Rahan tuhlaus

Anonyymi

Miten siitä voi nauttia, minä ainakin nautin kun voin säästää vanhuuden varalle, en jää köyhänä eläkkeelle.

3

92

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Aika usein se tuhlaaminen perustuukin epätoivon tunteisiin. Tietysti harrastuksia ja unelmiakin pitää olla. Mutta harvasta ostetusta asiasta on iloa kovin pitkään. Ongelmia ja haittaa tulee myös. On myös sanottu että parhaat asiat elämässä on ilmaisia.

      Ihminen on erehtyväinen. Emmehän edes tiedä muista ihmisistä mitään, mutta silti tuomitsemme ne mielemme mukaan. Ja sama on itsemme suhteen.

    • Anonyymi

      saituri koko ikänsä ja kuupahtaa juuri ennen eläkeikää
      jää koko potti muille
      😵

    • Anonyymi

      Henkiseen tyhjyyteen ostellaan ja tarvitaan siihen raahaa. Mutta kyllä sellainen liika itaruuskin on elämän hukkaan heittämistä. Paljon jää näkemättä ja kokematta. Matkustaminen on asia joka antaa paljon ja kasvattaa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 20v on otettu kiinni

      Tulipalo oli sytytetty joten murhasiko ex omat lapsensa ja heidän Äidin. Tuskin sitä kukaan ohikulkijakaan sytytti.
      Savonlinna
      362
      12942
    2. S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä

      Kun niissä ei enää käy satuolentoihin uskovat hihhuIit eivätkä persut. Asiakaskunta on huomattavasti siistiytynyt muutam
      Maailman menoa
      82
      3912
    3. Riikka runnoo! Uutta velkaa tänä vuonna 17 mrd. euroa

      Tirsk. Nyt kyllä hihityttää kuin pientä eläintä. Riikka takoo maailmanennätyksiä tasaiseen tahtiin. " [Riikka] joutuu
      Maailman menoa
      18
      3911
    4. Suomessa on ollut suurtyöttömyyttä ennenkin, ja lääkäriin pääsee nykyäänkin

      Täällähän oli jonkun sekopään(vas.) juttu, että ennen ei ollut työttömyyttä ja lääkäriin pääsi. Siihen alkoi tietysti ko
      Maailman menoa
      61
      3834
    5. Mitä meidän välillä

      Tapahtuu lopulta?
      Ikävä
      85
      3284
    6. Kysymys: Kuinka moneen maahan neuvosto-venäjä on hyökännyt

      viimeisten 90-vuoden aikana? Ja lähinnä on siis kyse neuvosto-venäjän naapurimaista - kuten Suomesta. Lista on huomatta
      Maailman menoa
      60
      3170
    7. IL - Auerin lapsia oli houkuteltu rahalla Annelin puolelle?

      16:12 Outoja väitteitä Sijaisäidin mukaan Auerin lapsia koetettiin houkutella nettipalstoilla muuttamaan kertomuksiaan
      Maailman menoa
      135
      3078
    8. 103
      3048
    9. Näin tyhmä vasemmistolainen on: "S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä

      kun siellä ei ole hihhuleita eikä persuja." Vain tyhmä eli heikkoälyinen vasemmistolainen voi tehdä noin lapsellisia ju
      Maailman menoa
      44
      2922
    10. Savonlinan perhesurma, epäilty mies romani, äiti kantaväestöä

      https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011676508.html Savonlinnan seudun romaniyhdistyksestä kerrottiin lauantaina IS:lle, e
      Maailman menoa
      159
      2734
    Aihe