Miten siitä voi nauttia, minä ainakin nautin kun voin säästää vanhuuden varalle, en jää köyhänä eläkkeelle.
Rahan tuhlaus
3
106
Vastaukset
- Anonyymi
Aika usein se tuhlaaminen perustuukin epätoivon tunteisiin. Tietysti harrastuksia ja unelmiakin pitää olla. Mutta harvasta ostetusta asiasta on iloa kovin pitkään. Ongelmia ja haittaa tulee myös. On myös sanottu että parhaat asiat elämässä on ilmaisia.
Ihminen on erehtyväinen. Emmehän edes tiedä muista ihmisistä mitään, mutta silti tuomitsemme ne mielemme mukaan. Ja sama on itsemme suhteen. - Anonyymi
saituri koko ikänsä ja kuupahtaa juuri ennen eläkeikää
jää koko potti muille
😵 - Anonyymi
Henkiseen tyhjyyteen ostellaan ja tarvitaan siihen raahaa. Mutta kyllä sellainen liika itaruuskin on elämän hukkaan heittämistä. Paljon jää näkemättä ja kokematta. Matkustaminen on asia joka antaa paljon ja kasvattaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksi persut eivät häädä mamuja pois Suomesta?
Sitä vartenhan persut äänestettiin valtaan. Nyt valta on persuilla. Mamut nostaa työttömyyskorvauksia. Persut huutaa mam2536315Eduskunnan setämiehet eivät häiritse
Porvariston sedät kertoivat kuorossa, että eivät tiedä häirinnästä mitään.1255249KL - Sähköautoilu aiheuttaa lisäkustannuksia muille tehopiikkimaksujen muodossa!
Kauppalehti 15.1.2026 Kommentti / Sähköautoista tuli ongelma – Uusi ”vero” uhkaa Kun perhe ostaa sähköauton ja laittaa184381Sanna Marinille pedataan paluuta pääministeriksi?
Näyttäisi mylly lähteneen käyntiin nyt toden teolla. Nykyiset oikeistodemarit haukutaan vasemmistodemareiden toimesta ni1703200Jaguar i pace sähköauto hajosi. Jopa 100 tonnia akun vaihto. Edullisia kilometrejä
https://www.iltalehti.fi/autouutiset/a/fcaa5ae4-c04d-414d-ac54-dab991758b2e Tuo että sähköautossa ei lämmitys toimi on123111Silminnäkijät kertovat IS:lle useista törkeistä SDP:ssä tapahtuneista häirintätapauksista.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011749874.html Silminnäkijöiden Iltasanomille kertomusten mukaan SDP:ssä on tapahtu1872674Muistakaa demarit, että TE petitte, ei vihreät tai vas.liitto
Te veitte eduskunnasta turvallisen tilan, veditte sen viemäristä alas. Te demarit, itsensä ylentäneet moraalinvartijat,872571Nainen, kaiken aikaa olin yläpuolella
Ja olen edelleen kaiken yläpuolella. Ja niin on aina oleva. :/1821746- 461699
- 711563