miten ,,,,,

P-Pmaan hyvinvointi-alue hallitus huomio Ukrainasta tulevat pakolaiset?
3179
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

,, siten, että hva,ten kunnat ei maksa pakolaisten ylläpitoa yksityis-majoitukseen, syy "hyväksikäytön vaara, mitä se sitten tarkoittaneekin?

Äänestä
  • Johan tuosta kannattaisi jotain maksaa! Ellei maksa, menkööt kunnan asuntoihin.
    Mitä hyväksikäyttöä mahdetaan tarkoittaa? Jos vuokraa asunnon itselleen, eikö tarvitse maksaa mitään, kun se on hyväksikäyttöä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

P-Pmaan hyvinvointi-alue hallitus huomio Ukrainasta tulevat pakolaiset?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu