Rahan tuhlaus

Anonyymi

Miten siitä voi nauttia, minä ainakin nautin kun voin säästää vanhuuden varalle, en jää köyhänä eläkkeelle.

3

149

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Aika usein se tuhlaaminen perustuukin epätoivon tunteisiin. Tietysti harrastuksia ja unelmiakin pitää olla. Mutta harvasta ostetusta asiasta on iloa kovin pitkään. Ongelmia ja haittaa tulee myös. On myös sanottu että parhaat asiat elämässä on ilmaisia.

      Ihminen on erehtyväinen. Emmehän edes tiedä muista ihmisistä mitään, mutta silti tuomitsemme ne mielemme mukaan. Ja sama on itsemme suhteen.

    • Anonyymi

      saituri koko ikänsä ja kuupahtaa juuri ennen eläkeikää
      jää koko potti muille
      😵

    • Anonyymi

      Henkiseen tyhjyyteen ostellaan ja tarvitaan siihen raahaa. Mutta kyllä sellainen liika itaruuskin on elämän hukkaan heittämistä. Paljon jää näkemättä ja kokematta. Matkustaminen on asia joka antaa paljon ja kasvattaa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persujen vaalilupaus oli euron bensa

      Nyt puhutaan jo kolmen euron bensasta. Kyseessä on Suomen historian törkein vaalipetos.
      Maailman menoa
      121
      2243
    2. Vain vasemmistohallitus saa minut menemään töihin

      Änkyräkapitalistien sortaessa kansaa en laita rikkaakaan ristiin. Elän mielummin Kelan tuilla, ja jos niitä leikataan, n
      Maailman menoa
      58
      2187
    3. Maataloustuet perittävä korkojen kera takaisin

      Yrittäjiltä jotka ovat myyneet tuotantoaan ulkomaille. Veronmaksajan kustantama tuki on tarkoitettu elintarvikkeiden hi
      Maataloustuki
      50
      1865
    4. EK: Suomi tarvitsee vuosittain 45 000 maahanmuuttajaa

      Senpä takia Riikkakin laulaa sen lauluja kenen leipää syö. Viime vuonnahan Suomeen muutti 50 tuhatta ulkomaalaista. htt
      Maailman menoa
      8
      1417
    5. Topi osti Askon

      Hieno mies. Pelastaa työpaikkoja. Kiitokset myös emännälleen, joka pitää isännän virkeänä. https://www.is.fi/taloussan
      Maailman menoa
      80
      1408
    6. Mitä kirjainta kaipaat?

      Pitkästä aikaa tämmöistä. Onko kirjain muuttunut edellisestä. ☺️
      Ikävä
      94
      1377
    7. Kastaa ja upottaa on eri sanat

      Kastaa ja upottaa on eri sanat ja niillä on eri merkitys. Eikä Jeesusta haudattu upottamalla maahan kaivettuun kuoppaan
      Kaste
      219
      1161
    8. Uskomatonta touhua!

      Ei olis uskonut että kateus yrittäjää kohtaan menee noin pitkälle. TTP:ssa irrotettu sähköjohto jäätelöaltaasta. Kaikki
      Haapavesi
      31
      1150
    9. Oliko se oikeasti epäselvää

      sinulle että olin ihastunut sinuun? (Ymmärrän että siitä on aikaa, eikä voi olettaa että kaikkea muistaisi tai että men
      Ikävä
      62
      1133
    10. Miten hän sinua katsoi?

      😊😊😊😊😊😊
      Ikävä
      69
      1000
    Aihe