Vesitorni mäellä

Anonyymi

Tuo kaupungin fallos symboli,pidempi kuin Kokkolan tynkä torni , paksumpi kuin Nyykaapin onnetin kyhäelnä , seisoo Myllymäellä vankkana todisteena kaupungin potenssista .

4

800

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Nennetti mennyt onkelminanne on lerppuus.

    • Anonyymi

      Mäbä gysyin gerra mun goiraa vasepuuk kaveriks gu mullei oo kukaa, mut se sano et ei tuu.
      Zit mä gysysin mun gissaa samoi kaveriks ja se sano et miau.

    • Anonyymi

      Vesitornin juurella oli aikoinaan synnytyslaitos jossa useimmat vanhan liiton jeppisläiset ovat päästäneet ensimmöiset,kauhistneet rääkäisynsä; tännekösitä piti syntyä!!

      • Anonyymi

        Vesitornin mäen alapuolella tuo kerrostalo jonkun hihhulikirkon vieressä annou domino 19xx.
        Kolmannessa kerroksessa kotibileet jonne oli eksynyt kaupungin tavoitelluin poikamies .Tosin häntä tavoittelivat lähinnä viranomaiset.
        Hän retkotti yksikseen olohuoneen nurkassa ikivanhassa nojatuolissa,maisteli hiljalleen Vinettoa pullosta ja katseli ympärilleen ikäänkuin ihmetellen, kuin juuri heränneenä oudossa paikassa.
        No ikkunasta näkyi sentään tuo vesitorni eli ainakin oltiin jeppiksessä.

        Musiikki oli kovaäänistä, jotain jenkki tai britti shaibaa,ei mitään hyvää suomalaista ,kuten vaikka Irwiniä.,ei ei.
        Levysoitin oli olohuoneen nurkassa pienellä pöydällä ja sitä hoiteli jokin pitkätukkainen kukkakeppi.

        Kuinka hän oli tänne oikein eksynytkään.Minkäänlaista mielikuvaa siitä kuinka ja mistä hän oli tänne tullut ,ei ollut
        Hän ei tuntenutkaan ketään,paitsi tuon yhden lihavan pojan ,ekikö sen nimi oli?

        Muut olivat aivan outoja. Nuorempia kuin hän ja ilmeisesti joitain opiskelijanretkuja .Mutta tytöt olivat kauniita ja seksikkäitä minihameissaan, pyöriessään lattialla mölymusan vieminä kuin humalaiset dervissit joita hän oli nähnyt Algeriassa


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?

      Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin
      Maailman menoa
      214
      6275
    2. Haluaisitko enemmän ?

      Haluaisitko enemmän kuin ystävyyden ? M-N
      Ikävä
      169
      1698
    3. Vihjeitä kaivatusta

      Mitkä numerot liittyy sun kaivattuun? Osa puhelinnumeroa, kengännumero tai vaikka asuinpaikan koordinaatit (😊)
      Ikävä
      66
      1517
    4. Rakas mussukka

      anna joku merkki itsestäsi. Pyydän.
      Ikävä
      69
      1058
    5. Niin pettynyt

      Olen suhun ja siihen ettet koskaan kohdannut reilusti
      Ikävä
      105
      1000
    6. Mira Luoti, Vain Elämää

      kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?
      Maailman menoa
      6
      927
    7. Lieksa missä syy?

      Kun viranhaltijat irtisanoutuu tehtävistä? Museonjohtaja irtisanoutunut. Sivistysjohtaja lähtökuopissa ja Lieksan Kiinte
      Lieksa
      124
      877
    8. Martina Jeopardyssa

      Telkusta tulee mainos ohjelmasta, missä vilahtaa Martina. Ai vitsi odotan sitä jaksoa, missä Martina on. Pääsee taas näy
      Kotimaiset julkkisjuorut
      199
      852
    9. Faktat kehiin!

      kauanko aiot odottaa kaivattuasi? ja miks?
      Ikävä
      100
      816
    10. En olisi uskonut et

      Suhun tutustuminen toisi elämään näin synkän varjon. Surullista kun luulee löytävänsä rakkautta ja saa vain pahaa.
      Ikävä
      66
      789
    Aihe