ongelma lyhykäisyydessään: on chrysler auton chrysler stereot joissa din liitin. sitten on jonkun toisen valmistajan cd-vaihtaja, jossa iso-liitin. onko olemassa yleispätevää adapteria tuohon välille. maahantuoja ei tiennyt. kiitti.
chryslerin stereot
adapterin kaipuu
2645
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
itse ostin din->iso muunnin johdot, hinta 20e. Pakko hommata jos meinaat ISO liitäntäisen soittimen tms pistää kiinni. Kysele paikallisesta hifiliikkeestä.
Autostereoiden valmistajilla (ja monilla muillakin) on sellainen ikävä tapa, että käyttävät epästandardeja ratkaisuja jotta vain saman valmistajan laitteet toimisivat suoraan yhteen. Jos sinulla on tarkoitus ohjata Chryslerin alkuperäisellä radiolla eri valmistajan CD-vaihtajaa, niin todennäköisesti on ongelmia luvassa muutenkin kuin liittimien yhteensopivuudessa.
Myynnissä on elektroniikkaboxeja jotka tulkitsevat ja sovittavat laitteiden väliset ohjausviestit molempiin suuntiin. Esimerkiksi tuolta löytyy jotain, mutta eivät myyneet vielä pari vuotta sitten Suomeen vaikka mainostavat toimivansa maailmanlaajuisesti: http://www.installer.com/adapt.html
Jos eivät myy vieläkään Suomeen, niin ainakin löydät linkistä hakusanoja Googletukseen.