsimään. Tsemppiä taisteluun.

    • Anonyymi

      Odotan sitä päivää että pääsen tästä maasta.

      • Anonyymi

        Mikä sua pidättelee? Oot vapaa menemään.


    • Anonyymi

      Jos täällä alkaa valitamaan niin joutuu pakkohoitoon. Opeteltava kestämään, muuten joutuu jonkun oikeasti mielisairaan 'hoidettavaksi'. Esimerkiksi Hesan 'muusikko' sekopään, sitten on elämä sekaisin. Tämä taitaa olla pahempi paikka kuin vanha neuvostoliitto, sensuroidaan, jos kertoo tosiasioita noista puoskareista, vaikka ei käytä nimeä. Taitaa nuo MT-porukat olla sen verran herkkiä, että käyvät täällä sensuroittamassa ettei totuus paljastu. Asiat ei muutu jos niistä ei puhuta. Kummallista ettei täällä ole muita 'arviointeja'. Urheilijoistakin kirjoitellaan ihan avoimesti????

    • Anonyymi

      Vihaan tätä maata ja kulttuuria.

    • Anonyymi

      Kyllä ja köyhyys estää lähtemästä täältä.

      • Anonyymi

        Älä valita vaan tee köyhyydellesi jotain. Se ei ole kenenkään muun kuin itsesi vika.


    • Anonyymi

      Ketä vittu kiinnostaa jonkun duuni?

      Jonnet vetäkää itsenne hirteen luuserit.

    • Anonyymi

      Puukolla reisi aukeaa näppärästi, kun viiltää pystysuoraan.

    • Anonyymi

      Syrjäisellä mökillä on helppo kiduttaa ihmisiä.

      • Anonyymi

        Ketään ei kiinnosta vaikka kiduttaisit itseäsi siellä itsemurhayksiössäsi.


    • Anonyymi

      Minä voin hakata koulukiusaajat, jos löytyy tapauksia, jotka eivät usko järkipuhetta.

      • Anonyymi

        No aloita siinä tapauksessa itsestäsi.


    • Anonyymi

      Muista tappaa itsesi. Hyppäämällä junan alle kuolee aika varmasti.

      Ja turha tulla länkyttämään yhdestä kahdesta tsäkäselviytyjästä.

      • Anonyymi

        Sinäkin olet selviytynyt kun äiti pudotti sinut pää edellä lattiaan, joten kyllä niitä ihmeitä vaan tapahtuu ja ei koskaan tiedä kenen kohdalle.


    • Anonyymi

      Miestoimittajien pahoinpitely on to do-listallani.

      Vain sairaat tapaukset pahoinpidellään tarvittaessa.

    • Anonyymi

      Jos olisin fiksu niin en enää olisi täällä ja varsinkaan tässä maassa.

    • Anonyymi

      Joka päivä tosiaan ei haluaisi elää täällä.

    Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      228
      3945
    2. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      120
      2275
    3. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      82
      1996
    4. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      139
      1418
    5. Seuraavakin hallitus joutuu leikkaamaan

      Sitähän tämä hallitus nyt höpöttää, kun itse on ajanut tilanteen katastrofaaliseksi. Orpon hallitus lähti suurin puhein
      Maailman menoa
      126
      925
    6. Mistä kehon osasta

      Pidät minussa eniten?
      Ikävä
      77
      909
    7. Hotelli kainuu

      Mietityttää, hotelli Kainuussa, se, että asiakkaat voivat valita ketä saa olla ja ketä ei, Illan aikana asiakkaina!
      Kuhmo
      37
      900
    8. Ovatko vastasyntyneet vauvat syntisiä?

      Se ihmisten keksimä järjetön perisynti, jos ovat!
      Luterilaisuus
      288
      759
    9. Pitäis vaan lopettaa

      Sinun kanssa yhteydenpito. Alkaa vaan haluamaan enemmän ja tuskin lopulta mikään kohtaisi. Ja ikävä vaan kasvaa ja lähei
      Ikävä
      8
      757
    10. J. Rinta-Joupilla jättimäinen veropetosvyyhti

      Seinäjoen keskustan kiinteismiljonäärit olleet jo pitkään ahtaalla ja liittykö J. Rinta-Jouppikin rintamaan? https://yl
      Seinäjoki
      61
      736
    Aihe