Korjaamolla on uusittu jarrusatula ja jarrupalat ja vaihdettu jarrunesteet. Mikähän voi olla vielä vikana, kun kia ceedin vasen takajarru vieläkin laahaa?
Jarruprobleema
6
1154
Vastaukset
- Anonyymi
Kun satula on paikalleen, niin sitä ei ole asianmukaisesti rasvattu.
Liikkuvaa mäntää harvoin rasvataan oikealla rasvalla, vaan jarrusatula laitetaan kuivana paikalleen. Suomen oloissa kuukausi ja ongelmat alkavat.
Korjaamot v*tut välittävät. Tietävät asiakkaan tulevan takaisin, jonka jälkeen jarrut "herkistellään"kovaan hintaan.
Nyt sitten mäntä rasvataan ja liikkuvuus palautuu.- Anonyymi
Tuollainenhan on petos että ei tehdä korjausta kunnolla vaan nyljetään lisähintaa korjauksen viimeistelemiseksi oikein!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tuollainenhan on petos että ei tehdä korjausta kunnolla vaan nyljetään lisähintaa korjauksen viimeistelemiseksi oikein!
Ja kuka todistaa?
- Anonyymi
Aloita varmuudeksi kolmas keskustelu, niin sillä se takajarru korjaantuu.
- Anonyymi
Onko (käsi)jarruvaijeri kunnossa? Se on aika yleinen syy tuohon laahamiseen.
- Anonyymi
Vaihda automerkkiä. Kia on huono.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa
Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p426115Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa
Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su3125067Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut
samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien1604854Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?
Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal1364662Epäonnistunut "Tuppurais-operaatio" kaatoi Purran hallituksen
Persut yrittivät viimemetreillä häivyttää omaa täydellistä epäonnistumistaan syyttämällä opposition edustajaa nimettömil203890Ostaisitko sinä rempattavan asunnon Italiasta tai jostain muualta ulkomailta, mistä?
Ella Kanninen on tehnyt Italiassa asuntokaupat. Hän kertoo Instagramissa kierrelleensä viime kesänä Toscanassa katselema192404Jenni Alexandrova ja Toni Lähde ratkeavat liitoksistaan - Tällainen on uusperhe!
Radiojuontaja Jenni Alexandrova ja Diili-tuttu Toni Lähde ovat pariskunta, joka elää uusperhearkea. He ovat ostaneet uud32178Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)
Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill251812- 731782
- 2201502