Äkkiä, äkkiä, ÄKKIÄ, äkkiä, ÄKKIÄ, äkkiä mirjaisun kautta kannon kanssa nyt sylvi sieltä avitetun varanäkymään jotta hillevi voisi meitä alkaa kutomaan paikoilleen tähän näkymään kun muuten liukenemisia tapahtuu ja kasvimaalla hildakin lakkaa tekemästä mitään. Ukulele pum, pum ukulele pum, pum ukulele, ukulele, ukulele pum, pum elviiran suu näkyi liikkuvan teksteihin. Noniin nyt on aika lähteä hakemaan hiivataikinan varanäkymä sylvin kera tuolta mikä tässä parhaillaan kehittyy anjalle ja saimille näkyväksi. Jotta muistavat muistuttaa olemaan poistumatta täältä maalta ettemme joutuisi tätä pirttiä kutomis ja vaivaavisvaiheiden kadottua tulevaisuuteen kerrostalon eri vaiheiden jalkoihin meidän käsityksemme mukaan. Nyt ei mietitä tätä kaiken varalta fanny ja toini.
Saimi, nyt takaperin takaisin ajatukset jo nykyistä kauemmin ettei pirtti ympäristöineen katoa
Anonyymi
1
69
Vastaukset
- Anonyymi
Onkohan aloitus tajunnanvirtaa ..
Jaarittelu väärissä yhteyksissä on moraalisesti väärin.
Kaljalla jonkun kanssa baarissa voi jaaritella ja puhua shittiä.
Televisiossa esitettävässä dokumentissa epäolennainen jaarittelu on ehdottomasti syntiä.
Filosofia palstallakin jaarittelu on paheksuttavaa.
Jaarittelulla tuhlaa toisten aikaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.707966Tanskassa lain vaatimana Bovaer tappanut nautoja ja sairastuttanut
Samaa myrkkyä myös Suomen lehmiin ollut tuloillaan, miten teidän tilalla? https://www.agriland.ie/farming-news/bovaer-m846025Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,785513Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot675436Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1124687Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo1202441Ei välimatka meitä erottanut
Vaan välirikko ja väärinymmärrykset. Oikeastaan henkinen välimatka on meidän välillä pieni, näin uskon. Näen koko ajan e41311Maajussi-Villen morsioehdokas Maarit ei halunnut Villeä - Tämä totuus valkeni kuvauksissa!
Ohhoh, tekikö Maarit mielestäsi oikean ratkaisun Villen suhteen? Maajussi-Ville on herättänyt voimakkaita tunteita puol71304Kohta taas mesikämmeneen
Onneksi kaupunki ostaa mesikämmenen, niin päästään taas tekemään rahaa421129Olin ihan varma että sä olet se oikea
Tunteet kuitenkin kuoli käyttäytymisesi johdosta. Hyvin tehty jos oli tarkoituskin. Oppia ikä kaikki ja jotkut ei opi ko501110