Nettilehdet

Netissä on monien lehtien sivustot luettavissa. Tarkempia tietoja saadakseen voi tilata lehden muutamalla kympillä, ja silloin voi lukea koko lehden artikkelit. Ilmaislehdissä vain lyhennelmiä.
Toinen iltapäivälehdistämme on kuitenkin alentunut ärsyttävyyteen saakka. Lööpissä otsake, ja sivulla alku jostakin uutisesta, joka kuitenkin keskeytetään ja ilmoitetaan, että koko tarina on luettavissa "Plussassa", ja neuvotaan, miten se on tilattavissa.
Kun lehden lähes koko uutiskanta on samassa jamassa, niin jää nopeasti lehti edes avaamatta, vaikka lööpissä olisi kuinka vetäviä otsikoita tahansa.
Mainokset ja tilauksen houkuttelu on ihan OK, mutta kun se aiheuttaa lukijassa vain ärtymystä, voisi lehden mainososasto vähän miettiä uudelleen toimintatapojaan.

6

252

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ilmasiksi saa paljon lehtiä lukea kirjastot!Erinlaisissa asukastaloissa on myös lehtiä.Miksi lehteä tilaisi tai norkoisi netissä lehtiä selaten? Kun voi liikua ulkona,rolatorilla ,kävelysauvoilla ja syy ulkoilun mennä kirjaston tai asukastaloon.Mielikin kohenee ja kivut lopuu kun likuu,

    • Anonyymi

      Tuo on minusta pieni asia ihmisen elossa. On tässä suurempiakin murheita itse kullakin.

      Itse en lue kumpaakaan iltapäivälehteä. Joskus selannut ja huomannut, että muoti, meikki, kampaus, dietit yms hömpät ovat olleet kovasti esillä näissä lehdissä.
      Toki nuokin asiat ovat monelle tärkeitä, vaan ei minulle. (juntti, kun olen)

    • Anonyymi

      tulee monelle ämmälle yllätyksenä että vanhana ei saa seksiä kun nuorena sai panna edestä ja takaa

      Elämää horroksessa
      Seksittömyys voi vaikuttaa merkittävästi ihmisen hyvinvointiin. Erityisen pahalta voi tuntua, jos oma kumppani ei vaikuta kaipaavan seksiä. Kysyimme HS:n lukijoilta, millaista on elää tahtomattaan seksittömässä suhteessa.

      TILAAJILLE
      Emmi-Liia Sjöholm
      3:00 | Päivitetty 14:29
      EI SUUKOTTELUA, ei halauksia, ei seksiä. Viisikymppisen Johannan suhteesta on kuollut kaikki romanttinen läheisyys.

      Johanna kertoo, että puoliso on halunnut viimeisten vuosien aikana luopua seksin lisäksi kaikesta muustakin hellyydestä.

      • Anonyymi

        Minä kyllä olen lukenut lehdistä etupäässä Ukrainaa koskevia uutisia.
        Mkr.


    • Anonyymi

      Ei mitään uutta auringon alla. Neuvoja sataa!
      Me kaikki osaamme lukea lehtiä ilman ohjeita.
      Kyllä telkkari suoltaa Ukrainan uutisia 24/24.
      Ei olla pimennossa, eikä lueta mainosrahoilla julkaistavia lehtiä, joista pitää vielä jopa maksaa.

    • Anonyymi

      Paljon on kylmiä aviovuoteita, ja seksittömyydestä kärsiviä puolisoita.
      Apuhärpäkkeitä löytyy kaupoista , näppärien kätösten lisäksi.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?

      Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv
      Maailman menoa
      144
      3641
    2. "Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?

      Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?
      Ikävä
      72
      2206
    3. Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin

      Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p
      Maailman menoa
      64
      1938
    4. Aktivistinainen pysäytti ICE-agentin luodin päällään USA:ssa!

      Video ampumistilanteesta: https://edition.cnn.com/2026/01/07/us/video/ice-shooting-minneapolis-digvid "Media: ICE:n am
      Maailman menoa
      97
      1911
    5. Tiedän ettei

      Meistä mitään tule. Toinen oli sinulle tärkeämpi
      Ikävä
      19
      1869
    6. Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %

      Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.
      Maailman menoa
      9
      1714
    7. Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin

      Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m
      Maailman menoa
      17
      1581
    8. Laitetaan nyt kirjaimet kohdilleen

      kuka rakastaa ja ketä ?
      Ikävä
      79
      1564
    9. Kyllä mä suren

      Sitä että mikään ei ole kuten ennen. Ei niitä hetkiä ja katseita. Toisaalta keho lepää eikä enää tarvitse sitä tuskaa ko
      Ikävä
      11
      1370
    10. Mahonselän jäät - Saaristokunta Lieksa brutaalisti kriisin partaalla!

      Lieksan loppuvuoden hyvän kehityksen jälkeen ei olisi uskonut että palstan ahkerista kommentoijista huolimatta matkailu
      Lieksa
      125
      1353
    Aihe