Nettilehdet

Netissä on monien lehtien sivustot luettavissa. Tarkempia tietoja saadakseen voi tilata lehden muutamalla kympillä, ja silloin voi lukea koko lehden artikkelit. Ilmaislehdissä vain lyhennelmiä.
Toinen iltapäivälehdistämme on kuitenkin alentunut ärsyttävyyteen saakka. Lööpissä otsake, ja sivulla alku jostakin uutisesta, joka kuitenkin keskeytetään ja ilmoitetaan, että koko tarina on luettavissa "Plussassa", ja neuvotaan, miten se on tilattavissa.
Kun lehden lähes koko uutiskanta on samassa jamassa, niin jää nopeasti lehti edes avaamatta, vaikka lööpissä olisi kuinka vetäviä otsikoita tahansa.
Mainokset ja tilauksen houkuttelu on ihan OK, mutta kun se aiheuttaa lukijassa vain ärtymystä, voisi lehden mainososasto vähän miettiä uudelleen toimintatapojaan.

6

285

    Vastaukset 6

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ilmasiksi saa paljon lehtiä lukea kirjastot!Erinlaisissa asukastaloissa on myös lehtiä.Miksi lehteä tilaisi tai norkoisi netissä lehtiä selaten? Kun voi liikua ulkona,rolatorilla ,kävelysauvoilla ja syy ulkoilun mennä kirjaston tai asukastaloon.Mielikin kohenee ja kivut lopuu kun likuu,

    • Anonyymi

      Tuo on minusta pieni asia ihmisen elossa. On tässä suurempiakin murheita itse kullakin.

      Itse en lue kumpaakaan iltapäivälehteä. Joskus selannut ja huomannut, että muoti, meikki, kampaus, dietit yms hömpät ovat olleet kovasti esillä näissä lehdissä.
      Toki nuokin asiat ovat monelle tärkeitä, vaan ei minulle. (juntti, kun olen)

    • Anonyymi

      tulee monelle ämmälle yllätyksenä että vanhana ei saa seksiä kun nuorena sai panna edestä ja takaa

      Elämää horroksessa
      Seksittömyys voi vaikuttaa merkittävästi ihmisen hyvinvointiin. Erityisen pahalta voi tuntua, jos oma kumppani ei vaikuta kaipaavan seksiä. Kysyimme HS:n lukijoilta, millaista on elää tahtomattaan seksittömässä suhteessa.

      TILAAJILLE
      Emmi-Liia Sjöholm
      3:00 | Päivitetty 14:29
      EI SUUKOTTELUA, ei halauksia, ei seksiä. Viisikymppisen Johannan suhteesta on kuollut kaikki romanttinen läheisyys.

      Johanna kertoo, että puoliso on halunnut viimeisten vuosien aikana luopua seksin lisäksi kaikesta muustakin hellyydestä.

      • Anonyymi

        Minä kyllä olen lukenut lehdistä etupäässä Ukrainaa koskevia uutisia.
        Mkr.


    • Anonyymi

      Ei mitään uutta auringon alla. Neuvoja sataa!
      Me kaikki osaamme lukea lehtiä ilman ohjeita.
      Kyllä telkkari suoltaa Ukrainan uutisia 24/24.
      Ei olla pimennossa, eikä lueta mainosrahoilla julkaistavia lehtiä, joista pitää vielä jopa maksaa.

    • Anonyymi

      Paljon on kylmiä aviovuoteita, ja seksittömyydestä kärsiviä puolisoita.
      Apuhärpäkkeitä löytyy kaupoista , näppärien kätösten lisäksi.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haapaveden upea kurvikuningatar

      No nyt on kyllä mahtava uutinen että Haapaveden rohkea ja toimelias nainen ja yrittäjä on päässyt finaaliin kurvikuninga
      Haapavesi
      105
      1284
    2. Uskaltaisitko ihana nuorempi nainen lähettää

      WhatsApp -viestiä, jos sulla on mun numero. Olisin ihan haltioitunut... Tykkään ja kaipaan ❤️❤️
      Ikävä
      91
      777
    3. Meinasi nainen mennä pasmat sekaisin

      Rupesin vapisemaan, kun huomasin sinut. Mutta sain sentään juuri ja juuri koottua itseni, etten ihan häpäissyt itseäni.
      Ikävä
      35
      691
    4. Sinulle viestiä

      Me sitten oikeasti tutustutaan ensin!!
      Ikävä
      47
      667
    5. Suomi meni ihan itse sössimään peruskoulunsa

      Nyt syytellään maahanmuuttoa, vaikka ihan itse lopetettiin vaatimaan oppilailta koulunkäynnin tarkoitus eli opiskelu ja
      Maailman menoa
      118
      551
    6. Lidilikö Suomussalmelle

      Tännekki Lidili. Loppus tuo kiskominen näillä jäljellä olevilla. K-Market ihan sikakallis ja hyvin ylimieliset omistajat
      Suomussalmi
      30
      531
    7. Ei makeat pimut sytytä

      sen jälkeen kun on nähnyt sinut. Olet vain ihastus vailla vertaa. Kun sinut tuntee muut eivät tunnu miltään. Tajuatko ol
      Ikävä
      32
      516
    8. Upeaa Google!

      Kohta on töitä tarjolla kaikille! Suomen taloushistorian suurin investointi ja Kajaani mainittu! Sähkö kyllä riittää, tö
      Kajaani
      182
      498
    9. Huomasitko? Elämä Lapselle -konsertti tänään suorana tv:ssä - Aika kova kattaus huippuartisteja!

      Lastenklinikoiden Kummien järjestämä Elämä Lapselle -konsertti tukee Suomen viiden yliopistollisen lastensairaalan toimi
      Viihde ja kulttuuri
      23
      497
    10. Miten vaikuttaa

      Jos kaivatustasi on moni muukin kiinnostunut?
      Ikävä
      59
      483
    Aihe