Maailma toimii

kaksinapaisesti- jos ollaan ns hiljaa, niin ollaan yhdessä hiljaa, mutta jos aletaan sekoilemaan niin ollaan yhtä äänekkäitä takaisin, hyvin yksinkertaista minun mielestä ainakin.
274
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Tolppakengät jalkaan ja himmeet nousut sitten vaan

Äänestä

Siis oletko sinä mökötellyt siellä? Mitä?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

kaksinapaisesti- jos ollaan ns hiljaa, niin ollaan yhdessä hiljaa, mutta jos aletaan sekoilemaan niin ollaan yhtä äänekkäitä takaisin, hyvin yksinkertaista minun mielestä ainakin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu