Viimeaikaisten tapahtumien johdosta on herännyt kysymys: Kuinka paljon Putinin pimeät rahat ovat kanavoituneet suomalaiseen AY liikkeeseen erilaisina tukina ja ns. avustuksina. Meillähän ei ole tietoa AY liikken rahavirroista ainoastaan, että kassat ovat suuria, ainakin heidän omien sanojensa mukaan.
Kuinka paljon on haluttu vaikuttaa Suomen talouteen lakoilla ja kaikenmaailman tukilakoilla.
Onko paperimiehet lakoillaan kaatamassa suomalaista metsäteollisuutta Putinin syliin?
Suomessa paperimies tienaa 5.100 , Saksassa 3.900 ja Ruotsissa 3.750 €.
Venäjälleon rakenettu uusia paperitehtaita kiihtyvällä tahdilla. Arkangel Pulp Mill Holding 3 konetta ja 9200 henkilöä töissä. Segeza sellutehdas 5200 henkilöä, Kontupohja 5000 henkilöä.
Arkangeliin tulee myös suuri taimikasvattamo ja vielä kaiken varmuudeksi tarkka saksalainen johto.
Onhan meillä Suomessa entisiä pääministereitäkin, jotka ovat olleet valmiita myymään sielunsa venäläisille, miksi ei siis AY mafia.
Voihan tästä löytää jotain positiivistakin, nyt kun paperimiehet ovat vahtineet noita paperitehtaiden portteja jo kaksi kuukautta, niin hehän ovat sitten jo valmistautuneet omiin vahtivuoreihinsa tuonne rajalle.
Olisiko AY mafian myös aika riisua naamiot?
AY liike ja Putin rahat
Anonyymi
1
156
Vastaukset
- Anonyymi
MoktaaritarValkku tekee pimeitä saunapolku- urakoita halpatyövoimaa käyttäen manki kainalossaan ja taatusti ilman kuittia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nato kaatamassa Petterin haaveileman Tunnin junan?
Nato edellyttää pohjoisessa Jäämereltä Rovaniemelle saakka kapearaitesta suoraa rautatieväylää, joka maksaa paperirahaa,664956Puoluebarometri: Marinin hallituksella 7 parasta mittaustulosta
Orpon hallitusta pitää huonona 2/3 kansalaisista, joka on aika hyvin linjassa hallituspuolueiden yhteenlasketun kannatuk333747Donald Trump pääsi samalle listalle Sanna Marinin kanssa
Eli vasemmistolaisen Time-median top 100 jännäihmisten listalle. https://time.com/collections/time100-next-2021/5937699233362- 802336
- 241899
Tekeekö hän
Tekeekö hän sinut h*lluksi ja millä tavalla? Uusi yritys, kun edellinen aloitus poistettiin.271571Laine voitti oikeudessa
Onnea Savonlinna! Laine voitti oikeudessa kuten arvelinkin ja lieköhän palaa valtaisuimelleen?401532Grahn-laasonen taas todisti millaista porukkaa
kokoomusloiset ovat...työttömät jäävät kuulemma kotiin nukkumaan kun naapuri lähtee töihin...eikös taannoin kokoomuslois3311486Puistotyöntekijät
Miksi ei siivoojia näy. Näin hyvät ilmat. Voisi kerätä roskat. Onko rahat loppu. 🤔🤔🤔141453Onko kaivatullasi iso ego? Entä sinulla?
Vaikuttaako jommankumman ego jotenkin siihen, että ette voi lähentyä?331330