Siinä pakenin henkeni edestä jotain Alienin tapaista möykkyä, joka seurasi joka paikkaan perässä. Suljin erikoisia ovia, liikuin pois päin ja se seurasi joka paikkaan. Minulla oli joku henkilö siinä mukana, kasvoja ei näytetty tai en muista. En ole aikoihin nähnyt noin pelottavaa unta. Jouduin hetken vetämään oikein henkeä, ennen kuin pystyin nukahtamaan uudelleen.
Näin painajaisunta taannoin
Anonyymi
1477
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Joo. Ei tuo mitään meinaa. Rauhotu
En sitä tarkoittanutkaan, että mikään enneuni olisi. Ennemmin olisin huolissani siitä, että tuli tuollainen yöuni. Kertoo lähinnä siitä, miten tunnen ahdistusta tänä päivänä. Sitä se meinaa. Koitan tehdä asioita, jotka vievät pois päin ahdistuneisuudesta ja tuovat turvallisuuden tunnetta.
Tiedätkö mitä? Ihmiset uskoutuvat minulle omista peloistaan, suhteistaan, ahdistuksistaan. No minä tsemppaan heitä. Välillä mietin, olisipa joku, jolle voisi kertoa omat murheet. Mutta useimmiten en toimi niin. Ei ihmiset halua nähdä, että minulla on mitään ongelmia, koska olen se joka tsemppaa. Minä olen se pelle, joka itkee naamarinsa takana.
Sen leffan nimi on "The Thing".
Olet oikeassa, olen senkin katsonut joskus. Saatoin tosiaan sekoittaa nämä kaksi.
Joo. Alitajunta ottaa aina mitä nopeiten saa päivämuistista ja piirtää sitä sitten. Muista että loppupeleissä ne tunteet ajaa sun koneistoa. Et sä niihin kuviin reagoi, vaan tunteet piirtää sulle sitä kuvaa, älä mene lankaan.
Sun pitää jutella helliä, ei shelliä, sille möykylly niin se avautuu sulle. Se on nätti pieni rekku kun sen oikein oivaltaa. :)
Ja se sanoo "wuf!" ja heiluttaa häntää.
Silleesti sullekkin tulee hyvä mieli ja pohjoisnavan kylmä haihtuu etelän aurinkoon. Nih.
Joo ja noista painajaisista olen huomannut, että jos vaikka joku paikka kolottaa, saattaa siitä seurata painajaisuni. Pelko on epämiellyttävä tunne, josta pitää päästä eroon.
Tai siis kuten sanotaan; vapautua.
Jäikö traumoja? Ne on unia vaan niinkuin behm laulaa.
Aion vapautua kaikista vanhoista traumoista. Rakkauden avulla. Ja tämä ei nyt tarkoita, että jonkin ihmisen kautta, vaan ihan itse omalla asenteellani kaikkea olevista kohtaan.
*Olevaista
Unesi on mielenkiintoinen.