"Kun paastoatte, älkää olko synkän näköisiä niin kun tekopyhät. He muuttavat muotonsa surkeaksi, jotta kaikki huomaisivat heidän paastoavat " Matt 6:16
Vankila Jumalanpalvelus
4
99
Vastaukset
- Anonyymi
Näin se on. Niinkuin tänäkin aamuna, elohiiri nyki naamaa ennen aamulääkketten ottamista. Kahvia en tänään juonut, vaikka normaalisti mulla on alhainen verenpaine. Virtenä on suvivirsi vuoden 1701 sävelmällä ja sanoilla.
- Anonyymi
Kyllä mää yhden hofnarin sikarin poltin aamulla, sitten otin kolmen tunnin päikkärit
- Anonyymi
Ja myös virsi:"Sen suven suloisuutta" -löytyy youtubesta on mulle tärkeä. Viime kesänä Naapurin kissa tappoi harakanpoikasen mun pihalla. Paljon oon tuota virttä laulanut.
- Anonyymi
Ja sitten tuo virsi "Sen suven suloisuutta"(löytyy youtubesta) on mulle tärkeä. Viime kesänä naapurin kissa tappoi sen kesän harakanpoikasen. Paljon oon tota virttä laulanut.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kanki kovana; ei tiedä pornovideoista mitään
Kaikkosen erityisavustajan asunnossa kuvattiin pornoa. Väittää ettei tiedä asiasta yhtään mitään. https://www.is.fi/po1876698- 352403
- 1872139
Mitä tämä on
Ajatella, olen viimeksi nähnyt sinua melkein vuosi sitten ohimennen. Ja silloinkin sinä välttelit minua. En ole kuullut101413Ei monet elä kuin alle 60 v, mikä vaikuttaa?
gulp, gulp.. Juice Leskinen eli 56 vuotta. Matti Nykänen eli 55 vuotta. Topi Sorsakoski eli 58 vuotta.1181393- 731097
Hyvää yötä kaivatulleni
En pysty tekemään kokemaan mitään sielussa tuntuvaa, syvää, vaikuttavaa, ilman että rinnastan sen sinuun. Niin kävi tänä241057Nyt on konstit vähänä.
Nimittäin tuulivoiman vastustajilla, kun pitää perättömiä ilmiantoja tehdä. Alkaa olla koko vastustajien sakki leimattu,301035Tilinpäätösvaltuusto 27.5
Samalla viimeinen kokous ennen uudenvaltuustokauden alkamista. Vanhat antavat itselleen erinomaiset arvosanat, ja siirty44961Hakalan asunnossa on kuvattu aikuisviihdesivusto Onlyfansin kautta julkaistu pornovideo.
Keskustan puheenjohtajan Antti Kaikkosen avustaja Jirka Hakala ei jatka tehtävässään. Keskustan puoluelehti Suomenmaa ke13936