Itellä ajoittain voimakkaita paniikkikohtauksia mutta kun nappaa diapamin niin se siitä sitten!!!Ei nyt ihan joka päivä mutta 1-2 kertaa viikossa.
Paniikkiko?.....Diapam auttaa =)
kyllä
51032
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Diapam aiheuttaa riippuvuutta ja tekee sinusta uneliaan vihanneksen eli se muuttaa sinua !
ole vaihtoehtoja...! Itse käytän Xanoria tarvittaessa. Ja aivan yks v*tun hailee, vaikka tuliskin riippuvuus. (Tosin noin pienellä määrällä, mistä Jadekin puhui, ei riippuvuutta synny!!) Olenpahan ainakin elänyt sitten onnellisen elämän. Mikään muu ei auta, kaikkea on kuule kokeiltu! Että näin täällä.
...Oletkos muuten itse ikinä saanut paniikkikohtausta tai kärsinyt TODELLISESTA ahdistuksesta??
p.s. Xanor ei ainakaan muuta minua muuten kuin että ei tule ahdistava paniikkiolo, eli oloni on siis normaali(="normaalin" ihmisen olotila tietyissä sosiaalisissa tilanteissa!!)
Kyllä olen saanut paniikkikohtauksia ja välillä on siis sitä todellista ahdistusta ei mitää pientä tuskaisuutta vaan sellasta että ilman rauhottavia en lähe mihkään.Lisäksi syön sepramia...mutta se jää nähtäväksi myöhempään vaiheeseen miten se auttaa(toivottavasti auttaa!)Kahvin ja alkoholin jätin pois kokonaan.Hyvä lääkehän se alko on mutta seuraava aamu ei oo kovin kiva!
Noit on kiva lukea noit toisten juttuja ketkä ihmettelee että onkohan niil paniikkihäiriö kun vähän jännittää ja posket punottaa!Sais mun olotilan kerran niin tietäs mikä on!
Ittelläni lisäks vielä kyrsii melkeen koko ajan ilman lääkkeitä ja välillä on rintakipuja, ahistaa...Sitten taas joskus lääkkeet kihahtaa hattuun ja heittää viihteeks ja läskiks koko homman ja kyrsii sekin kun pitää yöllä valvoa ja laulaa hoilottaa kerrostalo-asunnossa tuntikausia...