Miten siitä voi nauttia, minä ainakin nautin kun voin säästää vanhuuden varalle, en jää köyhänä eläkkeelle.
Rahan tuhlaus
3
153
Vastaukset
- Anonyymi
Aika usein se tuhlaaminen perustuukin epätoivon tunteisiin. Tietysti harrastuksia ja unelmiakin pitää olla. Mutta harvasta ostetusta asiasta on iloa kovin pitkään. Ongelmia ja haittaa tulee myös. On myös sanottu että parhaat asiat elämässä on ilmaisia.
Ihminen on erehtyväinen. Emmehän edes tiedä muista ihmisistä mitään, mutta silti tuomitsemme ne mielemme mukaan. Ja sama on itsemme suhteen. - Anonyymi
saituri koko ikänsä ja kuupahtaa juuri ennen eläkeikää
jää koko potti muille
😵 - Anonyymi
Henkiseen tyhjyyteen ostellaan ja tarvitaan siihen raahaa. Mutta kyllä sellainen liika itaruuskin on elämän hukkaan heittämistä. Paljon jää näkemättä ja kokematta. Matkustaminen on asia joka antaa paljon ja kasvattaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
"Miko Bergbom, miksi euron bensa maksaa kaksi euroa?"
Valtakunnan suurin kaupallinen porvarimediakin kyselee nyt miksi perussuomalaisset ovat rikkoneet tärkeimmän vaalilupauk2837464SDP: "On hyvä että bensiinin hinta nousee"
Suurin oppositiopuolue SDP on mielissään siitä, että bensan hinta nousee suomalaisille. https://www.iltalehti.fi/polit2823947Mistä ihmeestä sitä viirasi?
Oliko tuo Timo Kalima hyvä silmälääkäri? Mikähän hänen silmiinsä osui kun piti mennä tuollaista tekemään. Kaikki näytti503866"Mieheksi ja naiseksi hän heidät loi."
Räsäsen tuomio on iso harppaus woke-valtioksi. – Tässä maassa on nyt selvästi kiellettyjä sanoja ja ajatusrikoksia. –2962753Ranskan vasemmistojohtaja: "Kyllä, meneillään on suuri väestönvaihto!"
Ranskan vasemmistojohtaja Jean-Luc Mélenchon järkytti myöntämällä avoimesti sen, mitä tiedotusvälineet ovat pitkään pitä642203Valion maitotehtaalla kapina
Ilmastonmuutoksesta, eläinten hyvinvoinnista ja ympäristön saastumisesta huolestuneet eläinkapinalliset estävät panssa442152Outoa toimintaa Tuhannen taalan yrittäjällä
Ihmiset ympäri Suomen on kyselleet, että miksi tämä yrittäjä hoitaa ilkivalta-asiaa netissä kun se kuuluisi poliisille.1392094Partamies hoi!
En aio häiritä jos on mukavampi olla hiljaa tai jos siellä kaukana sinun paikkakunnalla on jo joku hoito. Miten olisi re452006SDP haluaa tappaa maaseudun - bensan hinta mahdollisimman korkealle
Maaseudulla auto on välttämätön asia, ja lähes kaikilla on bensa-autot. Kuinka tyhmä pitää olla jos äänestää demareita?1611998Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti
Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää171781