Nettilehdet

Makriina

Netissä on monien lehtien sivustot luettavissa. Tarkempia tietoja saadakseen voi tilata lehden muutamalla kympillä, ja silloin voi lukea koko lehden artikkelit. Ilmaislehdissä vain lyhennelmiä.
Toinen iltapäivälehdistämme on kuitenkin alentunut ärsyttävyyteen saakka. Lööpissä otsake, ja sivulla alku jostakin uutisesta, joka kuitenkin keskeytetään ja ilmoitetaan, että koko tarina on luettavissa "Plussassa", ja neuvotaan, miten se on tilattavissa.
Kun lehden lähes koko uutiskanta on samassa jamassa, niin jää nopeasti lehti edes avaamatta, vaikka lööpissä olisi kuinka vetäviä otsikoita tahansa.
Mainokset ja tilauksen houkuttelu on ihan OK, mutta kun se aiheuttaa lukijassa vain ärtymystä, voisi lehden mainososasto vähän miettiä uudelleen toimintatapojaan.

6

283

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ilmasiksi saa paljon lehtiä lukea kirjastot!Erinlaisissa asukastaloissa on myös lehtiä.Miksi lehteä tilaisi tai norkoisi netissä lehtiä selaten? Kun voi liikua ulkona,rolatorilla ,kävelysauvoilla ja syy ulkoilun mennä kirjaston tai asukastaloon.Mielikin kohenee ja kivut lopuu kun likuu,

    • Anonyymi

      Tuo on minusta pieni asia ihmisen elossa. On tässä suurempiakin murheita itse kullakin.

      Itse en lue kumpaakaan iltapäivälehteä. Joskus selannut ja huomannut, että muoti, meikki, kampaus, dietit yms hömpät ovat olleet kovasti esillä näissä lehdissä.
      Toki nuokin asiat ovat monelle tärkeitä, vaan ei minulle. (juntti, kun olen)

    • Anonyymi

      tulee monelle ämmälle yllätyksenä että vanhana ei saa seksiä kun nuorena sai panna edestä ja takaa

      Elämää horroksessa
      Seksittömyys voi vaikuttaa merkittävästi ihmisen hyvinvointiin. Erityisen pahalta voi tuntua, jos oma kumppani ei vaikuta kaipaavan seksiä. Kysyimme HS:n lukijoilta, millaista on elää tahtomattaan seksittömässä suhteessa.

      TILAAJILLE
      Emmi-Liia Sjöholm
      3:00 | Päivitetty 14:29
      EI SUUKOTTELUA, ei halauksia, ei seksiä. Viisikymppisen Johannan suhteesta on kuollut kaikki romanttinen läheisyys.

      Johanna kertoo, että puoliso on halunnut viimeisten vuosien aikana luopua seksin lisäksi kaikesta muustakin hellyydestä.

      • Anonyymi

        Minä kyllä olen lukenut lehdistä etupäässä Ukrainaa koskevia uutisia.
        Mkr.


    • Anonyymi

      Ei mitään uutta auringon alla. Neuvoja sataa!
      Me kaikki osaamme lukea lehtiä ilman ohjeita.
      Kyllä telkkari suoltaa Ukrainan uutisia 24/24.
      Ei olla pimennossa, eikä lueta mainosrahoilla julkaistavia lehtiä, joista pitää vielä jopa maksaa.

    • Anonyymi

      Paljon on kylmiä aviovuoteita, ja seksittömyydestä kärsiviä puolisoita.
      Apuhärpäkkeitä löytyy kaupoista , näppärien kätösten lisäksi.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Taas puukotus yläristillä!

      Tänään taas puukotettu hengiltä ihminen Kuopiontien läheisyydessä yläristillä! Nyt näitä alkaa olla viikoittain!
      Pieksämäki
      65
      2212
    2. Mitä teillä grillataan juhannuksena? Anna oma vinkkisi grilliherkkuihin

      Kesä ja juhannus on grillailun kulta-aikaa. Mitä teillä grillataan juhannuksena? Anna oma vinkkisi grilliherkkuihin. Ka
      Grillaus
      89
      1461
    3. La Promesa sarjan ystäville iso pettymys - Yleltä lisäinfoa asiasta

      La Promesa suosikkisarjan kohtalosta on tullut tietoa. Tämä ei kyllä välttämättä ilahduta sarjan faneja. Lue lisää: htt
      Tv-sarjat
      14
      1274
    4. Mä muuten kerroin puolisolle susta

      Nimeä mainitsematta....
      Ikävä
      111
      1133
    5. Paljonko meidän ikäero on?

      Ois kiva tietää.
      Ikävä
      101
      1047
    6. Nainen onko kaikki

      Onko sinulla nainen kaikki hyvin? mies
      Ikävä
      107
      832
    7. Nyt kun olen vähän huppelissa niin uskallan sanoa

      Mikä minua oikein närästää... Tiedän että meillä on ollut vaikeaa mutta miten kauan sulla on ollut toinen mies vai oliko
      Ikävä
      54
      702
    8. Työttömät risusavottaan

      Tuli tässä juhannusnuotiolla sellainen idea mieleen, että miksei työttömiä velvoiteta tekemään hanttihommia, kuten risus
      Maailman menoa
      262
      588
    9. Toivotetaanko toisillemme

      Juhannuksia vai ollaanko vihoissa
      Ikävä
      59
      586
    10. Mies onko sinulla

      Kaikki hyvin? 🌞 -nainen
      Ikävä
      38
      584
    Aihe