Skoda ei ole aikeissa vetäytyä tämän hetkisten tietojen mukaan Venäjältä. Toisin sanoen, kuten on aikaisemminkin sanottu, Skoda on itäauto. Venäjän peesissä mennään siis kuten se on tiedettykin.
Mitenkään asiaa dramatisoimatta, miltä se tuntuu?
Mitenkään asiaa dramatisoimatta, miltä se tuntuu?
Vastaukset 35
Vanhimmat
Miten se E enijakki toimii siperiassa?
Landlord on siis kotoisin Siperiasta. Testailee siellä sähköautoa. Tuskin maltamme odottaa vastausta.
Auto valitaan järjellä eikä tunteella.
Toyotan luottomyyjä antaa kahvia, pullaa ja keksejäkin.
Sehän on tavattoman miellyttävää.
Konela-auton luottomyyjä sen sijaan pummaa asiakkaalta mahorkkasätkän ja ryypyn votkaa.
Landlordin valeuutisia taasen. Tuomitaan 15 vuodeksi vankeuteen.
Putin passittaa sen Siperiaan.
Skoda..niin sehän on se ehta itäauto
Joo...niin on..mutta mitä sitten?
Ei ole riemulla rajaa kun Toyotalla ajaa ja nautiskella saa. Minä aina huudan ja irvistelen tien penkoilla röhnöttäville skodille ja muille romuautoille ja niiden kuljettajille, kerran yksi skodisti yritti heittää kivellä mutta ohi meni.
Sulla ei köyhä varaa ajaa laatu autolla
Tuntuu samalta kuin ennenkin: Aloittaja "landlord", "kyykman" tms. nimimerkki ON venäjä-trolli.
Aktiivisuus venäjän hyökättyä Ukrainaan on selvä todiste, missä jampan prioriteetit ovat. Venäjä on hänelle tärkeä asia, ukrainalaiset eivät...
Skodan ostaminen on selvä merkki Venäjä-myönteisyydestä.
Toistat väitteesi, ts. myönnät olevasi venäjä-trolli.
Trollit eivät keskustele, vaan toistavat mantraansa.
Olisiko sinulla jotain sanottavaa Ukrainan ydinaseista?
Skodatrollit yrittävät yhä kehua surkeaa kippaansa kun rupla on romahtanut :D
Toistat väitteesi, ts. myönnät olevasi venäjä-trolli.
Mites se etuvetoinen 180hv farmari-urheiluauto?
Huutista, RS-poju hiljeni heti kun kysyin vähän etuvedon urheiluauto-ominaisuuksista
Hyvää uutta viikkoa Sinulle, tänään on kuin eilen, viime viikolla, viime vuonna...:
Toistat väitteesi, ts. myönnät olevasi venäjä-trolli.
Landlord ja Putin ovat menneisyyden vankeja.
Ostaako kukaan täysjärkinen enää skodaa nyt kun kortit on paljastuneet ja naamiot riisuttu.
Skoda on näyttänyt "kyntensä" ja kahdessa tehtaassa venäjällä niitä kyhätään politrukkien ja diktaattoriputinin suojeluksessa. Ostaisitko tällaisen valmistajan auton? Veikkaan että monilla merkki vaihtuu. Hyvä niin!
skodan sekaantuminen ukrainan sisäisiin asioihin oli sen viimeinen teko
Tanssiva Skoda vodka Putin
tekee piruetin ja
onnellisuus taputtaa.
Meitsi taas huudattaa Toitsuu Skodan romuille ihan täysii! Skodisteja rupee pelottaa ku sportti-Corolla rääkäsee tunnelis 8500 rpm!
Vaikea on tosiaan Skodan poistua Venäjältö :)
Meinaatteko vielä ostaa Skodaa vai laitatteko boikottiin kun Skodaa kasataan Venäjällä?
Toyota ja Putin ovat voittajia eeppisessä taistelussa ja Neuvostoliitto syntyy uudestaan.
Sori, tarkoitin skooda, suunnitelmatalouden helmi.
Siis tietääköhän lukijat että Skodalla ei oikeasti ole yhtään tehdasta venäjällä - toisin kuin vaikkapa Toyotalla, Fordilla tai BMW:llä.
Perinteisten itäautojen aika on ollut ohi jo pitkään. Nykyajan itäautot tulevat edelleen idästä, Venäjän itäisestä naapurista.
KALUGA!
Skoda kuuluu kyllä osana VW korniin
Tarvitaan totuuskomissio selvittämään kuinka syvälle Putinin lonkerot tunkeutuvat Skoda Avto Groupiin!
Tsekki vihaa venäläisiä, sillä heillä on ryssän vallasta kokemusta ja tietenkään Skoda ei tuo Putinia. Vain todella lapsellinen ja sairas hölmö voi tuollaista väittää.
Eikä ihme jos vihaa. Veihän Ruski Nizhny Novgorodin Skodan tehtaan. 9.4.2021 Skoda juhli tästä tehtaasta valmistunutta Kodiqia, nro. 750.000. Sieltä ne tuli Suomeenkin vaan eivät tule nyt. Slovakia joka on Venäjä ystävällinen tekee niitä nyt. Ja toki muita VAG:n ja Porschen kamppeita. Harmin paikka Slovakialle tuo Venäläisen energian saannin epävarmuus.