Jokavuotinen harmi: talo tien vieressä, lumiaura heittää lumet talon verannalle, kulkuväylille tuosta vaan. Lumenkolaaja yrittää kaivaa aina uudestaan talon kivijalan esille ja huonohkoilla välineillä se kestää.
Tiemestari pysäytti henkilöauton iltahämärissä ja alkoi solvata lumenluojaa. On kuulemma jonkun auton lokasuojasta tulossa vahingonkorvaus pikapuoliin ja poliisikin paikalle.
Tiemestari käytti alatyylistä puhetta. Hän solvasi naisihmistä rumilla sanoilla, kiroili, vitutteli ja huusi auton ikkunasta ties mitä.
Lumenkolaaja nauhoitti huutajan puheet ohimennen ja tekee heti huomenna rikosilmoituksen kunnianloukkauksesta, solvauksesta.
Ja jokavuotinen kiusa: lunta metrikaupalla talon edessä rakennusta hajottamassa. Alahan tiemestari etsiä toista työtä tai paranna tapasi. Esimiehesi saa kuulla nauihoitettuna huutosi. Voi mennä virka tuollaisesta käytöksestä.
Tiemestari solvasi lumenluojaa
Anonyymi
4
195
Vastaukset
- Anonyymi
Yleensä tähän aikaan vuodesta talon kivijalkaa peitetään lumella, ei kaiveta paljaaksi lumesta.
- Anonyymi
Tähän aikaan vuodesta se lumi pitäis nimenomaan poistaa, ettei sulamisvedet valu perustuksiin/kellariin. Toki siellä pitäisi olla patolevyt, routaeristeet, salaojat jne, mutta kaikissa taloissa ei ole ja vaikka olisikin, niin turha niitä on rasittaa ylimääräisillä vesillä.
- Anonyymi
jätä auto parkkiin siihenkohtaan, joj ei ole pysäköintikieltoa. Joutuu aurakuski ajelemaan hissukseen siinäkohdin.
- Anonyymi
Mikä oli tämän provoaloituksen pointti?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kalajoen hukkuneet pojat olivat tummaihoisia
Jälleen kerran, hukkuneet tai heikon uimataidon vuoksi vaaraan joutuneet olivat muita kuin suomalaisia. Turha viisastell2195016- 1912705
- 671582
Kysymys muille miehille
Onko teille varattu nainen ongelma? Mikään muu naisessa ei töki kun se että hän on varattu. Kamppailen houkutuksen kanss521480Kohta katson sun kuvaasi
ja päästän ajatukseni liitämään. Jo kuvasi näkeminen rauhoittaa, ja pistää hyrräämään vähän muutakin. Ihanan kaunista sa91292Minkä asian haluaisit muuttaa kaivatussasi?
Mikä kaivattusi luonteessa tai ulkonäössä ärsyttää sua?991268- 1321247
Ahneus iski Fazeriin, suklaalevy kutistuu 180 grammaan
Kun mikään ei riitä. Shrinkflaatio. Mitä isot (Marabou) edellä, sitä pienet (Fazer) perässä. Pienikin voi siis olla a1551185Jos kaivattusi on perääntynyt lähestyessäsi
jossain tilanteessa, ymmärrätkö miksi hän saattoi tehdä sen?1091184- 821163