S-ryhmä / KPO ja kauppa venäjällä käy

Siellä vaan Prismat ryssän maalla rahastaa kun putin lahtaa naapureitaan!!
Minä en ainakaan KPO rahojani niin kauan kanna kunnes laittavat markettinsa venäjällä kiinni!!
Jotain moraalia nyt sentään tältäkin rahastukselta voi vaatia,sitä jo kylliksi suomestakin löytyy......
4135
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Suomen osuuskauppojen keskuskunta SOK on päättänyt luopua liiketoiminnasta Venäjällä. SOK:lla on Pietarissa 16 Prismaa ja kolme Sokos Hotellia.

Äänestä
  • Suomalaiset maksavat nuo tappiot hinnan korotuksina.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Suomalaiset maksavat nuo tappiot hinnan korotuksina.

    Se on pieni osa tulevista kuluista jota me tulemme maksamaan. Nyt on aika laittaa Putin maksamaan edes pieni osa tappiostamme. Maailman pitää saada hänet kansanmurhasta tuomiolle.

    Äänestä

Prisma on venäjän puolustaja ja vie ilman rajoituksia venäjälle, eli puolustaa venäjän hyökkäystä UKhn"Ryssä kauppaa" Suomessa.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Siellä vaan Prismat ryssän maalla rahastaa kun putin lahtaa naapureitaan!!
Minä en ainakaan KPO rahojani niin kauan kanna kunnes laittavat markettinsa venäjällä kiinni!!
Jotain moraalia nyt sentään tältäkin rahastukselta voi vaatia,sitä jo kylliksi suomestakin löytyy......

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu