Tiemestari solvasi lumenluojaa

Anonyymi

Jokavuotinen harmi: talo tien vieressä, lumiaura heittää lumet talon verannalle, kulkuväylille tuosta vaan. Lumenkolaaja yrittää kaivaa aina uudestaan talon kivijalan esille ja huonohkoilla välineillä se kestää.

Tiemestari pysäytti henkilöauton iltahämärissä ja alkoi solvata lumenluojaa. On kuulemma jonkun auton lokasuojasta tulossa vahingonkorvaus pikapuoliin ja poliisikin paikalle.

Tiemestari käytti alatyylistä puhetta. Hän solvasi naisihmistä rumilla sanoilla, kiroili, vitutteli ja huusi auton ikkunasta ties mitä.

Lumenkolaaja nauhoitti huutajan puheet ohimennen ja tekee heti huomenna rikosilmoituksen kunnianloukkauksesta, solvauksesta.

Ja jokavuotinen kiusa: lunta metrikaupalla talon edessä rakennusta hajottamassa. Alahan tiemestari etsiä toista työtä tai paranna tapasi. Esimiehesi saa kuulla nauihoitettuna huutosi. Voi mennä virka tuollaisesta käytöksestä.

4

195

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Yleensä tähän aikaan vuodesta talon kivijalkaa peitetään lumella, ei kaiveta paljaaksi lumesta.

      • Anonyymi

        Tähän aikaan vuodesta se lumi pitäis nimenomaan poistaa, ettei sulamisvedet valu perustuksiin/kellariin. Toki siellä pitäisi olla patolevyt, routaeristeet, salaojat jne, mutta kaikissa taloissa ei ole ja vaikka olisikin, niin turha niitä on rasittaa ylimääräisillä vesillä.


    • Anonyymi

      jätä auto parkkiin siihenkohtaan, joj ei ole pysäköintikieltoa. Joutuu aurakuski ajelemaan hissukseen siinäkohdin.

    • Anonyymi

      Mikä oli tämän provoaloituksen pointti?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kalajoen hukkuneet pojat olivat tummaihoisia

      Jälleen kerran, hukkuneet tai heikon uimataidon vuoksi vaaraan joutuneet olivat muita kuin suomalaisia. Turha viisastell
      Maailman menoa
      219
      5016
    2. Sinä eräs, pyydän......

      AUTA mua ole kiltti. Ei mun takia vaan.... Miten saan sut kiinni?
      Ikävä
      191
      2705
    3. Nimikirjaimet

      Kuka kaipaa ketä 🥰
      Ikävä
      67
      1582
    4. Kysymys muille miehille

      Onko teille varattu nainen ongelma? Mikään muu naisessa ei töki kun se että hän on varattu. Kamppailen houkutuksen kanss
      Ikävä
      52
      1480
    5. Kohta katson sun kuvaasi

      ja päästän ajatukseni liitämään. Jo kuvasi näkeminen rauhoittaa, ja pistää hyrräämään vähän muutakin. Ihanan kaunista sa
      Ikävä
      9
      1292
    6. Minkä asian haluaisit muuttaa kaivatussasi?

      Mikä kaivattusi luonteessa tai ulkonäössä ärsyttää sua?
      Ikävä
      99
      1268
    7. VOI TÄTÄ ILON

      JA ONNEN PÄIVÄÄ 😂
      Tuusniemi
      132
      1247
    8. Ahneus iski Fazeriin, suklaalevy kutistuu 180 grammaan

      Kun mikään ei riitä. Shrinkflaatio. Mitä isot (Marabou) edellä, sitä pienet (Fazer) perässä. Pienikin voi siis olla a
      Maailman menoa
      155
      1185
    9. Jos kaivattusi on perääntynyt lähestyessäsi

      jossain tilanteessa, ymmärrätkö miksi hän saattoi tehdä sen?
      Ikävä
      109
      1184
    10. Mies, ajattelemmekohan toisiamme juuri nyt?

      Olet mielessäni, vanhempi mies
      Ikävä
      82
      1163
    Aihe