ISIEN PALSTASTA

Enpä ole aiemmin näillä sivuilla pyörinyt, mutta tuossa muutaman ketjun luettuani palstan aihepiiri kävi varsin selväksi. Naisen alapään löystyminen voisi olla sopiva nimike tälle palstalle. Ei järin muuta sisältöä täällä sitten olekaan. Yllättävää miten paljon juttua aiheesta saa. Onnea valitsemallanne tiellä.
8771
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Ehkä täällä pyörii vain ne pahimmat ja ne oikeat miehet, joilla poikavuodet jo ovat jääneet taakse, ovat tuolla kasvattamassa lapsiaan ja rakastavat vaimojaan... ehkä, ehkä....

Äänestä

Voihan olla että täällä pyörii vain pari keskenkasvusta häirikköä ja jokunen naisihminen joka aina jaksaa vastata häirikköviesteihin.

Mielestäni koko palsta on turha. Itse ainakin keskustelen isyydestäni ja siihen liittyvistä asioista mieluiten ihan in real life, kasvokkain oikean ihmisen kanssa.

Äänestä

Naiset mm. odotus- ja keskenmeno sivuillaan stressaavat mm. siitä: miten tulla vuosienkin yrityksen jälkeen raskaaksi, keskenmenoista,lapsettomuushoidoista, adoptioista, raskaudenaikaisista verenvuodoista,monenlaisista kivuista, pahoinvoinneista,neuvolakäynneistä, ultrista, väsymyksestä, kropastaan, työssäjaksamisesta, synnytyspeloista, vauvan hoidosta, tarvittavien tarvikkeiden hankinnoista, äityispäivärahoista, vanhemmuudesta jne. jne.

Mutta ennenkaikkea suuri stressi on siitä, että lapsi olisi mahdollista saada ja että kaikki menisi hyvin. Vastakohtana näille em. aiheille näillä "isien sivuilla" ei paljon lapsista sitten puhutakaan, eipä näköjään ole samoja ongelmia näillä sivuilla.
Onko sitten niin, ettei miehiä muuhun hommaan tarvitakaan, kuin siittämiseen ja siinä kaikki? Hävettää tämä isien sivusto.

Äänestä

Asiallisesti se isä aloitti ketjjun aälpään löysyydestä,mutta mitä tekivätkään NAISET !!! Lisäsivät ketjuja yläpään löysyysdestä,roikkutisseistä jne.
Kenenkään TEININ vika ei ole nämä ketjut,vaan naiset otti nokkiin ,ja vetivät ketjuja ties mistä.
Tälläseen pystyy vain vihainen nainen,uskokaa pois!

Äänestä
  • arvostelu alkaa.ei uskoisi että nainen ja mies pystyy elämään yhdessä kun tälläkin palstalla ollaan verivihollisia toisillensa.Sä ite nyt taas alotat naisten ja miesten välisen kinaamisen kun joka juttuun laitat ton tyylisen tekstin..

    Pitääkö aina erotella nainen ja mies miksei voi vaan vaihtaa ajatuksia toisten kans välittämättä sukupuolesta..

    Vaikka naiset ja miehet ovat eri planeetoilta niin pitäs sitä kuitenkin osata keskustella eri sukupuolen omaavan kanssa ilman kauheeta syyllistämistä/morkkaamista.

    Tai sitten näillä jotka eivät pysty keskustelemaan niin on toiseen sukupuoleen niin paljon patoutumia,että se tulee täälä sitten ilmi.

    Äänestä

Asiallisesti se isä aloitti ketjun alapään löysyydestä,mutta mitä tekivätkään NAISET !!! Lisäsivät ketjuja yläpään löysyydestä,roikkutisseistä jne.
Kenenkään TEININ vika ei ole nämä ketjut,vaan NAISET otti nokkiin ,ja vetivät ketjuja ties mistä.
Tälläseen pystyy vain VIHAINEN,LOUKATTU,NAINEN uskokaa pois!

Äänestä
  • Yllättävän monta kertaa kirjoitat viesteissäsi huutaen, isolla kirjoittaen, sanan NAISET, NAISET, NAISET! Miksiköhän?

    Äänestä

  • naisista kirjoitti:

    Yllättävän monta kertaa kirjoitat viesteissäsi huutaen, isolla kirjoittaen, sanan NAISET, NAISET, NAISET! Miksiköhän?

    No,ei tarvi paljon,kun huomaa,että naiset täällä hermostui ja lisäsivät provo-ketjujaan.
    Kaikella kunnioituksella,mutta ei voi olla huomaamatta mitkä viestit naisten.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


MIELIPIDE kirjoitti:

Enpä ole aiemmin näillä sivuilla pyörinyt, mutta tuossa muutaman ketjun luettuani palstan aihepiiri kävi varsin selväksi. Naisen alapään löystyminen voisi olla sopiva nimike tälle palstalle. Ei järin muuta sisältöä täällä sitten olekaan. Yllättävää miten paljon juttua aiheesta saa. Onnea valitsemallanne tiellä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu